Litvanya Uçak Bileti

Litvanya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Vilnius

TRANSLATOR

Dil

Litvanca

Para birimi

Telefon kodu

370

Başkent

Vilnius

Litvanya

Litvanya Hakkında

Orman ve suyun ülkesi, gururlu, bağımsız Litvanya Avrupa’nın mücevherlerinden biri olarak hızla tanınmaktadır. Baltık ülkelerinin en güneyde olanı, cep boyu cumhuriyet, doğa severlerin sevinci, ve şehir heyecanı konusunda hiçbir şeyi eksik olmayan ülke.

Litvanya’nın başta gelen cazibesi onun sersemletici Baltık sahil şeridi ve özellikle Curonian Spit olarak bilinen in beyaz kumlarıdır. İç bölgelerde yemyeşil ormanlar parıldayan gölleri izlerken, yalnız, kıyısal ıslak alanlar on binlerce göçmen kuşu çekmektedir.

Başkent Vilnius, eskimiş iç bahçeleri, parke taşlı sokakları ve bugünün enerjik ve iyimser kültürüyle canlandırılan barok kiliseleriyle, baştan çıkarıcı sanatçıların yerleşim yeridir.

Kırların ilerisinde, Sovyet zamanlarının döküntüleri-kullanılmayan nükleer silah alanı (şu an Soğuk Savaş müzesi olarak kullanılmaktadır) ve Sovyet heykelcilik parkı- karanlık yakın geçmişin hatırlatıcılarıdır. Ayrıca Hill of Crosses ve Orvydas taş bahçesi ülkenin kalıcı inanışına vasiyetname olarak durmaktadır.

Litvanya Yönüne Uçan Havayolları