Samsun Uçak Bileti Al

Samsun Uçak Bileti Fiyatları

Samsun Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Samsun arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Samsun uçak bileti fiyatı 790,79 TL kadardır.
Çarşamba, Samsun havalimanı Samsun uçuşlarında kullanılır.

Samsun Hakkında

Samsun Uçak Bileti

Karadeniz bölgesinin en kalabalık şehri olan Samsun, 19 Mayıs kenti olarak bilinmektedir. 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a ulaşan Mustafa Kemal, bölgedeki vatandaşlara Rumların saldırdığını, yerel yöneticilerin de bunu engellemediğini görmüştür. Bunun üzerine inisiyatif kullanarak harekete geçen Mustafa Kemal, Erzurum ve Sivas bölgelerinden sonra milli mücadele ruhunu tüm millete yaymıştır. Bu nedenle Samsun, bağımsızlık için atılan adımda oldukça önemli bir tetikleyicidir.


Savaş yıllarında birçok olaya sahne olan Samsun, Rumların ve Türklerin yaşadığı bir alanken, savaş sonrası mübadele ile Rumların Yunanistan’a, Yunanistan’daki Türklerin de Samsun ve değişik illere yerleştirilmesi süreci başlamıştır.  Bu nedenle tarihi değerler ve turistik açıdan Samsun, önemli merkezler arasındadır. Bölgede havalimanı olması en ucuz uçak bileti kampanyalarıyla kıyı turizmi için gelen kişilerin de bölgeyi ziyaret etmelerini sağlamıştır. 3 arkeolojik alanı olan Samsun, mezarların içindeki hazinelerin en önemlisi olan Amisos hazinesiyle de oldukça meşhurdur.

Samsun Arkeoloji ve Etnografya müzesinde sergilenen ürünler, değişik kültürlerin izlerinin kalıntıları olan bu kentte bol bol bulunmaktadır. Özellikle temiz sahillerinin çok dikkat çektiği Samsun, en popüler Karadeniz turlarının uğrak noktalarındandır.


Samsun Turistik Değerler

Çarşamba havalimanında birçok bölgeye sürekli seferler bulunmaktadır. Dönem dönem  en uygun uçak bileti bulunduğunda, kültür turları düzenlenebilmekte ve birçok doğal ve tarihi güzellik keşfedilmektedir.

Samsun’da gezilecek müze ve tarihi yerler dışında, yaz mevsiminde yaz turizmi de dikkat çekicidir. Özellikle plajlara akın eden halk, diğer gezilecek yerleri ikinci plana attığı için, bunun önüne geçmek üzere düzenlenen kampanyalar dahilinde farklı yerlerin de turistlerin ziyaretine açık olması sağlanacaktır.

Şifalı kaplıcaları ve tertemiz sahilleri ile her mevsim ideal bir kent olan Samsun’da, merak edilen Karadeniz kültürünün her ögesini öğrenebilirsiniz. Bandırma vapuru, Gazi müzesi ve Arkeoloji müzesi gezilmeden gelinmemesi gereken mekanlardandır.

Akalan ve Kabaceviz şelaleleri, Mater Dolorosa Katolik Kilisesi, İlk Adım Anıtı ve Lerdüge Tümülüsleri görülesi yerler arasındadır. Ayrıca kayak turizmi tercih edenler için Ladik kayak merkezi de oldukça popülerdir.

Bu kültür beşiğinin içinde yer alan ve Müslümanların, Katoliklerin ve Ortodoksların bulunduğu bu kentte, her mevsim ayrı güzelliği bulunan Ladik gölü ve diğer yerleri keşfedebilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanı Hakkında

Samsun’u ülke içi ve ülke dışındaki birçok noktaya bağlamakta olan Çarşamba Havalimanı aktif bir durumda çalışmaktadır. 1998 yılında faaliyete açılmış olan Çarşamba Havalimanı şehir merkezine sadece 25 kilometre gibi bir uzaklıkta bulunmaktadır.

Yılda 2 milyon kişiden fazla yolcuya hizmet verme kapasitesine sahip olan Çarşamba Havalimanı, iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki terminale sahip olmaktadır. İç hatlar terminalinden Türkiye’nin hemen hemen her noktasına Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus gibi havayolu şirketleri ile ulaşmak mümkün olmaktadır. Dış Hatlar terminalinden de hemen hemen her kıtaya ulaşmak mümkün olmaktadır. Birçok yerli ve yabancı havayolu şirketinin yer aldığı Çarşamba Havalimanında bu sayede birçok kampanyalı bilet satışları mümkün olmakta ve en uygun uçak bileti avantajlarına kolaylıkla sahip olunabilmektedir.

İç hatlar terminalinde 1 milyon 500, dış hatlar terminalinde de 500 bin kişiyi ağırlayabilecek bir kapasitede olan Samsun Çarşamba Havalimanında aynı zamanda 246 araç kapasiteli bir otopark, Duty Free ve Restaurant hizmetleri de yer almaktadır. Aynı zamanda kısıtlı bir süre olarak havalimanı içerisinde yine kablosuz internet hizmeti mevcut bulunmaktadır.

Samsun Çarşamba Havalimanından yapılan yurt dışı uçuşları bazen İstanbul ya da Ankara aktarmalı olabilmektedir.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Amisos Otel,
  • Yafeya Otel,
  • Myhouse Hotel,
  • Kent Hotel,
  • Yıldızoğlu Otel. 

Çarşamba Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 25 km olan Çarşamba Havalimanında yapılacak olan birçok ulaşım metodu söz konusu olmaktadır. Genel olarak Havaş ve havalimanı yolcu servisleri ulaşım metodu olarak sıkça tercih edilmektedir. Çarşamba Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için mevcut bulunan yöntemlere bakacak olursak, HAVAŞ, yolcu servisleri, taksi ve araç kiralama firmaları bu alanda hizmet vermektedir.
 

HAVAŞ ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her uçuştan sonra servis hizmeti vermekte olan HAVAŞ yine Havalimanından kalkış yapacak olan uçaklar için uçak kalkış saatinden 2 saat önce yine ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Şehir merkezi ile Havalimanı arasında yaklaşık olarak 30 dakika süren bir yolculuk ile tamamlanan ulaşım ücretleri ise gidilen mesafeye göre 9 ila 20 TL arasında fiyatlar değişim göstermektedir.


Yolcu Servisleri ile Şehir Merkezine Ulaşım

Birçok özel firma ve havayolu şirketi havalimanı ulaşımında yine özel servisler ile bir hizmet sağlamaktadır. Ücretler genel olarak firmalara göre ve ulaşım sırasında sundukları hizmet türlerine göre değişim göstermektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun Çarşamba Havalimanında yine 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler ile şehir merkezlerine ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Genel olarak havalimanı yolunun açık olmasından dolayı trafik sürekli işlemekte ve bu alanda taksi bir alternatif olabilmektedir. Taksi fiyatları 40 ila 60 TL arasında bir değişim göstermektedir.


Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kendi araçlarına sahip olarak şehirde sürekli ulaşım sağlamayı amaçlayan kişiler yine havalimanında mevcut bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirler. Fiyatlar genel olarak firma ve aracın modeline göre değişim gösterebilmektedir.

En Uygun Samsun Uçak Biletleri

Samsun Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Türk Hava Yolları Adana - Samsun 790,79 TL
SunExpress Antalya - Samsun 803,29 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Samsun 874,53 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Samsun 925,8 TL
Anadolu Jet İstanbul - Samsun 955,99 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - Samsun 1.000,35 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Samsun 1.002,89 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Samsun 1.019,54 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Samsun 1.088,48 TL
Anadolu Jet Ankara - Samsun 1.140,4 TL
SunExpress Stuttgart - Samsun 1.285,74 TL
Anadolu Jet Elazığ - Samsun 1.302,44 TL
Pegasus Dalaman - Samsun 1.307,9 TL
Anadolu Jet Adıyaman - Samsun 1.313,02 TL
Anadolu Jet Erzincan - Samsun 1.314,02 TL

Samsun Yönüne Uçan Havayolları