Sri Lanka Uçak Bileti

Sri Lanka Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Colombo

TRANSLATOR

Dil

Sri Lanka - Sinhala

Para birimi

Sri Lanka Rupee

Telefon kodu

94

Başkent

Colombo

Sri Lanka

Sri Lanka Hakkında

Sonsuz kumsallar, zamansız kalıntılar, misafirperver halk, pek çok fil, dalgalanan sörf, ucuz fiyatlar, eğlenceli trenler, meşhur çay ve lezzetli yemek Sri Lanya’yı tanımlar.

Çok Az Yerde Çok Fazla

Bu kadar küçük alan içerisinde çok az ülke Unesco Dünya Mirası Sit Alanları’nı (8 tane) barındırmaktadır. Sri Lanka’nın 2000’den fazla yıllık kültürü efsanevi tapınakların güzel detaylarla iftihar ettiği tarihi bölgelerde keşfedilebilir.

Ada boyunca, gecenin ortasında güm diye ses çıkaran şey en sevdiği su birikintisine koşan bir fil olabilir. Sri Lanka’nn hoş bir şekilde gevşek olan ulusal parklarının safari turlarında leoparlar, mandalar, her türlü kuş türü ve primat grupları ile karşılaşırsınız.

Yağmur Ormanları & Plajlar

Kıyı ve ovaların tropikal ikliminden kaçmaya hazır olduğunuzda, ılıman, sızlatan yeşil albenisiyle tepelere doğru yola çıkın. Yeşil çay tarlaları ve yağmur ormanlı zirveler yürüyüşçüleri, seyahat edenleri ve harika bir tren yolculuğunda izlemeyi isteyenleri çağırıyor.

Ve sonra plajlar vardır. Göz kamaştırıcı şekilde beyaz ve genellikle yolsuz olan kumsallar adanın etrafını o denli sarar ki nereye giderseniz gidin kumlu bir taş yakınında olacaksınız. Kaçınılmaz tembelliği yenerseniz, sörf yapabilir ve birinci sınıf kalabalık olmadan birinci sınıf bir dalış gerçekleştirebilirsiniz.

Çok Kolay

Mesafeler kısadır: sabah dünyanın en eski yaşayan ağacının kutsal evini görün (Anuradhapura) ve öğleden sonra yüzlerce filin toplanma manzarası karşısında hayran kalın (Minneriya). Gözde bir kumsal seçin, 2000 yıllık tapınakta ibadet edin, olgun bir köyü gezerken karşılıklı gülümseyin, kuşlara ve kır çiçeklerine hayret edin, pilav ve körinizle gelen küçük yemeklerin sayısını tutun. Kolombo’da sömürgeye ait taşları geçerek dolaşın ve sonra biraz destansı sörf yapın.

Sri Lanka muhteşemdir, düşük maliyetlidir ve genellikle ıssızdır. Şimdi burayı keşfetmenin tam zamanı.

Keşfedilmemiş Ülke

Sri Lanka’nın bir manzarada saklandığını söyleyebilirsiniz. Sayısız gezgin tepeden gezmiştir ancak savaş yılları ve tsunami gibi zorluklar Sri Lanka’yı pek çok planın dışında tuttu.

Ancak şimdi Sri Lanka daha fazla gezginin planında yerini buldu. Savaş bittikten birkaç yıl sonra, savaş hakkındaki sorular tartışma yarattığında bile ülke daha hızlı ilerledi. Hindistan ve Güneydoğu Asya’nın daha ezilmiş bölümleri arasında yatan Sri Lanka’nın çok sayıdaki çekiciliği inkar edilmez bir biçimde albenilidir.

Sri Lanka Yönüne Uçan Havayolları