Konya Uçak Bileti

En Ucuz Konya Uçak Biletleri

En Ucuz Konya Uçak Bileti

Konya

Konya Hakkında

Türkiye’nin 41.000 kilometre kare alanı ile en geniş ili olan Konya, aynı zamanda devasa ovası ile ülkenin tahıl deposudur. Bu özelliklerinin yanı sıra, tarihi, kültür yapısı ve ruhani özellikleriyle de lider konumunda bulunan şehirlerinden biridir.

Ekonomik alanda da Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Konya’nın dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biri olduğu bu nedenle bölgede bulunan Çatalhöyük dünya miras listesinde yer almaktadır. Mutfak kültürü oldukça zengin olan ilin başlıca lezzetleri: etli ekmek, bamya çorbası, Mevlana böreği,  fırın kebabıdır. Konya’nın simgesi ise şüphesiz Mevlana’dır.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Şehrin tarihi tarih öncesine dayanır. Bölgede sırasıyla; Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Büyük İskender, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı egemen olmuşlardır.

Şehirde özellikle Selçuklu dönemi eserleri göze çarpar. Şair, düşünce adamı ve mutasavvıf bir kişilik olan Mevlana’nın öncüsü olduğu Mevleviliğin şehri olan Konya, hemen her köşesinde bu mistik havayı ziyaretçilerine sunar. Türkiye’nin en çok ziyaretçi akınına uğrayan illerimizden olan Konya’ya kolayca en ucuz uçak bileti ile uçmak mümkündür.


Konya Turistik Değerler

Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Beyşehir gölü üzerinde irili ufaklı 33 adaya sahip bir doğa harikasıdır. Beyşehir aynı zamanda Türkiye’nin en büyük milli parkına sahiptir. 1993 yılında koruma altına alınan Beyşehir gölü milli parkı görülmesi gereken bir yerdir.

Yine Beyşehir ilçesinde bulunan Körükini mağarası, Derebucak beldesindeki Balatini mağarası,  güvercinlik mağarası. Konya da gezilecek yerler saymakla bitmez desek yeridir. Ünü ülke dışına taşmış olan Mevlana müzesi başta olmak üzere, Nasrettin hoca türbesi, Akşehir gölü, meram bağları, ince minareli medrese,  İvriz Hitit eserleri. Konya’nın büyüleyici tarihi dokusunu gözler önüne seren eserlerin seçkin örneklerinden biri, Selçuklu köşkü.

Konya arkeoloji müzesi, Alaaddin camii, İnbaşı cami. En ucuz uçak bileti ile gidip gezeceğiniz yerlerin başında gelecek yerlerin sadece bir kaçı olarak öne çıkar. Yani her mevsim en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp bu ilimizi gezmeye gelebilirsiniz.

Konya ilinde bulunan her türlü tarihi mekanı gezmek için günü birlik turlara katılabilir ve ekonomik bir şekilde birçok yeri aynı gün içinde görebilirsiniz.

Konya Havalimanı Hakkında

Yıllık 17 bin 520 uçak kapasitesine sahip olan havalimanı,  iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmet vermektedir.

2000 yılında hizmete giren Konya havalimanı, müstakil havaalanı olarak hizmet vermektedir. Havaalanı Selçuklu ilçesi sınırları içindedir. İlçesin Konya ile bütünleşmesi ile merkezle neredeyse birleşmiştir. Havalimanından hemen hemen Türkiye’nin her yerine aktarmalı olarak karşılıklı seferler düzenlenmektedir.

Havalimanına yakın oteller ;
  • Rixos Konya,
  • Hilton Garden Inn Konya,
  • Konya Dervısh hotel,
  • Hich hotel,
  • Rumi Otel,
  • Paşapark Otel.
Konya havalimanından İstanbul ve İzmir illerine karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Dönem dönem charter uçuşlarıyla Almanya ve Hollanda’ya da uçuş yapılmaktadır.

Konya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

HAVAŞ bu havalimanında; şehir merkezi, otogar ve havaalanı olarak hizmet vermektedir. Taksi hizmeti mevcuttur. Ayrıca  5 adet araç kiralama şirketi mevcuttur.

Taksi ile Ulaşım

Taksiler terminallerin çıkışlarında uçak saatlerine göre düzenli olarak müşteri beklemektedir ve her zaman taksi bulma imkanı vardır.

Kiralık Araç

Araç kiralamak ve şehri daha iyi gezmek isteyenler için havalimanında 5 araç kiralama şirketi vardır. Bu firmalardan bazıları ;

  • Enterprise Ren a Car 0332 220 00 75

  • Avis  444 2 847’dir.

En Uygun Konya Uçak Biletleri

Konya Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
SunExpress İzmir - Konya 491,99 TL
Anadolu Jet İstanbul - Konya 516,99 TL
Anadolu Jet İstanbul - Konya 680,39 TL
Türk Hava Yolları Şanlıurfa - Konya 712,65 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Konya 738,29 TL
Türk Hava Yolları Ağrı - Konya 745,47 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Konya 791,58 TL
Türk Hava Yolları Adıyaman - Konya 925,8 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - Konya 925,8 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Konya 1.150,84 TL
Pegasus Dalaman - Konya 1.236,88 TL
SunExpress Stokholm - Konya 1.288,01 TL
Pegasus Erzincan - Konya 1.288,82 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - Konya 1.295,62 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Konya 1.295,62 TL

Konya Yönüne Uçan Havayolları