Porto Riko Uçak Bileti Satın Al

Porto Riko Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Puerto_Rico

TRANSLATOR

Dil

Puerto Rico - Spanish

Para birimi

US Dollar

Telefon kodu

1787

Başkent

San Juan

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Porto Riko arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Arecibo, Borinquen, Culebra, De Hostos, Dorado Beach, Fajardo, Humacao Arpt, Isla Grande, Luis Munoz Marin, Mercedita, Nas, Palmas Del Mar, Vieques havalimanı Porto Riko uçuşlarında kullanılır.
Porto Riko Uçak Bileti

Porto Rico Hakkında

Uçsuz bucaksız sahilleri, tarihi dokusu ve vahşi tropik toprakları olan ve İspanyol ile Amerikan esintilerinin etkisi altındaki bu güzel bölgeye yereller ‘Keyif Adası’ da diyor.

Tarih

Porto Riko’nun tarih derslerinde anlatılan top ateşleri, baskılar ve ayaklanmalar adanın dinamik geçmişini açıkça ortaya koyuyor. Adanın her yerinde efsanevi bir şeyler var: top ateşine maruz kalan kale duvarlarından adanın bir zamanlar ekonomi bel kemiği olan şeker rafinerilerinin uzun kulelerine her yerin bir hikayesi var. Serbest ticaret yapan koloniciler burada liman şehirlerinde devasa Avrupai binalar inşa etmişler ve politik devrimler adanın merkezindeki dağ köylerinde isyanlar çıkmasına neden olmuş. Tüm bunlar tarih tutkunları için oldukça önemli, tarih tutkunları burada ayrıca koloni dönemi öncesi Taino mahkemelerini, kahve fabrikalarını gezebilir ve hatta canları sıkılırsa Porto Riko’nun büyüleyici Eski San Juan hikayeleriyle yeniden keyifli anlar yaşayabilirler. Adanın müthiş geçmişi günümüzün Porto Riko’sunu dalga dalga etkisi altına alıyor. 

Porto Riko’yu Neden Seviyorum?

Yazar: Ryan Ver Berkmoes
Eski San Juan caddelerine gittiğimde bir Ocak akşamıydı ve küçük bir barda televizyonda kar fırtınasında yapılan bir futbol maçını yayınladıklarını fark etmiştim. İçeri girip soğuk bir bira sipariş etmekten ve bu uyumsuzluğun tadını çıkartmaktan kendimi alamamıştım. Daha sonra gecenin ilerleyen saatlerinde yerli ailelilerin mekana geldiğini ve burada ilginç otantik bir havanın oluştuğunu fark ettim, bu turistlerin klişe olarak sevecekleri bir şeydi. Ertesi gün Guavate’de bir restorana gittim ve Vieques’teki kusursuz sahilleri keşfettim. 

Tropik Sahiller

Porto Riko pek çok Karayip adası arasında en güzellerinden biridir çünkü Porto Riko hem müthiş sahilleriyle sizi tatmin edebilir hem de tüm hafta sonu sörf yapmanıza olanak tanır. Mercan resiflerinde pek çok tropik balık yaşar ve kumsalları parçalanmış inci taneleri gibi parlaktır.  Bazı sahillerde pek çok tesis vardır ama Vieques gibi diğer yerlerde sahilin sadece size ait olacağı bomboş kumsallar da vardır.  

Kültürel Yapı

San Juan'un kulelerine gidip buradan sıkılanlar yola düşüp adanın kültürüne tanıklık etmek için keşfe çıkabilirler. Yolda giderken restoranlardan gelen kokulara aldanıp hemen orada durup yemek yememek mümkün değildir. Boquerón’da gürültülü bir hafta sonu geçirip biraya doyabilir ya da salsa akşamlarında tüm stresinizi atabilirsiniz. Ayrıca başarısız devrimden klasik Avrupa tablolarına kadar farklı zevklere hitap eden müzeleri de gezebilirsiniz. Puerto Riko gelenekleri jenerasyonlar boyunca devam etmiş sentez kültürden, kutlamalardan ve geçmişten gelir ve günümüzün farklı ve boyun eğmez Porto Riko geleneklerini oluşturur.   

Yağmur Ormanları  

Porto Riko’nun merkezinde bulunan sisli dağlardaki kireç taşı mağaraları gezebilir ve devasa ağaçların arasında gizlenen kurbağaları görebilirsiniz. Porto Riko’nun yürüyüş parkurları benzersiz ormanların içinde yer alır, bu ormanlar Karayip adalarının en ıslak ormanlarıdır ve gezginlerin hayallerini süsleyen El Yunque bölgesinde bazı gezginler zamanın nasıl geçtiğini bile unuturlar.  
 

Porto Hakkında

Porto, Portekiz’in kuzey kısmında Rio Douro nehrinin ağzında bulunan bir şehirdir. Rio Doura’nın kuzey yakasında bulunana bu kent 1996 yılında Unesco tarafından Dünya mirası listesine alınmıştır. Vilayetin başkenti konumunda olduğu ve ülkenin en önemli endüstri noktası konumunda bulunduğu verilen bilgiler arasındadır. Şehir içinde Akdeniz iklimi hâkim durumundadır. Bu yüzden yaz aylarında sıcak ve kurak kışlar ise yağışlı geçmektedir. Şehrin ekonomik durumunda göz attığımız da en bilinen ihraç malı Porto Şarabıdır. Özel olarak üretilen üzümler sayesinde birbirinden güzel şarapların yapıldığı bilinir. Şehir içindeki mimari yapılara göz atıldığında bizleri Romanesk Cedofeita Kilisesi, gotik Igreja de São Francisco Kilisesi, Saint Francis, surlar kalıntıları, Merhamet kiliseleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Tren İstasyonu ve Kristal Sarayının bahçelerine anıtlar eklenmiştir.

Porto Riko Yönüne Uçan Havayolları