Batman Otobüs Bileti

Popüler Batman Otobüs Biletleri

Batman Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Best Van
Best Van Turizm
Best Van Yurtdışı
Bitlis Taç Turizm
Can Diyarbakır Turizm
Çiçek Diyarbakır
Cizre Nuh İtimat
Diyar Harput Turizm
Diyarbakır Barış Turizm

Batman İle İlgili Blog Yazıları

Batman seyahatini uçakla yapmak ister misin?

Batman Hakkında

Batman otobüs bileti

Binlerce mağara bulunan Batman, en eski yerleşim yerlerinden biridir. Malabadi Köprüsü şarkılara konu olan güzelliği ile hala ilgi çeken bir yerdir.


Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Batman, çay ve çiçek çeşitlerinin bulunduğu Sason bölgesiyle de oldukça ünlüdür. Kentte Kürt nüfus çoğunluktadır ve petrol rezervlerinin keşfedilmesiyle ekonomik açıdan da önemli bir yatırım alanı haline gelmiştir.

Gercüş, Hasankeyf ve Beşiri ilçeleriyle  1990 yılından beri il olma özelliği kazanmış olan bu kent, hızla olmasa da yavaş ve etkili bir şekilde ekonomik açıdan gelişmeye başlamıştır. Bölgede bir havalimanı bile bulunmaktadır ve aktif uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Batman kentinde hamur işleri, çorbalar, yöresel yemek satan restoranlar popülerdir. Doğa yürüyüşleri, manastır gezileri, kaleler ve köprüler oldukça önemlidir.

Batman Otogar Hakkında

Batman otogarı Hasankeyf ilçesinde bulunmaktadır. Modern bir şekilde inşa edilmese de bölgenin ihtiyacını karşılayan otogar, 10’dan daha fazla otobüs firmasının hizmet verdiği ve dönemsel olarak yoğun taleplerin yaşandığı bir bölgedir.


Batman otogarından en ucuz otobüs bileti bulmak için önceden rezervasyon yapmanız uygun olacaktır. Çünkü bazen otogardan bilet bulmak imkansız olabilmektedir.  Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Metro,
 • Öz Batmanlılar,
 • Star Batman,
 • Can Batmanlılar,
 • Lüks Batman,
 • Has Batman,
 • Batman Yıldızlar,
 • Batman Barış.
Otogardan yakın illere ve büyükşehirlere sık sık seferler düzenlenmektedir. Bu nedenle önceden biletinizi aldığınızda sorunsuz bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Batman Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti kampanyalarından yararlanıp bu farklı kenti gezmek isterseniz, otogardan şehir merkezi ve diğer merkezlere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Ancak servis hizmeti almıyorsanız, taksi ve belediye otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.


Batman ulaşım ücretlerinin ekonomik olduğu bir kenttir. Toplu taşıma ücretleri ekonomiktir ve taksi ücretleri de pazarlıkla ideal duruma getirilebilmektedir. Bazı taksiciler otogara gidişte dönüş ücreti de talep edebilmektedir. Bu nedenle önlem alınması uygun olur.

Toplu taşıma ile ulaşım daha çok tercih edilir ve merkeze gittikten sonra hangi güzergaha gidilecekse otobüs ya da minibüslerle yola devam edilebilir. Batman genelinde trafik sorunu yoktur ve günün her saati her yere aynı zamanda gitmeniz mümkün olabilir.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda hizmet veren taksi duraklarına 0532 677 61 56 numarasından ulaşabilirsiniz. Taksi ücretlerini şoförle görüşerek karar vermeniz uygun olacaktır. Çünkü taksimetrenin üzerinde ücretler talep edilebilmektedir.

Bazı taksiciler şehir merkezine tek fiyat uygulaması yapmaktadır ve bu nedenle merkez ücretleri sabit olarak belirlenebilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Batman otogarından şehir merkezine ulaşım için gerekli olan toplu taşıma Batman halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir.

Belirli güzergahlara ulaşmak için merkeze gidebileceğiniz otobüsler her 20 dakikada bir geçmektedir ve otobüs saatlerine uygun olarak belirlenmektedir. Otobüsle kısa sürede gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz ve trafik sorunu pek yaşanmadığı için bekleme durumunda
kalmazsınız.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Batman merkeze servis hizmeti vardır. Bu hizmetten yararlanmak için gerekenleri otobüs firmanızdan öğrenebilir ve servis saatleri, güzergahları konusunda bilgi edinebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Şehir içi minibüslerle de otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara ulaşım sağlanmaktadır. Minibüslerin belirli saatleri vardır ve bu saatler arasında her 15 dakikada bir sefer düzenlenmektedir.

Tüm araçlarla şehir merkezine ulaşarak, merkezden tüm Batman ilçeleri ve köylerine ulaşabilirsiniz. Batman küçük bir ildir ve her yere kısa sürede ulaşmanız mümkün olmaktadır.
Batman Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Batman otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Batman otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Batman otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Batman otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Batman biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Batman seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Adiyaman Ünal, Best Van, Best Van Turizm, Best Van Yurtdışı, Bitlis Taç Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Çiçek Diyarbakır, Cizre Nuh İtimat, Diyar Harput Turizm, Diyarbakır Barış Turizm firmalarıdır.
Batman Hakkında
Nüfus
640.836
Plaka
72
Telefon Kodu
488
Batman Hava Durumu
 • açık
  Per
  açık
  26°C
 • açık
  Cum
  açık
  29°C
 • açık
  Cmt
  açık
  29°C
 • açık
  Paz
  açık
  28°C
 • açık
  Pzt
  açık
  27°C
Haritada Batman
Batman Araç Kiralama Konumları