Venedik Uçak Bileti Al

Venedik Uçak Bileti Fiyatları

Venedik Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Venedik arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Venedik uçak bileti fiyatı 619,15 TL kadardır.

Venedik Hakkında

Gidilecek En iyi Zaman

Yazın ortası sıcak ve nemli ve herkesçe bilindiği gibi kötü kokulu olabilir; bu yüzden Haziran’ın ortalarından Ağustos’a kadar kaçınmak en iyisi. İlkbahar (Nisan’dan Haziran’ın başlarına doğru) ve sonbahar (Eylül’den Ekim’e kadar) ılıman iklimi ve daha az turistiyle ziyaret etmek için en ideal zamanlardır. Kış dondurucu, yağmurlu ve sel riski (ofacqua alta) altında olsa da Aralık ve Ocak Yılbaşı ve Yeniyıl dışında  şehri en sakin zamanlarında görmek için en uygun aylardır, ziyaretçiler minimum sayıdadır ve restoranlar ile dükkanlar kapandığında kendinizi şehrin su kanallarında bulabilirsiniz. Yağışlı zamanlara denk gelen Karnaval (Şubat ve ya Mart’ta birkaç hafta) zamanında da şehir çok kalabalıktır. Ağustos, Venedik’i ziyaret etmek için çok kötü bir zamandır çünkü hava bunaltıcı ve turistlerle dolu olduğu kadar çoğu yerli de kendi tatillerini yaptıkları zamana denk gelir.

Ulaşım

Venedik, Büyük Kanal’dan gelip ana şehri gezip adalara giden vaporetti yani su otobüslerinden düzenli zamanlarda Büyük Kanal’ı geçen umumi gondolalar traghetti’ye kadar makul, su esaslı bir toplu taşıma ağına sahiptir.Vaporetto biletinin tanesi 8.60$dır bu yüzden 24 saatliğine 23$ olan seyahat kartlarını düşünün. Traghetto ile karşıya tek geçişlik 2.30$dır ve gondolcuya peşin olarak ödenir. Su taksileri ise birkaç dakikalığına bile bir gezinti 60$dan başladığından çok pahalıdır. Havaalanından bir su otobüsü ise 15.50$’e mal olur.

Hava Durumu

Ortalama sıcaklıkları 37°F (3°C) olan Ocak, en soğuk aydır ve ortalama sıcaklığı 73° F (23°C) olan Temmuz ve Ağustos da en sıcak aydır, fakat nemden dolayı daha da çok sıcakmışcasına hissettirir.

Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Ana su yollarına ve her yere merdiven tırmanmayı gerektiren üst geçitlerle sınırlı olan toplu ulaşım güzergahlarıyla, eğer elinizde ağır bir bavul ve ya taşınmayı sınırlayan bir şey varsa Venedik etrafı dolaşılması için zor olabilir bu yüzden gideceğiniz yerleri iyi planlayın. Çoğu müze ve galeri Pazartesileri kapalıdır ve çoğu restoran ve dükkanlar ziyaretçi sayısının en az olduğu Ocak’ta kapalıdır.

Dil

İtalyanca

Elektrik

C Tipi ve F Tipi (iki sivri uçlu fiş)

Para Birimi

Euro (€)

En Uygun Venedik Uçak Biletleri

Venedik Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Ryanair Viyana - Venedik 619,15 TL
Ryanair Paris - Venedik 1.112,8 TL
Pegasus İstanbul - Venedik 1.426 TL
LOT Polish Airlines Sofya - Venedik 2.292,61 TL
Alitalia Milano - Venedik 2.313,78 TL
LOT Polish Airlines Krakov - Venedik 2.437,09 TL
Alitalia Atina - Venedik 2.675,78 TL
Iberia Frankfurt - Venedik 2.972,44 TL
Luxair Antalya - Venedik 3.066,24 TL
Brussels Airlines Berlin - Venedik 3.105,18 TL
Iberia Düsseldorf - Venedik 3.170,36 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Venedik 3.171,95 TL
Pegasus İzmir - Venedik 3.653,26 TL
Iberia Barselona - Venedik 3.716,87 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Venedik 4.016,19 TL

Venedik Yönüne Uçan Havayolları

Venedik Hava Durumu

 • kapalı
  Cum
  kapalı
  8°C
 • açık
  Cmt
  açık
  8°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  5°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  5°C
 • açık
  Sal
  açık
  4°C

Haritada Venedik

Venedik Yönüne Uçuşlar