Dusseldorf Uçak Bileti

En Ucuz Dusseldorf Uçak Biletleri

Dusseldorf Hakkında

Dusseldorf Dusseldorf,  Almanya sınırları içinde yer alan Kuzey Ren- Vestfalya eyaletinin başkenti olan bu şehir Ren kıyısında kurulmuştur. Şehrin adı Düssel deresinden gelmektedir.  Şehrin kuzey kısmında Ruhr bölgesi güney kısmında ise Köln bulunmaktadır. Moda ve fuar merkezi olarak kabul edilen bu şehir çeşitli sektörleri ağırlayarak ülke ekonomisine yüksek katkıda bulunaktadır. Bu sayede şehirde pek çok turisti ve yatırımcıyı ağırlamaktadır. Şehir merkezinde bulunan Altstadt Semti meyhane ve birahaneleri ile ünlenmiş bir yerdir. Eyaletin en büyük havalimanlarında biri olan Düsseldorf Uluslararası Havalimanı da bu şehir içinde yerini almaktadır. Şehir pek çok spor dalında açtığı kulüplerle de adını dünyaya duyurmayı başarmıştır. Futbol dalında Fortuna Düsseldorf, buz hokeyi dalında DEG, Amerikan futbolu dalında ise Düsseldorf Rhein Fire klüpleri bulunmaktadır.

Dusseldorf Havalimanları

Düsseldorf Havalimanı

Düsseldorf Havalimanı (IATA: DUS) Almanya’nın Kuzey Rhine-Westphalia eyaletinin başkenti Düsseldorf’un uluslararası havalimanıdır. Düsseldorf şehir merkezinden yaklaşık 7 kilometre kuzeyde ve Almanya’nın en büyük metropoliten alanı Essen, Rhine-Ruhr'in 20 kilometre güney batısında yerleşiyor.

Düsseldorf, Frankfurt ve Münih'ten sonra Almanya'nın en büyük havalimanıdır ve 2015’te 22.4 milyon yolcu ağırlamıştı. Air Berlin ve Eurowings hava yollarının merkezidir ve Lufthansa’nın Frankfurt ve Münih merkezleri dışından uzun mesafeli uçuşlar yaptığı (Newark’a) tek yeridir. Havalimanında üç yolcu terminali, iki pist bulunuyor ve Airbus A380 gibi geniş gövdeli uçakları kaldırma kapasitesine sahiptir.


Kara Ulaşımı


Tren

Düsseldorf Havalimanı’na iki demiryolu istasyonunda ulaşmak mümkün. Birincisi banliyö demiryolu hattı, diğeri ise bölgesel uzun mesafe trenleri. Havalimanı demiryolu istasyonu terminalden 2.5 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve Alman demiryollarının bütün türleri, ICE yüksek hızlı trenleri de dahil burayı kullanıyor. Havalimanının ayrıca kendi S-Bahn istasyonu var, Düsseldorf Havalimanı İstasyonu terminalin altında bulunuyor. S11 hattı buradan geçiyor ve son durağı da buradadır.

Tam otomatik SkyTrain isimli monoray, uzaktaki istasyonları park alanlarına ve yolcu terminallerine bağlıyor ve aynı zamanda terminaller arası bağlantı olarak da kullanılıyor.


Yol

Havalimanına otoyol A44’ün (Belçika– Kassel, Çıkış Düsseldorf-Flughafen) bir parçası olan kendi otoyolu üzerinden ulaşılabilir, bu da A52, A57 ve A3 otoyollarına bağlanıyor.Ayrıca taksiler ve birkaç araç kiralama ajansının yeri de bulunuyor. Bunlara ek birkaç yerel otobüs hattı havalimanını yakınlardaki alanlar ve Düsseldorf şehir merkezine bağlıyor.

En Uygun Dusseldorf Uçak Biletleri

Dusseldorf Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Corendon Airlines Zonguldak - Düsseldorf 722,63 TL
Corendon Airlines İzmir - Düsseldorf 804,63 TL
Pegasus İstanbul - Düsseldorf 1.222 TL
Corendon Airlines Kayseri - Düsseldorf 1.293,61 TL
Pegasus Trabzon - Düsseldorf 1.330,75 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Düsseldorf 1.708,63 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Düsseldorf 1.725,96 TL
Pegasus Konya - Düsseldorf 1.757,83 TL
Pegasus Ordu - Düsseldorf 1.806,83 TL
Pegasus Diyarbakır - Düsseldorf 1.916,25 TL
Türk Hava Yolları Elazığ - Düsseldorf 1.981,81 TL
Eurowings Londra - Düsseldorf 2.028,26 TL
Eurowings Viyana - Düsseldorf 2.114,97 TL
SunExpress Mardin - Düsseldorf 2.281,88 TL
Corendon Airlines Bodrum - Düsseldorf 2.381,98 TL

Dusseldorf Yönüne Uçan Havayolları

Dusseldorf Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  12°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  14°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  11°C
 • açık
  Paz
  açık
  9°C

Haritada Dusseldorf

Dusseldorf Yönüne Uçuşlar