Frankfurt Uçak Bileti

En Ucuz Frankfurt Uçak Biletleri

Frankfurt Hakkında

Frankfurt

Almanya’nın ikinci en büyük metropol bölgesinde yer alan Frankfurt fütüristik mimarisi, sarmalayan atmosferi ve Almanya’nın finans merkezi olarak bilinmektedir. Şehir Main Nehri tarafından ikiye bölünmüştür, Rhine Nehrini görmektedir ve geleneksel mimari ve oldukça modern gökdelenlerin bir karışımı durumundadır. Bu arada Frankfurt’a seyahat edenler şehirde yaşayanların dünyanın her tarafından gelen 180 ulusun karışımı olduğunu görecekler ve şehrin geleneksel Almandan ziyade uluslararası olduğunu fark edeceklerdir. Dahası Frankfurt’u ziyaret edenler şehirde oldukça başarılı müze ve tarihi alanların, sınırsız alışveriş olanaklarının, dünya klasmanında restoranların ve doğa ve insan yapımının mükemmel dengesini göreceklerdir. Önemli olan nereden başlayacağınızı bilemktir ve Travel + Leisure’ın Frankfurt kılavuzu size yardımcı olacaktır.

Frankfurt’ta Kaçırmamanız Gerekenler

• Almanya’nın şehrin içindeki en büyük ormanı olan Frankfurt Şehir Ormanını keşfedin

• Frankfurt’un tarihi mahallesi olan ve «eski şehir» olarak isimlendirilen Altsdadt bölgesini ziyaret edin

• Frankfurt’un Beşinci Caddesi olan Zeil’de vitrinlere bakın

• Şehrin panaromik görüntüsü için Main Tower’ın üstündeki gözlemevine çıkın.

• Ünlü Alman yazar ve devlet adamı olan Johann Wolfang von Goethe’nin doğduğuı ev olan Goethe House’u ziyaret edin.

• 15. yüzyık gotik katedrali olan ve bir zamanlar Romalı-Alman imparatorlarına hizmet etmiş Frankfurt Katedraline hayran kalın

• Şehrin tavernalarında yereller gibi için

• Palmengarten Botanik Bahçesini ve 50 hektarlık bitki yaşamını keşfedin

• Main Nehrinin iki kıyısında da yer alan müzeler sırası olan Museumsufer’da yürüyün

Frankfurt’a Ne Zaman Gitmeli

Frankfurt genellikle tüm ıl bounca serin kalmakla birlikte yazları 80 Fahrenheitı aşan sıcaklıklar varken kış aylarında genellikle 40 Fahrenheit civarında gezinmektedir. Bunu aklınızda tutarak Frankfurt’u ziyaret etmek için en iyi aylar Nisan ve Ekim arasında kalanlardır. Bu dönemde hava durumu oldukça güzeldir. Genellikle güneşli günler vardır.

Frankfurt Havalimanları

Frankfurt Havalimanı

Frankfurt Havalimanı (IATA: FRA) dünyanın lider finans merkezi ve Almanya’nın beşinci en büyük şehri olan Frankfurt’un ana uluslararası havalimanıdır. Fraport tarafından işletilen havalimanı, Lufthansa’nın yanı sıra Lufthansa CityLine, Lufthansa Cargo ve Condor ve AeroLogic hava yolu şirketlerine ana üs görevini görüyor. 2000 hektar (4,942 acre) alanı kaplayan havalimanında yıllık yaklaşık 65 milyon yolcu kapasitesine sahip iki yolcu terminali, dört pist ve kapsamlı lojistik ve bakım tesisleri bulunuyor.


Frankfurt Havalimanı, yolcu trafiğine göre Almanya’nın en yoğun havalimanıdır ve ayrıca Londra Heathrow Havalimanı, Paris–Charles de Gaulle Havalimanı ve İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan sonra da Avrupa’nın en işlek dördüncü havalimanıdır. 2015’te toplam yolcu sayısına göre, 61.032 milyon yolcu kullanmıştı, bu da 2014 yılına göre yüzde 2,5 daha fazlaydı, bununla dünyanın en işlek havalimanı oldu. 2015’in yazı itibariyle Frankfurt Havalimanı, 104 ülkedeki 297 destinasyona hizmet verdi.


Kara Ulaşımı

Frankfurt Havalimanı’na araç, taksi, tren ve otobüs ile kolayca ulaşmak mümkün ve kapsamlı ulaşım ağına sahiptir. Havalimanında iki demiryolu istasyonu bulunuyor: biri banliyö/bölgesel trenler, diğeri ise uzun mesafe trenleri için.


Demiryolu

Bölgesel istasyon

Frankfurt Havalimanı Terminal 1 ve B alanındaki bölgesel istasyon, S-Bahncommuter demiryolu hattı S8 ve S9’a erişim sağlıyor. Bu hatların her biri gündüz vakti 15 dakikada bir hareket eder, Frankfurt Central İstasyonu aracılığıyla Hanau Central İstasyona ve Rüsselsheim, Mainz Central İstasyonu (hat S8), Mainz-Kastel İstasyonu (hat S9) aracılığıyla da Offenbach East İstasyonu ya da Wiesbaden Central İstasyonu’na ulaşım sağlar.

Frankfurt Central İstasyonu’na seyahat 10-12 dakika sürüyor.

Saarbrücken, Koblenz ya da Würzburg’a giden Regional Express (RE) treni de bu istasyona uğrar. Bu trenler daha az sıklıkla ancak Frankfurt Havalimanı ve Merkez İstasyonu’na ek bağlantılar sunar.


Uzun Mesafe istasyonu

Frankfurt Havalimanı uzun mesafe istasyonu 1999’da açılmıştı. A 3 otoyolu ile dört şeritli Bundesstraße B43 arasında sıkışıp kalan istasyon, Terminal 1 ile yaya koridoruyla bağlanıyor ve köprü geçitleriyle Autobahn’a. Burası aynı zamanda yeni yapılan Cologne–Frankfurt yüksek hızlı demiryolu hattının da son durağıdır. Bu hat güney Almanya’yı Rhine-Ruhrmetropolitan bölgesi, Hollanda ve Belçika’yı Cologne üzerinden saate 300 km hızla bir birine bağlıyor. Her saat yaklaşık 10 tren bütün yönlere doğru hareket eder.


Araç

Frankfurt Havalimanı, Frankfurt Şehri Ormanı’nda yerleşiyor ve direkt olarak A3 ve A5’in buluştuğu Frankfurter Kreuz ismi verilen kavşakta Autobahn’a bağlanıyor. Araç ya da taksi ile Frankfurt Central İstasyonu ya da şehir merkezine ulaşmak 10-15 dakika sürüyor.

Kendi araçlarını kullanan yolcular terminaller boyunca bulunan çok katlı (çoğunlukla yer altında) araç park garajlarına araçlarını park edebilir. Uzun süreli tatil park yeri ise pistlerin güneyinde yer alıyor ve terminallere ring otobüsleri ile bağlanıyor.


Otobüs

Çeşitli ulaşım firmaları çevre bölgelerden havalimanına otobüs servisleri sunuyor ayrıca uzun mesafeli bölgeler için otobüsler de mevcut.

En Uygun Frankfurt Uçak Biletleri

Frankfurt Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Corendon Airlines İzmir - Frankfurt 692,68 TL
Pegasus Diyarbakır - Frankfurt 1.347,75 TL
Pegasus Ordu - Frankfurt 1.483,83 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Frankfurt 1.545,97 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Frankfurt 1.638,67 TL
SunExpress Hatay - Frankfurt 1.872,39 TL
SunExpress Dalaman - Frankfurt 2.117,13 TL
LOT Polish Airlines Budapeşte - Frankfurt 2.189,58 TL
SunExpress Elazığ - Frankfurt 2.201,63 TL
Air Serbia Bükreş - Frankfurt 2.236,6 TL
SunExpress Trabzon - Frankfurt 2.407,87 TL
Bulgaria Air Varna - Frankfurt 2.482,58 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Frankfurt 2.501,43 TL
Türk Hava Yolları Adana - Frankfurt 2.560,57 TL
LOT Polish Airlines Krakov - Frankfurt 2.866,02 TL

Frankfurt Yönüne Uçan Havayolları

Frankfurt Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  20°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  19°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  16°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  14°C
 • açık
  Paz
  açık
  18°C

Haritada Frankfurt

Frankfurt Yönüne Uçuşlar