Samsun - Bursa Otobüs Bileti

Samsun - Bursa Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  SAMSUN
  16:00
  BURSA
  05:20
  137 TL
 • Sahil Seyahat
  SAMSUN
  19:00
  BURSA
  06:50
  130 TL
 • Özgül Bafra Turizm
  SAMSUN
  19:45
  BURSA
  06:35
  100 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  20:00
  BURSA
  07:50
  137 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SAMSUN
  20:30
  BURSA
  07:20
  130 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  22:00
  BURSA
  09:50
  137 TL
 • Lüks Artvin Seyahat
  SAMSUN
  22:15
  BURSA
  09:20
  130 TL
 • Metro Turizm
  SAMSUN
  23:15
  BURSA
  11:20
  137 TL

Samsun - Bursa Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Trabzon Süzer Turizm
Lüks Gümüşhane
Kaptanoğlu Seyahat
Bafra Express Turizm
Doğu Karadeniz
Özgül Bafra
As Bafra
Yeşil Artvin
Ali Osman Ulusoy
Sahil Seyahat
Metro Turizm
Fındıkkale Turizm

Samsun Hakkında

Bağımsızlığa atılan ilk adımın şehri olan Samsun, Karadeniz bölgesinin en gelişmiş illerinden biridir. Rumların vatandaşlara kötü davrandığını gören ve bunun üzerine Kurtuluş
Savaşının kıvılcımlarını atan Atatürk, bu kentte bağımsızlığın ruhunu görmüştür.

Amisos hazinesiyle ünlü olan Samsun, Bandırma vapurunun indiği limandaki Atatürk balmumu heykelleri ve çeşitli yerlerde bulunan canlandırmalarıyla hala kentte bu duyguların taze kalmasını sağlamıştır. Rumların ağırlıkta olduğu bir kent olan Samsun, mübadele yıllarından sonra Türkleştirilmiştir.

Arkeoloji ve Etnografya müzeleriyle önemli kültürel değerleri sergileyen bu kent, her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Özellikle kış aylarında düzenlenen en uygun otobüs bileti kampanyaları sayesinde, birçok yerli turistin ziyaret etmesi mümkün olmaktadır.

Yaz turizmi, doğal güzellikleri ve müzeleri ile Samsun, geçmişin en güzel aynalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 
 

Bursa Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa Şehir içi taşımacılıkta en önemli taşımacılık hizmetinin alınacağı Bukart ile en uygun otobüs bileti kullanılarak toplu taşımada seyahat edilir.

Otogardan birçok araçla farklı merkezlere ulaşım yapılması mümkün olmaktadır. Otobüs, taksi ve servis gibi ulaşım araçlarının kullanılabileceği otogarda, birçok farklı bölgeye otobüsle ulaşım mümkün olmaktadır.

BURULAŞ bünyesinde yer alan taşıma sistemleri, özellikle İstanbul Bursa arasında yer almaktadır. Helitaksi uygulaması ile İstanbul’a 25 dakikada ulaşmak mümkün olmaktadır. Bursa terminalinde, her zaman ulaşım için en iyi çözümleri yaratan belediye, taşıma hizmetleri konusunda başarılı uygulamalar yapmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için 0224 261 52 66 numaralı telefonlardan ulaşım sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksi ile istediğiniz yere konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiler açılış ücreti ve km başına ücretlendirilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bukart ile binebileceğiniz otobüsler için, terminaldeki büfelerden tek kullanımlık kartınızı alarak Ovaakça, BTSO Yeniceabat Kampı, Siteler, Atatürk Caddesi, Yıldırım, Nilüfer, Uludağ Ünv., Kestel, Gürsü, Beşevler, Teleferik, Çekirge, Emek, Bademli kavşağı gibi bölgelere ulaşım sağlanabilmektedir.

Otogardan 24 saat otobüs seferleri düzenlenmektedir. Gece saatlerinde aralıklarla düzenlenen toplu taşıma seçenekleri ile istediğiniz yere ulaşmanız mümkün olmaktadır. Yarım saatte bir düzenlenen seferlerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bursa’da trafik sorunu olmadığı için her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursaray, Burtram, deniz uçağı, budo, otobüs gibi birçok farklı ulaşım seçeneği bulunmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Bursa’nın çeşitli illerine ücretsiz yolcu taşıma servisleri vardır. Bu servislerle ilgili bilgi edinmek için seyahat ettiğiniz otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

En Popüler Samsun - Bursa Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bursa Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  -5°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  -1°C
 • açık
  Cum
  açık
  -5°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -2°C

Haritada Bursa

Bursa Hakkında

Nüfus
0
Plaka
16
Telefon Kodu
224