Oslo Uçak Bileti Al

Oslo Uçak Bileti Fiyatları

Oslo Hakkında

Oslo, Norveç’in başkenti konumunda olan bir şehirdir. Aynı zamanda bulunduğu eyaletin adını da taşımaktadır. Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehir içinde okyanussal iklim görülmektedir. Kuzeyde olan bir şehir olmasına rağmen yaz ayları ılık ve nemli kış ayları ise soğuktur. Şehrin iç kısımlarına bakıldığında kış aylarında sıcaklıklar eksi dereceye düşmektedir. Kış aylarında genellikle kar yağışı hâkim durumdadır. Oslo şehrinde gelen turistlerin gezmeler için pek çok tarihi ve kültürel alan bulunmaktadır. Akhersus Kalesi ve Akershus Castle and Fortress kalesi bulunmaktadır. Müzelere bakıldığında bizleri Norsk Folkemuseum, The Armed Forces Museum, The Munch Museum, The Holmenkollen Ski Museum, The Oslo City Hall, The Historical Museum, The Museum of Modern Art karşımıza çıkmaktadır.

Oslo Havalimanları

Oslo Havalimanı, Gardermoen

Oslo Havalimanı (IATA: OSL) Norveç’in en kalabalık şehri ve başkenti Oslo’ya hizmet eden ana uluslararası havalimanıdır. Oslo’da ayrıca iki düşük maliyetli Torp ve Rygge havalimanları bulunuyor. Norveç’in ana iç hatlar ve uluslararası havalimanı olan Oslo Havalimanı, ayrıca İskandinav ülkelerinin ikinci en işlek havalimanıdır. Scandinavian Airlines’ın merkezi, Norwegian Air Shuttle’ın operasyonel üssü ve Widerøe’in odak şehri olan havalimanı, 28 iç hat, 115 uluslararası destinasyona bağlantı sağlıyor. 2015’te yaklaşık 24.7 milyon yolcu havalimanından yolculuk yaparken, Avrupa’nın on dokuzuncu en işlek havalimanı olmuştu.
 
Havalimanı Oslo’nın 19 deniz mili (35 km, 22 mil) kuzeydoğusunda, Akershus ili, Ullensaker belediyesi Gardermoen’da yerleşiyor. İki paralel ve kabaca kuzey ve güney pisti, biri 3,600 metre, diğeri 2,950 metre, olan havalimanında 71 uçak park yeri var ve bunlardan 34’ünün jet köprüleri bulunuyor. Havalimanı şehre çoğunlukla trenler ve Flytoget ile ulaşım sağlanan yüksek hızlı demiryolu Gardermoen Hattı ile bağlanıyor. Havalimanına toplu taşıma ile gidiş ve gelişte dünyanın yüzde 70’le en yüksek oranına sahiptir. 


Kara Ulaşımı

Şehir merkezinden 47 kilometre uzaklıkta olan Oslo Havalimanı toplu taşıma hizmetleri sunuyor. Havalimanına ulaşımda toplu taşıma kullanımına göre dünyada yüzde 70’le en yüksek orana sahip havalimanıdır.

Havalimanı ile aynı gün açılan 64 kilometrelik Gardermoen Hattı, havalimanının altından geçen tünelden çalışıyor, Gardermoen İstasyonu ile terminalin altında bulunuyor. Flytoget havalimanı ekspres trenleri saate altı defa Oslo Merkez İstasyonu’na doğru hareket ediyor ve yolculuk 19-22 dakika sürüyor. Bunlardan üçü Drammen İstsyonu’na doğru aradaki beş istasyonda durarak devam ediyor. (Cumartesi ve pazar günler sıklığı saate üç defadır.) Airport Express Treni’nin kara ulaşımının yüzde 34’ünü karşılıyor.

Norveç Devlet Demiryolları (NSB) da havalimanında hizmet veriyor, hem Eidsvoll ve Kongsberg’e banliyö servisi, hem de kuzeye Oppland ve Hedmark’a ve güneye Vestfold’e bölgesel servisler. Her ikisi de Olso’da daha sonra da direkt olarak Torp, Sandefjord Havalimanı’na ulaşım sağlıyor. Trondheim’e giden beş tren her gün havalimanında duruyor, bunlardan biri gece trenidir.

Ayrıca Oslo Havalimanı Ekspres Otobüsü de Oslo, Fredrikstad, Ski ve Gjøvik’ten havalimanına ulaşım sağlıyor. Buna ek olarak, Norveç’in diğer bölgelerinden en direkt otobüsler de havalimanında duruyor. Yerel ulaştırma kurumu Ruter de yakın yerlerden Oslo Havalimanı’na ulaşım sağlıyor.


Taksi

Oslo Havalimanı’dan hizmet veren birkaç firma bulunuyor. Taksi ücretleri, firmaları görmek ve rezervasyon yaptırmak için yolcuların Geliş Salonu’ndaki enformasyon masasına gitmesi gerekiyor. Taksi durakları ise havalimanı gelişler salonunun çıkışındadır.

En Uygun Oslo Uçak Biletleri

Oslo Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Norwegian Air Shuttle Amsterdam - Oslo 1.549,4 TL
Air Baltic Helsinki - Oslo 1.722,17 TL
Norwegian Air Shuttle Antalya - Oslo 2.144,12 TL
Air Serbia Sofya - Oslo 2.292,19 TL
Air Baltic Paris - Oslo 2.342,74 TL
Pegasus Ankara - Oslo 2.379,19 TL
Lufthansa İstanbul - Oslo 3.469,78 TL
Pegasus İstanbul - Oslo 4.239,7 TL
Türk Hava Yolları Adana - Oslo 4.327,03 TL
Finnair Alanya - Oslo 4.631,69 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Oslo 7.785,67 TL
Pegasus Konya - Oslo 9.761,01 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Oslo 9.904,81 TL
Türk Hava Yolları St Petersburg - Oslo 15.293,24 TL

Oslo Yönüne Uçan Havayolları

Oslo Hava Durumu

 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  -1°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  -5°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -6°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -2°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  3°C

Haritada Oslo

Oslo Yönüne Uçuşlar