Bahreyn Uçak Bileti

Bahreyn Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

BH

Zaman dilimi

Asia/Bahrain

Dil

Arapça

Para birimi

Bahreyn Dinarı

Telefon kodu

973

Başkent

Al-Manamah

En Popüler Bahreyn Uçak Biletleri

EY Etihad Airways 07 Mart 2024
Abu Dabi Bahreyn 3.417 TL
Satın Al
OV Salam Air 03 Mart 2024
Maskat Bahreyn 3.974 TL
Satın Al
EY Etihad Airways 07 Mart 2024
Bahreyn Abu Dabi 3.625 TL
Satın Al
KU Kuwait Airways 06 Mart 2024
Bahreyn Doha 6.549 TL
Satın Al
OV Salam Air 07 Mart 2024
Bahreyn Dubai 5.179 TL
Satın Al

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

Abu Dhabi Bahreyn uçak seferi ortalama 1 saat sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
07.03.2024 Etihad Airways Abu Dabi Bahreyn 3.417 TL
03.03.2024 Salam Air Maskat Bahreyn 3.974 TL
Bahreyn Uçak Bileti

Bahreyn Hakkında

Bir istiridye gibi, Bahreyn de açılması güç ve sert bir dış kabuğa sahiptir, lakin her zaman açmak için uğraşmaya değerdir. Başkent Manama incelik konusunda körfezdeki diğer başkentlerden eksik olsa da asıl cezbedici nokta burasıdır. Tarihi açıdan önemli olan antik Dilmun şehrinin ve geçmişteki körfezdeki inci ticaretinin ana merkezi olan Bahreyn, gururla anlatılabilecek bir tarihe sahiptir. Buranın bir zamanlar Eden Bahçelerinin anayurdu olduğuna dair arsız bir iddia bile vardır. Günümüzde ülkenin kendine has Formula 1 yarışları, gelişmekte olan sanat dalları ve Manama’nın oldukça fazla sayıdaki yabancı nüfusu ile birlikte gelen yemek kültürü, zenginliğin ve modern Arap tarzının özellikleri vardır. Bahreyn’in güvenilirliği Arap Baharının meçhul sonucundan sonra sarsılmış olsa da çekiciliği devam ediyor, ayrıca azalan turist sayısı sayesinde tüm güzelliklerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Bahreyn Hakkında

Bahreyn, Basra körfezi içerisinde yer alan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehrin güneydoğusunda Katar, batısından Suudi Arabistan yer almaktadır. Bu yüzden şehir içinde konuşulan dilin Arapça olduğu da verilen bilgiler arasındadır. Şehrin kuzeyinde fazlaca yerleşim birimi bulunurken güney kısmında yerleşim birimi bulunmamaktadır. Bu yüzden nüfus yoğunluğu kuzey kısmında yer alır. Şehrin ekonomik durumunda göz atıldığında Arap dünyası içinde en hızlı büyüyen bir ekonomik yapı ile karşılaşılmaktadır. Ekonomi açısından oldukça hızlı gelişme göstermesi şehrin büyümesine de vesile olmuştur. Özellikle 2008 yılında finans açısında en hızla büyüyen şehir unvanını almayı da başarmıştır. Ülke içindeki ekonomik gelir petrol ve inci üretimi yapılarak sağlanır. Özellikle petrol ve su kaynaklarının azalması ile birlikte işsizlik görülmeye başlansa da şehrin büyük bir çoğunluğu çalışmaktadır.
Daha Fazla Göster

Bahreyn Yönüne Uçan Havayolları

Bahreyn Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Bahreyn arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Bahreyn uçak bileti fiyatı 3.417,37 TL kadardır.