Zürih Uçak Bileti

En Ucuz Zürih Uçak Biletleri

Zürih Hakkında

Ziyaret Etmek için En İyi Zaman

Tüm yıl. Yaz ayları festivaller, nehir ve göllerde yüzme imkanları, kalabalık ve açık hava kafeleri sunarken kış ayları rahat kafeler ve yakındaki klup ce baralrı sunmaktadır.

Zürih Ulaşımı

Zürih küçük bir alanda yoğunlaştığı için yürümesi kolay bir şehirdir: tren istasyonundan göle ve daha sonra nehrin diğer tarafındaki üniversiteye. Kamu tramvayları yaygındır ve fiyatlar bölgelere göre değişmektedir (tek yön $5’dan başlamaktadır).

Zürih Hava Durumu

Haziran ayı ortalama en yüksek değer  19 °C   ile en sıcak ay ve Ocak ayı ortalama en yüksek değer 0 °C  ile en soğuk aydır.

Ziyaret Etmeden Bilmeniz Gerekenler

İnsanlar burada biraz daha resmiler; kişisel olarak almayın bu tavırlarının tek nedeni İsviçre utangaçlığıdır.


Dil

İsviçre-Almancası


Elektrik

J Tipi (üç girişli priz)


Para Birimi

İsviçre Frangı (CHF)

Zurih Havalimanları

Zürih Havalimanı

Zürih Havalimanı (IATA: ZRH), Kloten Havalimanı olarak da biliniyor, İsviçre’nin en büyük uluslararası havalimanı ve Swiss International Air Lines’ın da birincil merkezidir. İsviçre’nin en büyük şehri Zürih’e hizmet ediyor ve havalimanındaki ulaşım da ülkenin geri kalanına. Havalimanı Zürih merkezin 13 kilometre kuzeyinde ve hepsi Zürih kantonu içerisinde bulunan Kloten, Rümlang, Oberglatt, Winkel ve Opfikon belediyelerinden yerleşiyor.


Kara Ulaşımı


Tren

Zürih Havalimanı demiryolu istasyonu, Airport Centre’in altında yerleşiyor. İstasyondan sık sık Zürich S-Bahn servisleri geçiyor, ayrıca InterRegio, InterCity ve Eurocity firmaları da aralarında Basel, Bern, Biel/Bienne, Brig, Geneva, Konstanz, Lausanne,Lucerne, Munich, Romanshorn, St. Gallen ve Winterthur’in de bulunduğu çok sayıda yere ulaşım sağlıyor. Zürih’in ana şehri merkezi istasyonu Zürich Hauptbahnhof’a saatte yaklaşık 13 tren geçiyor. Yolculuk süresi ise 10 ile 15 dakika arası. Hauptbahnhof’da tren değiştirerek İsviçre’nin diğer yerlerine birkaç saatte ulaşmak mümkün.


Otobüs ve Tramvay

Airport Centre’in önünde Zürih tramvay sistemi ile birlikte çalışan hafif raylı sistem Stadtbahn Glattal’in havalimanı durağı bulunuyor, bölgesel otobüs istasyonu ile birlikte. Hem otobüs istasyonu hem de hafif ray durağı, havalimanını çevreleyen Glattal bölgesi geneline ulaşım sağlıyor ve hafif raylı duraktan tramvayın 10 ve 12 numaralı hatları geçiyor. Tramvayın 10 numaralı hattı da Zürih Hauptbahnhof’a ulaşım sağlıyor ancak demiryolundan daha uzun bir sürede.


Yol

Havalimanına A51 otoyolu ve diğer ana yollar erişim sağlıyor, bunlar da havalimanının kendi yol ağına bağlanıyor. Havalimanında Airport Centre yanında yolcu indirme ve bindirme yeri bulunuyor ve 1000 araçlık yeri ile altı araç parkı uzun ve kısa dönem park hizmeti veriyor. Araç kiralama hizmeti ise terminal kompleksinde bulunuyor.

Havalimanı gelişler katı önündeki taksi durağında havalimanı taksileri çalışıyor. Alternatif olarak ise şoförlü limuzinler de ayarlanabilir.

En Uygun Zürih Uçak Biletleri

Zürih Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus İstanbul - Zürih 1.020 TL
Pegasus Hatay - Zürih 1.170,83 TL
Pegasus Ankara - Zürih 1.385 TL
Pegasus Bodrum - Zürih 1.533 TL
Aegean Airlines İzmir - Zürih 1.817,41 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Zürih 2.128,29 TL
Pegasus İstanbul - Zürih 2.343,5 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - Zürih 2.344,1 TL
Air Serbia Sofya - Zürih 2.493,99 TL
Türk Hava Yolları Alanya - Zürih 2.612,68 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Zürih 2.652,46 TL
LOT Polish Airlines Krakov - Zürih 3.005,42 TL
SunExpress Konya - Zürih 3.132,31 TL
Aegean Airlines Paris - Zürih 3.287,96 TL
Türk Hava Yolları Bingöl - Zürih 3.348,16 TL

Zürih Yönüne Uçan Havayolları

Zürih Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  16°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  12°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  9°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  13°C

Haritada Zürih

Zürih Yönüne Uçuşlar