Norveç Uçak Bileti

Norveç Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Oslo

TRANSLATOR

Dil

Norway - Sami (Southern)

Para birimi

Norwegian Kroner

Telefon kodu

47

Başkent

Oslo

Norveç

Norveç Hakkında

Norveç hayatta mutlaka görülmesi gereken bir yer ve cazibesi niteliğiyle kesinlikle dünyadaki en güzel ülkelerden birisi.

İskandinav Düşünce Yapısı

Bir çok doğal güzelliği ile Norveç’in enerjik kültürel hayatı birbiriyle uyum halinde. Norveç şehirleri kozmopolit ve yüzyıllardır İskandinav dizayn yeteneğinin vitrini olan mimari eserlerle dopdolu. Aynı zamanda, çoğu uluslararası üne sahip bir çok festivalden dolayı bile Norveç’e gitmenize değer.

Masrafa Değer

Norveç’e gitmek isteyenler tarafından bir konu konuşulacak olursa o konu en çok oraya gitmenin ne kadar masraflı olacağı ile ilgili olacaktır. Hata yapmayın: Norveç dünyadaki en pahalı ülkelerden biri. Bundan dolayı buraya gelmeden önce bir miktar para biriktirmek gereklidir. Fakat buna değer mi? Kesinlikle: Norveç aradan çok zaman geçse bile unutamayacağınız tecrübelerle bunu size geri ödeyecek.

Kışkırtıcı Manzaralar

Norveç’in doğal güzelliğinin dramatik sunumunu abartılı bulmak çok zordur. Olağanüstü güzelliğin inanılmayacak güzellikteki dik yamaçlı fiyortları tırtıklı sahilden iç kesimlere kadar uzanmaktadır. Fiyortlar sahip olduğu ününü tamamen hak etmiştir fakat burası aynı zamanda bir buz ülkesidir ve muhteşem, buz kütleleri Avrupa’nın en büyük kütleleleridir. Başka bir yer, Norveç’in iç dağlık arazisi, doğal kalelerin surlarını andırmaktadır. Ve kayalık sahil adaları beklenmedik bir şekilde hayalet gibi görünmektedir. Ve sonra, tabii ki, bir de kuzey kutup bölgesinin ilkel görüntüsü... Bunun gibi arazi şekilleri Avrupa’nın karizmatik bazı vahşi yaşamlarına uygun ortam oluşturmaktadır. Kutup ayıları (Svalbard’da), ren geyikleri ve yaban sığırları bunlardan sadece üçüdür. Ve ayrıca, resmedilmeye değer tahta köyler...

Neden Norveç’i Seviyorum

Anthony Ham, Yazar

Jotunheimen milli parkının zirveleri arasından geçtikten hemen sonra Aurland’da su kenarında ilk kez duraklarken fiyortları düşündüğümde dünyada daha güzel bir ülke olmadığına tamamen ikna oldum. O zamandan beridir yazın ve kışın o hissi hiçbir zaman kaybetmedim. Fiyortlardan ve yüksek ülkeden daha çok, suya yakınlık, Lofoten adalarındaki kaya ve insan yerleşimleri, uzak ufuklar ve kutup bölgesindeki Sami kamp yerlerinin etkisiyle kendimi Svalbard ağırbaşlılığına yatkın buluyorum.

Vahşi Yaşamın Çağrısı

Norveç’te doğa çok hareketli bir kovalamaca içinde, Norveçlilerin kendi doğal dünyalarını keşfetme hırsı Avrupa’nın en heyecan verici ve çeşitli macera turizmi seyahat noktalarından birini meydana getirdi. Enerjik ve korkusuzca yapılan aktiviteler sadece gençler için olabilir fakat dağ yürüyüşü, bisiklet, yaz mevsiminde rafting, kış mevsiminde köpekli kızak arabası, kayak gibi aktiviteler kendini makul şekilde sağlıklı hisseden herkes tarafından yapılabilir. Seyahatlerimizden birinde ailesiyle hız yarışı yapan 93 yaşında bir kar aracı kullanıcısı ile karşılaşmıştık. Yaz mevsiminde burada olmanız durumunda imkanlar sonsuz, veya kış mevsiminde insanın ruhunu canlandıran kuzey ışıkları gösterisi izleyebilirsiniz. Bu aktiviteler doğaya daha yakınlaşmak için eğlenceli bir yoldur.

Norveç Yönüne Uçan Havayolları