Dallas Uçak Bileti

Dallas Hakkında Bilgiler

Ülke
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi
LH Lufthansa 01 Temmuz 2024
İstanbul Dallas 18.417 TL
Satın Al
UA United Airlines 26 Mayıs 2024
Dallas Toronto 8.847 TL
Satın Al

Dallas Yönüne Uçan Havayolları

Dallas Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Dallas uçak seferi ortalama 14 saat 30 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
01.07.2024 Lufthansa İstanbul Dallas 18.417 TL

Dallas Havalimanları

Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı

Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı (IATA: DFW) ABD’nin Teksas eyaletinin Dallas–Fort Worth bölgesine hizmet veren ana uluslararası havalimanıdır. Havalimanı American Airlines’ın en büyük merkezidir ve genel merkezi de havalimanı yakınındadır. 2015’te DFW, rekor sayıda 64,174,163 yolcuya hizmet vermişti.

Bu havalimanı 2015 verilerine göre hava aracı hareketine göre dünyanın en işlek üçüncü ve yolcu sayısına göre de dünyanın onuncu en işlek havalimanı olmuştu. Ayrıca Teksas eyaletinin hem yolcu sayısına göre hem de hava aracı hareketine (kalkış ve iniş) göre en işlek havalimanıdır. DFW, ABD’nin uluslararası uçuşlara göre onuncu ve Teksas’ın ise ikinci en işlek (George Bush Uluslararası Havalimanı’ndan sonra) havalimanıdır. Günlük yaklaşık 900 uçuşun yapıldığı havalimanı ayrıca American Airlines’ın dünyanın ve ABD’nin en büyük ikinci üssüne de ev sahipliği yapıyor, ondan daha büyüğü sadece Delta’s Atlanta merkezidir.

Ekim 2014’te DFW Havalimanı, 58’i uluslararası ve 149’u ABD içindeki yerel destinasyonlar olmak üzere 207 destinasyona hizmet vermiştir.
 

Ulaşım

Havalimanı İçinde

Skylink ismi verilen insanları taşıyan sistem 21 Mayıs 2005’te açılmış ve dünyanın en büyük yüksek hızlı havalimanı tren sistemidir. Tamamen otomatik, Skylink trenleri her iki dakikada bir hareket eder ve 56 km/saat hızıyla seyahat eder. Skylink çift raya sahipken, çift taraflı harekete izin veriyor. Bombardier Transportation’den temin edilen Skylink sistemi güvenli bölgedeki bütün terminalleri bir birine bağlar.
 

Havalimanına Gidiş ve Geliş

DFW’ye Trinity Railway Express banliyö hattı havalimanının güneyindeki CentrePort/DFW Havalimanı İstasyonu’ndan ulaşım sağlar. Hat hem Dallas merkez hem de Fort Worth merkeze ulaşım imkanı sunar.

Dallas Area Rapid Transit, Remote South Parking binasından 408 nolu güzergah üzerinden Downtown Irving/Heritage Crossing İstasyonu ve Southwestern Medical District/Parkland İstasyonu’na otobüs seferleri sunuyor. Ayrıca 500 nolu güzergah üzerinden güneyden Terminal A direkt olarak CentrePort/DFW Havalimanı İstasyonu ve doğudaki mevcut son durak Belt Line İstasyonu’ndan Turuncu Hatta bağlanır.

18 Ağustos 2014’te DART Terminal A ve B arasındaki DFW Havalimanı İstasyonu’nu açmıştı. Bu Turuncu Hat üzerinden Dallas ve Las Colinas’a direkt raylı ulaşım sağlar (daha sonra da DFW Kuzey İstasyonu’na uzanacak). Fort Worth Transportation Authority ve DART Cotton Belt Rail Line tarafından geliştirme aşamasında olan bu istasyonlar gelecekte TEX Rail’in önemli istasyonları olacak.
 

Yakındaki Otobanlar

DFW Havalimanı Alanı’na ulaşım International Parkway (kısmen State Highwat 97 Spur’un bir parçası) üzerinden ulaşılıyor. Bu yol havalimanının içinden geçer ve havalimanının güneyindeki Airport Freeway (State Highway 183) ile John W. Carpenter Freeway (State Highway 114) yollarını bir birine bağlar. International Parkway, devam ederek kuzeyde State Highway 114 ve State Highway 121’e ulaşır. Daha sonra Sam Rayburn Tollway’e ulaşana kadar da kısa süreliğine Lyndon B. Johnson Freeway(I-635) ile kesişir ancak State Highway 121 kuzeye devam eder. International Parkway üzerinde kuzeye devam edilirse çok kolaylıkla IH 35 E’ye ulaşılabilir. 
Dallas Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile Dallas arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Dallas uçak bileti fiyatı 18.416,65 TL kadardır.
Addison, Fort Worth Alliance, Love Field, Dallas Ft Worth, Dallas North, Meacham Field, Carswell Afb, Redbird havalimanı Dallas uçuşlarında kullanılır.
Dallas Hava Durumu
 • Leichter Regen
  Per
  Leichter Regen
  29°C
 • Überwiegend bewölkt
  Cum
  Überwiegend bewölkt
  34°C
 • Mäßig bewölkt
  Cmt
  Mäßig bewölkt
  33°C
 • Klarer Himmel
  Paz
  Klarer Himmel
  37°C
 • Klarer Himmel
  Pzt
  Klarer Himmel
  38°C
Haritada Dallas
Dallas Araç Kiralama Konumları