Madrid Uçak Bileti

En Ucuz Madrid Uçak Biletleri

Madrid Hakkında

Seyahat için En İyi Zaman

Denizden kilometrelerce uzak olmasına rağmen Madrid, ılık kışları ve sıcak,nemli yazları olan Akdeniz iklimini yaşar. İlkbahar (Nisan’dan Haziran’a) ve sonbahar (Eylül’den Kasım’a) en ılık ve en hoş havalara sahiptir. Kışın ortaları (Ocak-Şubat) çok soğuk iken Haziran ve Ağustos’ta hava çok sıcaktır.

Ulaşım

Madrid’in muhteşem (ve havalandırmalı) metrosu vardır ve bir ziyaretçinin gezebileceği her yeri, havaalanı da dahil, bağlayan bir otobüs ağı vardır. 10 gidişlik biletler 12.20 euro’dur (Tek gidişlik biletler 1.5 euro). Uzun yolculuklar için Cercanias banliyö trenler ve ulusal Renfe ray servisleri vardır. Taksiler oldukça boldur ve etrafı dolaşmak için  güvenli ve kısmen ucuz bir ulaşım sağlarlar.

Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Geç ve uzun İspanyol öğle yemeklerinin(Öğlen 2’den 5’e kadar) artık olmadığı neredeysebütün öneml kültürel kurumlar ve çok sayıdaki geniş perakendeciler için son 10 yılda iş saatleri önemli bir standartlaştırma yaşadı.  Fakat küçük bağımsız mağazalar ve ofisler hala gün ortasında kapanır ve fiilen bütün dükkanlar Pazar günleri ve milli tatillerde kapalıdır.

Dil

İspanyolca (Kastilyan)

Elektrik

E Tipi iki sivri uçlu fiş

Para Birimi

Euro (€)

Madrid Havalimanları

Adolfo Suárez Madrid–Barajas Havalimanı

Adolfo Suárez Madrid–Barajas Havalimanı (IATA: MAD), daha yaygın olarak Madrid–Barajas Havalimanı olarak da biliniyor, İspanya’nın başkenti Madrid’e hizmet veren uluslararası havalimanıdır. 7,500 acre alanıyla Paris-Charles de Gaulle havalimanı ile birlikte alanına göre Avrupa’nın en büyük havalimanıdır. 2015’te Madrid–Barajas’ı 47 milyon yolcu kullanırken, bununla da ülkenin en büyük ve işlek ve Avrupa’nın da altıncı en işlek havalimanı oldu.

Havalimanı 1928’de açılırken, büyüyerek Avrupa’nın önemli havacılık merkezlerinden birine dönüşmüştür. Madrid şehir sınırları içerisinde bulunan havalimanı, şehrin finans ilçesinden sadece 9 km ve Madrid’in tarihi merkezi Puerta del Sol’un 13 km kuzeydoğusunda yerleşiyor.


Kara Ulaşımı

Demiryolu

Madrid metro Hattı, Madrid’in finans ilçesinin kalbindeki Nuevos Ministerios istasyonu ile havalimanını şehir merkezine bağlıyor. Barajas Hat 8, Terminal 2 (T1ve T3’e erişim) ve Terminal 4’ün yer altı istasyonlarından Madrid merkeze hızlı ulaşım sağlıyor. Metro ayrıca İspanya demiryolu ağına da bağlantılar sunuyor. Nuevos Ministerios’tan sabah ilk sefer 06,05’te kalkıyor ve Terminaller 1-2-3’e yaklaşık 06,20’de ve Terminal 4’e ise 06,25’te varıyor.

EMT Otobüs

EMT (Madrid Belediye Ulaşım Şirketi) havalimanı ile Madrid (Avenida de América istasyonu) arasında düzenli toplu taşıma otobüsleri hizmeti sağlıyor. 200 numaralı otobüs önce yolcuları terminal 1, 2 ve 4’te gidişlerde indiriyor ve ardından da tersine gelerek gelişlerden yolcuları toplayarak tam bir tur atıyor. EMT’nin gece otobüs servisi N4 (Baykuş anlamına gelen “Buho” takma adlı) servisi Madrid şehir merkezinden (Plaza Cibeles), Barajas’a (Plaza de los Hermanos Falcó y Alvarez de Toledo, havalimanına 400 m mesafede ve otoyol üzerindeki geçiş yolundan) yolcu taşır. EMT’nin ayrıca gündüz vakti Barajah havalimanından Madrid’in ana demiryolu istasyonu Renfe's Atocha istasyonuna ve gece vakti de Plaza Cibeles’e ekspres otobüsleri bulunuyor. Yukarıda bahsedilen iki servisten farklı olarak bu hatlar yılın bütün günleri 24 saat hizmet verir.

Havalimanı Park

Havalimanında yedi umumi park yerlerinde uzun ve kısa dönem araç parkı sağlanıyor. P1, terminal binasının önünde açık alan araç park yeridir; P2, T2 ve T3 terminallere erişimi olan iç mekan araç park yeridir. Terminal 2’de sadece kısa dönem için Parking 'Express' tesisi var ve 1,655 yerli uzun dönem park yeri de mevcut. Uzun dönem araç park yeri ile bütün terminaller arasında ise mekik otobüsleri hizmet veriyor. Ayrıca VIP araç pak yerleri de var.

En Uygun Madrid Uçak Biletleri

Madrid Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Madrid Yönüne Uçan Havayolları

Madrid Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  21°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  20°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  22°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  22°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  19°C

Haritada Madrid

Madrid Yönüne Uçuşlar