Sao Paulo Uçak Bileti

Sao Paulo Hakkında Bilgiler

Ülke
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi
BA British Airways 07 Ağustos 2024
İstanbul Sao Paulo 25.655 TL
Satın Al
AD Azul Linhas Aereas Brasileiras 03 Ağustos 2024
Sao Paulo Uberlandia 2.682 TL
Satın Al

Sao Paulo Yönüne Uçan Havayolları

Sao Paulo Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Sao Paulo uçak seferi ortalama 15 saat 10 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
07.08.2024 British Airways İstanbul Sao Paulo 25.655 TL

Sao Paulo Hakkında

Sao Paulo, Brezilya sınırları içinde bulunan ve 26 eyaletin başkentlerinden birisi olarak karşımıza çıkan bir şehirdir. Güney Amerika’nın en büyük kentlerinden biri olarak bilinir. Şehir nüfusuna bakıldığında 12 milyon insan yaşadığı görülür. Şehir ülkenin başlıca sanayi merkezleri arasında birinci sırada yerini almaktadır. Santos’a 48 km uzaklıkta bulunan şehir elektrikli tren hattı ve otoyollar ile bağlanmıştır. Portekizli Katolik rahipler tarafından önemli bir yerleşim merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehir içerisinde kahve üretimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra sanayi, ticaret ve bankacılık konularında da gelişme göstererek ülke içinde önemli bir yere sahip olmuştur. Kent halkının büyük bir bölümü katoliktir. Şehir içinde ve yakın çevreden pek çok İtalya, Portekiz, İspanya, Almanya ve Japonya’dan göç etmiş insanlar bulunmaktadır.

Sao Paulo Havalimanları

Sao Paulo–Guarulhos Uluslararası Havalimanı

São Paulo/Guarulhos–Governador André Franco Montoro Uluslararası Havalimanı (IATA: GRU), daha çok yerleştiği semtin adı ile ve havalimanı kompleksi içesinden halen bulunan Brezilya Hava Kuvvetleri üssünden dolayı Cumbica Havalimanı olarak da biliniyor. Brezilya, São Paulo’ya hizmet veren ana uluslararası havalimanıdır. Büyük São Paulo, Guarulhos belediyesinde yerleşiyor. 28 Kasım 2011’den itibaren São Paulo eyaletinin eski Valisi André Franco Montoro’nun (1916–1999) ismini taşıyor. 2012’de ise adı
GRU Havalimanı olarak tescillenmişti.

Ulaşım

Havalimanı São Paulo şehir merkezinden 25 km uzaklıkta yerleşiyor.

Araç

Havalimanının kendi otoyol sistemi var: Rodovia Hélio Smidt Highway, havalimanını Presidente Dutra Highway ya da Ayrton Senna Highway’e bağlıyor. Guarulhos sakinleri yola Monteiro Lobato Bulvarı’ndan erişebilir.Taksiler iki terminalin de gelişler kısmı çıkışında bulunuyor ve içeride de araç kiralama şirketleri bulunuyor.

Otobüs

Otobüs hizmetleri Airport Bus Service ile sağlanıyor, EMTU ve Consórcio Internorte - Área 3 tarafından çalıştırılıyor. Bu servis Guarulhos’tan Congonhas havalimanına, Tietê Otobüs Terminaline, Palmeiras-Barra Funda Intermodal Terminale, Faria Lima Caddesine, Republica Square (Praça da República), Berrini caddesine ulaşım sağlıyor. Itaim Bibi ilçesi ve Paulista Caddesi ve Rua Augusta boyunca bulunan otellere. Trafiğe bağlı olarak yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor. Havalimanında biletler B Kanadı gelişler katında, Terminal 1’in dışındaki bekleme alnındaki tezgahtan alınabilir.

Internorte Consortium birliği olan Pássaro Marron/EMTU, iki düzenli otobüs hattı sunuyor, 257 ve 299, Tatuapé metro istasyonundan (Linha Vermelha) Guarulhos havalimanına her 30 dakika bir ulaşım sağlıyor. Tatuapé her iki otobüse de sokak katından binilebilir. Havalimanında ise her iki otobüsün durağı Terminal 1 ve 2’yi bağlayan gelişler katındaki yolda bulunuyor.

Gol Airlines ve LATAM, yolcularına Guarulhos ve Congonhas havalimanı arasında düzenli saatlerde ücretsiz otobüs transferi sağlıyor.

Demiryolu

Halihazırda Guarulhos’a raylı ulaşım mevcut değil. CPTM tarafından işletilen São Paulo’nun banliyö hattı 13 yapım aşamasındadır ve 2015’te çalışmaya başlaması bekleniyordu, ancak 2016 itibariyle hattın açılması 2019’a ertelenmiştir.
 
Sao Paulo Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile Sao Paulo arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Sao Paulo uçak bileti fiyatı 25.655,26 TL kadardır.
Congonhas, Guarulhos Intl, Viracopos havalimanı Sao Paulo uçuşlarında kullanılır.