28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Umman Uçak Bileti

Umman Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Muscat

TRANSLATOR

Dil

Oman - Arabic

Para birimi

Omani Rial

Telefon kodu

968

Başkent

Muscat

Umman

Umman Hakkında

Maskat’ta Büyük Cami’de bir el dokuması halı bulunuyor ki bu halı Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Abu Dabi’deki Büyük Cami rekorunu kırana kadar dünyanın en büyük el dokumasıydı. Bu üzücü, çünkü sahnelenmeye meyilli ülkelerin bulunduğu bir yörede yer alıp da öyle fazla ‘ilk’ler ve ‘en büyük’lerden yana övünecek pek bir şeye sahip değil Umman. Umman, zengin mirası ve kucaklayan toplumu, güçlü kimlik duygusu, antik, buhur ticareti geçmişi ve eğitim konusunda geleceğine güvenerek böbürlenir.

Bunlar, ziyaretçiler için Arap ülkelerinin aşırı zenginliğe karışmadan onlarla sıkı bağlar kurma fırsatını sağlıyor. Umman’ın alçak binalı şehirleri geleneksel cazibelerini sürdürüyor ve ‘Ummani’ bir hoşgeldinizin kalbinde Bedevi değerlerini koruyor. Doğal güzellik bolluğu, görkemli dağları, rüzgarda kumları taşınan çölleri ve el değmemiş kıyı şeritleriyle aşikar ki Umman, Arap ülkelerinin modern yüzüyle birlikte antik ruhunu hissetmek isteyenlerin durağı.

Umman Yönüne Uçan Havayolları

Saudi Arabian Airlines
Bangkok Airways
Qantas Airways
Oman Air
Jet Airways
Kuwait Airways
Ethiopian Airlines
Nacil Air India
Egyptair
Air Arabia
Gulf Air
Srilankan Airlines
Iberia
Biman Bangladesh Airlines
IndiGo
Royal Jordanian
Spicejet