Samsun Otobüs Bileti

Goldmaster Bilet Kampanyası

Samsun Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Niksarkale
Vangölü Turizm
Süha Turizm
Adiyaman Ünal
Özgül Bafra
Fındıkkale Turizm
Lider Anatolia Turizm
Anadolu Tufanbeyli Turizm
Trabzon Süzer Turizm
Iğdırlı Turizm
Yeni Adana
Ulusoy Seyahat

Samsun Hakkında

Bağımsızlığa atılan ilk adımın şehri olan Samsun, Karadeniz bölgesinin en gelişmiş illerinden biridir. Rumların vatandaşlara kötü davrandığını gören ve bunun üzerine Kurtuluş
Savaşının kıvılcımlarını atan Atatürk, bu kentte bağımsızlığın ruhunu görmüştür.

Amisos hazinesiyle ünlü olan Samsun, Bandırma vapurunun indiği limandaki Atatürk balmumu heykelleri ve çeşitli yerlerde bulunan canlandırmalarıyla hala kentte bu duyguların taze kalmasını sağlamıştır. Rumların ağırlıkta olduğu bir kent olan Samsun, mübadele yıllarından sonra Türkleştirilmiştir.

Arkeoloji ve Etnografya müzeleriyle önemli kültürel değerleri sergileyen bu kent, her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Özellikle kış aylarında düzenlenen en uygun otobüs bileti kampanyaları sayesinde, birçok yerli turistin ziyaret etmesi mümkün olmaktadır.

Yaz turizmi, doğal güzellikleri ve müzeleri ile Samsun, geçmişin en güzel aynalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 
 

Samsun Otogar Hakkında

2006 yılından beri hizmet veren Samsun otogarı, 60 bin metrekarenin üzerine kurulmuş modern bir yapıdır. 24 yazıhane bulunan otogara günde 500 otobüs girip, 200 otobüs çıkmaktadır.

Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan otogarda günde 3 bin bilet kesilmektedir. Birçok restoran, market, hediyelik dükkanı, tuvalet, bebek bakım odası, misafirhane, polis merkezi bulunan otogarda oldukça aktif bir trafik vardır. . Yerel firmalardan her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Van Gölü,
 • Metro,
 • Lüks Artvin Seyahat,
 • Varan,
 • Özkaymak,
 • Kanberoğlu,
 • Aydoğan,
 • Tokat Yıldızı.
Otogar şehir merkezine yakındır ve konumu şehir içi trafiği olumsuz etkilememektedir. Birçok firmanın aktarma noktası da olan Samsun otogarında, her zaman büyükşehirlere bilet bulma imkanı vardır.

97 taksi parkı, 88 özel araç parkı, 70 otobüs parkı ve 46 peronuyla Samsun’un yoğun trafiğini karşılayan otogarda birer adet akaryakıt ve bakım onarım istasyonu da bulunuyor. 
 

Samsun Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun otogarında ulaşım imkanları oldukça fazladır. Taksi, minibüs ve otobüslerle ulaşım sağlanan otogarda, ücretsiz otobüs servisleri de tercih edilmektedir.

Şehir içi ulaşım konusunda Samkart adı verilen bir akıllı bilet sistemi ile taşımacılık sağlanır. Otobüs ve Samulaş adı verilen hafif raylı sistem araçlarında kullanılan bu kart sayesinde, her zaman ekonomik bir şekilde seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Ankara bulvarı üzerinden ulaşılan otogara doğu yönünden gelecek olanlar ise çevre yoluyla ulaşım sağlayabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun otogarı bekleme alanlarında bulunan taksi durağından 0549 465 6167 numarasını kullanarak taksi talep edebilirsiniz.
Her zaman bulabileceğiniz taksilerle ulaşım toplu ulaşımdan daha pahalı olduğu için uzak mesafelerde pazarlık yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın içinden kalkan otobüslerle Samkartınızı kullanarak ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
Şehir merkezi için meydan durağında ineceğiniz otobüsler, dönüş için de terminale gitmektedir ve sabah 6.15 itibariyle seferlerine başlamaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın ana giriş kapısının önündeki açık otopark ve bekleme alanında otobüs firmalarının ücretsiz servisleri vardır. Bu servislerden yararlanabiliyorsanız, ücretsiz olarak şehir merkezi ya da farklı güzergahlara ulaşabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Neredeyse her dakika bulabileceğiniz halk minibüsleri ile de şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Para geçerli olan bu minibüsler, Samsun’un tüm ilçelerine farklı güzergahlardan gitmektedir. Şehir merkezine ulaşıp şehir merkezinden Ladik ya da Ayvacık gibi bölgelere ulaşabilirsiniz.


Samray ile Ulaşım

Otobüs, servis ya da taksiyle şehir merkezine ulaşıp, Cumhuriyet meydanından Samray’a binebilirsiniz. Samkartın geçerli olduğu Samrayla Ankara yolu, Yeni Mahalle ve Üniversite güzergahına ulaşabilirsiniz.

En Popüler Samsun Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Samsun Hava Durumu

 • Açık
  Çar
  Açık
  5°C
 • Açık
  Per
  Açık
  8°C
 • Parçalı bulutlu
  Cum
  Parçalı bulutlu
  9°C
 • Açık
  Cmt
  Açık
  6°C
 • Hafif yağmur
  Paz
  Hafif yağmur
  8°C

Haritada Samsun

SAMSUN Hakkında

Nüfus
1.279.884
Yüzölçümü
9.352 km²
Plaka
55
Telefon Kodu
362
Görüş Bildir

Görüşlerinizi Bildirin

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.