Guatemala Uçak Bileti Satın Al

Guatemala Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Guatemala

TRANSLATOR

Dil

İspanyolca

Para birimi

Guatemalan Quetzal

Telefon kodu

502

Başkent

Guatemala City

En Ucuz Guatemala Uçak Biletleri


AM Aeromexico 03 Nisan 2023
Meksiko Guatemala City 2.897 TL
Satın Al
CM Copa Airlines 03 Nisan 2023
Meksiko Guatemala City 4.661 TL
Satın Al
DL Delta Air Lines 17 Şubat 2023
İstanbul Guatemala City 15.316 TL
Satın Al
DL Delta Air Lines 18 Eylül 2023
İstanbul Guatemala City 15.335 TL
Satın Al
DL Delta Air Lines 20 Haziran 2023
İstanbul Guatemala City 15.370 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 20 Haziran 2023
İstanbul Guatemala City 18.332 TL
Satın Al
UA United Airlines 18 Şubat 2023
İstanbul Guatemala City 18.830 TL
Satın Al
AV Avianca 17 Şubat 2023
İstanbul Guatemala City 18.983 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 17 Şubat 2023
İstanbul Guatemala City 19.110 TL
Satın Al
LH Lufthansa 18 Ocak 2024
İstanbul Guatemala City 19.207 TL
Satın Al
LH Lufthansa 18 Şubat 2023
İstanbul Guatemala City 19.207 TL
Satın Al
DL Delta Air Lines 18 Şubat 2023
İstanbul Guatemala City 20.659 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Guatemala arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Guatemala uçak bileti fiyatı 2.897,45 TL kadardır.
Base Aerea Del Sur Apt, Carmelita, Chiquimula, Coatepeque, Coban, Dos Lagunas, El Naranjo, El Peten, Huehuetenango, La Aurora, Las Vegas , Los Tablones, Melchor De Menco, Paso Caballos, Playa Grand , Poptun, Puerto Barrios, Puerto San Jose, Quetzaltenango, Quiche, Rubelsanto, Santa Elena, Uaxactun havalimanı Guatemala uçuşlarında kullanılır.
Guatemala Uçak Bileti

Guatemala Hakkında

Gizemli ve bazı yönlerden zorlu Orta Amerika ülkesi Guatemala hem büyüleyici doğası hem de sunduğu farklı seçenekleriyle yüzyıllardır gezginleri kendisine çeken bir ülke. 

Zamansız Medeniyet: Mayalar

Her ne kadar çoğunun kişinin Maya denince aklına gelen bu medeniyetin nasıl yok olduğu sorusu olsa da bu sorunun basit bir yanıtı yok – ve Guatemala’da Maya kültürünün ve bazı Maya geleneklerinin halen devam ettiğini söylemek de mümkün. Eğer arkeoloji ilginizi çekiyorsa, Tikal, Copan (Honduras’ta) ve Guatemala şehirlerindeki müzeleri görmenizde fayda var.

Maya kültürünü burada deneyimleyebilirsiniz ve Rabinal ya da kutsal topraklara sahip Laguna Chicabal gibi kasabalarda bazı Maya geleneklerinin nasıl yaşatıldığına şahit olabilirsiniz. Peki ya Mayalar nerede mi? Aslında her yerdeler. Maya kültürünün yoğun olarak yaşatıldığı köyler ülkenin daha üst bölümlerinde yer alsa da Ixil Triangle bölgesi başlangıç için oldukça uygun olacaktır.    

Macera Sizi Bekliyor

Macera sever ruhlar Guatemala’da kendilerine oldukça yoğun birer program hazırlayabilirler. Ormanlar arasında yürüyüşe çıkabilir, volkanik dağları görebilir, birinci sınıf rafting keyfinin tadını çıkartabilir, mağaraları keşfedebilir ve ülkenin neredeyse her yerinde bulunan iki ağaç arasındaki çelik halatlar arasında zip line yapabilirler; ayrıca bu aktiviteler sadece bir başlangıç. Bu seçenekleri beğenmeyenler için çok daha fazlası mevcut. Mesela farklı seçenekler ilginizi çekiyorsa Logo de Atitlan’daki bir volkanik kraterde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Ya da aynı bölgede dalış da yapabilirsiniz. Ayrıca şansınız varsa ve rüzgarlı bir gündeyseniz Pasifik kıyılarında yelkenli yapabilirsiniz. Tüm bunlar kafanızı karıştırdıysa bir hamak bulup seçeneklerinizi de düşünebilirsiniz. Karar sizin.  

Guatemala’yı neden seviyorum?

Yazar: Lucas Vidgen
Burada on yıl yaşadıktan sonra Guatemala’yı neden sevdiğim buldum, burayı değişim ve gelişim olanaklarından dolayı seviyordum. İlk başta değişim sadece yüzeyseldi çünkü artık volkanların uzandığı ufka bakıyor, ormanları görüyor ve Arnavut kaldırımlı sokaklarda geziyordum. Sonra kültürel değişim de benim için önemliydi – artık iphoneumda Mayaları araştırıyor, ayakkabılarında, kemerlerinde ve şapkalarında silah taşıyan kovboyların topraklarını keşfediyordum. 
Ama burada asıl hoşuma giden Guatemala ruhuydu: burada savaşla, depremler, seller, fırtınalar olmuştu ama hayat devam ediyordu. Diğer her şey çılgınlaştığında aile yemekleri, arkadaş eğlenceleri insanın hazinesi olarak kalmaya devam ediyordu. 

Doğal Güzellikler  

Topraklarının %2’sinden daha azında kentleşme olan Guatemala’nın müthiş doğal güzelliklere sahip olması hiç de şaşırtıcı değil. Ülkede, çok fazla ulusal park yok ama ülkenin birkaç ulusal parkı, özellikle de Peten bölgesindekiler oldukça büyüleyici, bunun yanı sıra Rio Dulce kanyonunda çıkacağınız bir bot gezisi ile unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Lago de Atitlán bölgesindeki volkanik yapılar ve doğal güzellikler yüzyıllardır gezginlerin buraya gelmesinin başlıca nedenleri arasında yer alıyor, ayrıca Verapaces bölgesinde bulunan bir kaşifin ömrü boyunca hepsini keşfedemeyeceği kadar çok sayıda mağarayı da gezebilir, binlerce kart postala konu olmuş Semuc Champey bölgesindeki göllerde yüzebilir ve ülkenin büyüleyici doğasına kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

Koloni Döneminden Kalma Görkemli Yapılar

Latin Amerika’daki İspanyollar hakkında istediğiniz şekilde düşünebilirsiniz ama arkalarında büyüleyici mimari yapılar bıraktıklarını da göz ardı edemezsiniz. Antigua’daki eski kalıntılardan Guatemala Şehrinin meydanındaki katedrale kadar görebileceğiniz pek çok görkemli yapı var. En küçük kasabalarda bile müthiş binalarla karşılaşabilirsiniz; örneğin ülkenin en küçük kasabası Retalhuleu’da oldukça çekici bir meydan olduğunu görebilir, Coban ve Quetzaltenango gibi kasabalardaki büyük kafelere gidebilir, görkemli koloni günlerinden kalma yapıları, meydanları ve diğer kamu binalarını gezebilirsiniz.    

Guatemala Yönüne Uçan Havayolları