Boston Uçak Bileti Al

Boston Uçak Bileti Fiyatları

Boston Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Boston arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Boston uçak bileti fiyatı 1.764,7 TL kadardır.
Logan Intl, Portsmouth Pease Intl havalimanı Boston uçuşlarında kullanılır.

Boston Hakkında

Boston,  Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts Eyaleti içinde bulunana bir şehirdir. Eyaletin başkenti ve en büyük şehri konumunda olan bu şehir ülkenin kuzeydoğusunda resmi olmayan bir merkeze sahiptir.  iç nüfusu ve Metropolitan bölgesi ile birlikte toplamda 6 milyon insanın yaşadığı bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. ülkenin en büyük on nüfuslu şehirleri arasında girmeyi başaran bu kent içinde çeşitli ırklardan insan yaşamaktadır. özellikle şehrin %55’lik kesimi beyaz ırktan oluşurken %25’lik kısmı siyah ırktan oluşmaktadır. Şehir kendini eğitim, sağlık, finans ve teknoloji açısından geliştirerek ülkenin ekonomik durumuna katkı sağlamayı başartmıştır. Şehir içinde M.İ.T., Harvard Üniversitesi, Tufts Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi birbirinden ünlü eğitim kurumları bulunmaktadır. bunun yanı sıra Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Massachusetts Genel Hastanesi, Boston Çocuk Hastanesi, Dana-Farber Kanser Enstitüsü ve Harvard Tıp Fakültesi de sağlık konusunda kent halkına hizmet vermektedir.

Boston Havalimanları

Logan Uluslararası Havalimanı

Logan Uluslararası Havalimanı (IATA: BOS) ABD, Massachusetts, Boston’un Doğu Boston semtinde yerleşen uluslararası havalimanıdır (kısmen de Massachusetts, Winthrop kasabasında). 2,384 acre alanı kaplıyor ve altı pisti, dört yolcu terminali bulunuyor ve yaklaşık 16,000 kişiye iş sağlıyor. 2015’te toplam 33.5 milyon yolcu ile New England’ın en büyük havalimanı olan Logan, ABD’nin de 18. en işlek havalimanıdır.


Kara Ulaşımı

Boston Logan Uluslararası Havalimanı, 2007’de aviation.com’da yayınlanan bir makalede gidiş ve geliş için çok fazla seçenek sunmasından dolayı “Ulaşılması En Kolay Havalimanı” olarak adlandırılmıştı. Bu seçenekler arasında araçlar, taksiler, MBTA Mavi ve Gümüş hatları, bölgesel otobüs hizmetleri, ortak kullanılan minivanlar, feribot, limuzin ve U.S. Airports, Logan Express tarafında sunulan hizmetler bulunuyor. Logan, Boston merkezin 3 mil (4.8 km) kuzeydoğusunda yer alıyor, diğer şehirlerdeki havalimanları ile kıyaslandığında bu mesafe çok kısadır.


Yollar ve Ücretli Otobanlar

Havalimanına Massachusetts Turnpike (Interstate 90) Çıkış 26’dan, ulaşmak mümkün, doğudaki son istasyon yakınında, bu da Ted Williams Tunnel üzerinden batıya erişim sağlıyor. Çıkış 26’nın doğusunda I-90 geçiş yolu Route 1A, Lynn ve New Hampshire’e. Güneyden, yolcular Interstate 93 üzerinden doğu Masspike’ bağlanabilir, Ted Williams Tunnel ve Çıkış 26’dan da havalimanına. Kuzeyden, I-93havalimanına ulaşmak için Callahan Tunnel, Route 1A North kullanıyor. North Shore’dan Route 1A South ile ulaşım var. Ayrıca merkez Boston, Back Bay ve Fenway/Boston Üniversitesi trafiği de Callahan Tunnel’i kullanmalı. Callahan Tunnel’e batıdan gelen ikiz tünel ise Sumner Tunnel olarak biliniyor. Tünelde doğuya doğru geçişler ücretsizdir, batıya doğru ise 3.5 dolar ücret, taksiler için ise 5.25 dolar ücret bulunuyor ve bunu da yolcuların ödemesi gerekiyor.


Toplu taşıma

Massport's Airport Shuttle, bütün terminaller arası, Mavi Hat üzerindeki havalimanı istasyonu, araç kiralama merkezi ve Harborside Drive’daki limana ücretsiz ulaşım sağlıyor.

Massport's Logan Express otobüsleri Braintree, Framingham, Peabody bölgeleri ve Woburn’daki Anderson Regional Transportation Center’e ulaşım sağlıyor. Yetişkin tek yönlü ücret 12 dolar, gidiş-geliş yolculukta ise yolcu başına 22 dolar ücreti var. Logan Express ayrıca Boston’un Back Bay semtine ulaşım sağlıyor ve Hynes Convention Center ve Copley Square’de duruyor. Yolcular için tek yönlü gidiş 7.5 dolar ve MBTA kartı sahipleri için ise 3 dolardır. Logan Express bütün terminallerin alt katından çalışıyor.


Limuzin ve taksi

Havalimanında limuzin de kullanmak çok yaygındır. Limuzin şoförlerinin indirme ya da yolcu alma sırasında terminale göre değişse de araçlarını terk etmelerine izin verilmiyor.

Terminal A, yolcu alma yeri gelişler katında, bagaj alım yerinin dışında, yolun karşısında küçük park yerindedir. Terminal B için limuzin şoförleri yolcularını Terminal B’nin alt katında park garajında bekler. Terminal C’de yolcu alımı gidiş katında binadan ikinci ve üçüncü adada bulunuyor. Terminal E’de yolcu alımı geliş katı en köşedeki araç park yerinde bulunuyor. Kamu güvenliği için havalimanı mülkünün herhangi bir yerinde her hangi ulaştırma firması tarafından müşteriye çağrı yapmanın her biri için 500 dolar para cezası var.

Taksiler ise her terminalde Massport tarafından koordine ediliyor. Massport yönetmenliğine göre taksilerin Terminal A, C ve E’de belirlenen yolcu alma yerleri dışında yolcu alması yasaktır. Terminal B’nin her iki tarafında da mekik minivan servisleri, limuzinler ve taksiler, Terminal B’nin park garajında alt katta içerinde bekliyor. Terminal B içindeki işaretler yolcuları binecekleri araç tipine göre yönlendirir. Güney Kargo kompleksinin yanında taksi havuzu bulunuyor ve burada 400’e yakın taksi bekliyor, taksiler ise yaklaşık 90 dakika ya da daha fazla bekledikten sonra 5 ya da 10’arlı gruplar halinde çağrılıyor.

Logan havalimanı ile oteller arasında taksimetre ücretleri 23 ile 35 dolar arasında değişiyor. Logan’dan ayrılan bütün taksiler için 2.25 dolar havalimanı harcı uygulanır ve bu da şoför tarafından taksi metreye giriliyor. Sumner Tunnel ya da Ted Williams Tunnel’den geçerek havalimanında çıkan taksilerde ise Harbor Tunnel Otoyolu ücreti de taksi metreye ekleniyor. Toplam harç/yol ücreti (7.5 dolar) taksi metrenin sağ tarafında gösteriyor ve taksi yolcunun gideceği yere vararak durduğunda otomatik olarak metre ücretine ekleniyor (taksi metrenin solunda gösterilen).


Cep park yeri

Logan Uluslararası Havalimanı, Hotel Drive ve Service Road kesişiminde 30 dakikalık cep bekleme alanı sunuyor. Ücretsizdir ve her terminalde araçla yaklaşık beş dakika uzaklıktadır. Bu hizmet havalimanında tıkanmalar ve kirliliği önlüyor.


Araç Kiralama Merkezi

120,000 fit kare 310 milyon dolarlık araç kiralama merkezi 24 Eylül 2013’te açılmış ve bütün araç kiralama firmalarını bir çatı altında toplamıştı. Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National ve Thrifty araç kiralama firmaları yeni binanın dışında faaliyet gösteriyor ve 3,200 araç park yeri bulunuyor. Yeni binaya ulaşım Massport’un temiz yakıtlı hibrit otobüsleri tarafında sağlanıyor ve bütün terminaller ile araç kiralama merkezi arasında ulaşımı sağlıyor.

En Uygun Boston Uçak Biletleri

Boston Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Delta Air Lines San Diego - Boston 1.764,7 TL
TAP Portugal Paris - Boston 6.933,28 TL
Air Canada İstanbul - Boston 8.731,77 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Boston 9.953,84 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Boston 10.515,84 TL
Icelandair Münih - Boston 12.592,02 TL
Türk Hava Yolları Van - Boston 14.980,15 TL

Boston Yönüne Uçan Havayolları

Boston Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  1°C
 • açık
  Cum
  açık
  -11°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -12°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  6°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  9°C

Haritada Boston

Amerika Şehirleri

Boston Yönüne Uçuşlar