Samsun - İstanbul Otobüs Bileti

Samsun - İstanbul Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  SAMSUN
  08:00
  BAYRAMPAŞA
  20:35
  130 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  13:00
  BAYRAMPAŞA
  00:35
  130 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  17:00
  ALIBEYKÖY
  04:20
  130 TL
 • Kaptanoğlu Seyahat
  SAMSUN
  17:30
  ESENLER OTOGARI
  08:20
  135 TL
 • Lüks Gümüşhane
  SAMSUN
  18:30
  ESENLER OTOGARI
  05:20
  130 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  19:00
  ALIBEYKÖY
  05:35
  130 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SAMSUN
  19:30
  ESENLER OTOGARI
  06:20
  120 TL
 • Özgül Bafra Turizm
  SAMSUN
  20:00
  ESENLER OTOGARI
  06:50
  120 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  20:15
  İSTANBUL SILIVRI
  07:50
  160 TL
 • Ulusoy Seyahat
  SAMSUN
  21:00
  ESENLER OTOGARI
  08:50
  125 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  21:00
  SELIMPAŞA
  10:50
  130 TL
 • SAMSUN
  21:15
  ESENLER OTOGARI
  08:20
  135 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  22:00
  ALIBEYKÖY
  07:35
  130 TL
 • Ulusoy Seyahat
  SAMSUN
  22:30
  ESENLER OTOGARI
  10:20
  125 TL
 • Fındıkkale Turizm
  SAMSUN
  22:30
  ESENLER OTOGARI
  10:50
  135 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  23:00
  BAYRAMPAŞA
  10:20
  130 TL

Samsun - İstanbul Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Kaptanoğlu Seyahat
Trabzon Süzer Turizm
Ulusoy Seyahat
Özgül Bafra
Fındıkkale Turizm
Show Time Turizm
As Bafra
Doğu Karadeniz
Yeşil Artvin
Bafra Express Turizm
Metro Turizm

Samsun Hakkında

Bağımsızlığa atılan ilk adımın şehri olan Samsun, Karadeniz bölgesinin en gelişmiş illerinden biridir. Rumların vatandaşlara kötü davrandığını gören ve bunun üzerine Kurtuluş
Savaşının kıvılcımlarını atan Atatürk, bu kentte bağımsızlığın ruhunu görmüştür.

Amisos hazinesiyle ünlü olan Samsun, Bandırma vapurunun indiği limandaki Atatürk balmumu heykelleri ve çeşitli yerlerde bulunan canlandırmalarıyla hala kentte bu duyguların taze kalmasını sağlamıştır. Rumların ağırlıkta olduğu bir kent olan Samsun, mübadele yıllarından sonra Türkleştirilmiştir.

Arkeoloji ve Etnografya müzeleriyle önemli kültürel değerleri sergileyen bu kent, her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Özellikle kış aylarında düzenlenen en uygun otobüs bileti kampanyaları sayesinde, birçok yerli turistin ziyaret etmesi mümkün olmaktadır.

Yaz turizmi, doğal güzellikleri ve müzeleri ile Samsun, geçmişin en güzel aynalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 
 

Esenler (Bayrampaşa) Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Esenler merkeze yürüme mesafesinde bulunan otogardan şehir merkezine ulaşım oldukça çok yönlüdür. İstanbul Kart adı verilen kartlı geçiş sistemidir ve Metro, metrobüs, otobüs ve vapurlarda bu kartla ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul Kart adı verilen elektronik bilet sistemiyle metro, metrobüs, otobüs ve vapurları kullanabilirsiniz. İstanbul Kartınızı metro istasyonu girişinde bulunan otomatlardan temin edebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi durağından, gideceğiniz her noktayla taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yüzyıl taksi durağından taksi çağırmak için 0212 629 14 85  numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Taksi ile en yakın metrobüs durağı olan Merter'e oldukça hızlı ve ucuza ulaşabilir; buradan toplu taşıma ile yolculuğunuza devam edebilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı olan 83 O ile Taksim’e ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Beşiktaş, Bakırköy, Aksaray gibi noktalara da otogardan otobüs seferleri ile ulaşım mümkündür. Otobüs güzergahlarına ve saatlerine www.iett.istanbul adresinden ulaşabilirsiniz.


Metroyla Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan metroyla Aksaray durağında inip, Kabataş tramvayına binerek, füniküler sistemle Taksim’e ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogar Metro İstasyonu, Havalimanı   Yenikapı metro hattının tam ortasında yer almaktadır. Metro ile havlimanı yönünde Merter, Bakırköy, Bahçelievler, Yenibosna, Yenikapı yönünde ise Topkapı, Fatih, Aksaray ve Yenikapı gibi merkezlere ulaşabilirsiniz.

Metro ile Şirinevler ya da Merter durağında metrobüse aktarma yaparak Beylikdüzü'nden, Anadolu Yakası'nda yer alan Söğütlüçeşme'ye kadar birçok noktaya ulaşabilirsiniz.

Topkapı ya da Aksaray duraklarından ise tramvaya geçerek Beyazıt, Eminönü ve Karaköy'den geçerek Kabataş'a ulaşabilir, buradan da kolaylıkla Taksim, Beşiktaş ve Levent gibi merkezlere geçebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Taksim, Beşiktaş, Levent, Bakırköy, Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü gibi merkezlere servis hizmeti bulunduğu için, ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz.  Seyehat edeceğiniz firmayı arayarak servisler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Harem Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmek için metrobüs, otobüs ve deniz yoluyla seyahat edilmesi mümkündür.


Feribotla Ulaşım

Otogardan şehir merkezine en kestirme yoldan ulaşım feribotla Sirkeci’ye geçerek sağlanmaktadır. Sirkeci’de inince Kabataş tramvayına binerek, son durakta inip Taksim funiküler sistemle 1 dakikada Taksim’e varabilirsiniz.


Otobüsle Şehir Merkezine Ulaşım

Harem’den Üsküdar yönüne giden otobüslere binerek, Üsküdar’dan Taksim otobüslerine binebilirsiniz. Otobüsle Üsküdar, Kadıköy, Pendik, Kartal ve Taksim gibi ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.


Vapurla Şehir Merkezine Ulaşım

Haremden otobüs firmanızın ücretsiz servisi ile Üsküdar iskeleye giderek, Kabataş motorlarına binerek, Kabataş füniküler hattı ile Taksim’e geçebilirsiniz. Ayrıca Üsküdar iskeleden Eminönü ve Kabataş’a da deniz yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

En Popüler Samsun - İstanbul Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

İstanbul Hava Durumu

 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  18°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  17°C
 • açık
  Çar
  açık
  17°C
 • açık
  Per
  açık
  16°C
 • açık
  Cum
  açık
  16°C

Haritada İstanbul

İstanbul Hakkında

Nüfus
0
Plaka
34
Telefon Kodu
212