Litvanya Uçak Bileti

Litvanya

Litvanya Hakkında

Orman ve suyun ülkesi, gururlu, bağımsız Litvanya Avrupa’nın mücevherlerinden biri olarak hızla tanınmaktadır. Baltık ülkelerinin en güneyde olanı, cep boyu cumhuriyet, doğa severlerin sevinci, ve şehir heyecanı konusunda hiçbir şeyi eksik olmayan ülke.

Litvanya’nın başta gelen cazibesi onun sersemletici Baltık sahil şeridi ve özellikle Curonian Spit olarak bilinen in beyaz kumlarıdır. İç bölgelerde yemyeşil ormanlar parıldayan gölleri izlerken, yalnız, kıyısal ıslak alanlar on binlerce göçmen kuşu çekmektedir.

Başkent Vilnius, eskimiş iç bahçeleri, parke taşlı sokakları ve bugünün enerjik ve iyimser kültürüyle canlandırılan barok kiliseleriyle, baştan çıkarıcı sanatçıların yerleşim yeridir.

Kırların ilerisinde, Sovyet zamanlarının döküntüleri-kullanılmayan nükleer silah alanı (şu an Soğuk Savaş müzesi olarak kullanılmaktadır) ve Sovyet heykelcilik parkı- karanlık yakın geçmişin hatırlatıcılarıdır. Ayrıca Hill of Crosses ve Orvydas taş bahçesi ülkenin kalıcı inanışına vasiyetname olarak durmaktadır.

Litvanya Yönüne Uçan Havayolları

Wizz Air
Air Baltic
Norwegian Air Shuttle
Brussels Airlines
LTU Intl Airways
Transaero Airlines
Belavia
Austrian
Efata Papua Airlines
Estonian Air
Polet Airlines
Litvanya Hakkında Bilgiler
Zaman dilimi : Europe/Vilnius
Dil : Litvanca
Para birimi :
Telefon kodu : 370
Başkent : Vilnius
Şehirler