İzmir Konya Otobüs Bileti

İzmir - Konya Otobüs Seferleri

 • Öz Has Bingöl
  İZMIR
  12:00
  KONYA
  20:25
  200,00 TL
 • Yeşil Muş Ovası
  İZMIR
  12:30
  KONYA
  21:00
  200,00 TL
 • Isparta Petrol Turizm
  İZMIR
  15:00
  KONYA
  02:45
  300,00 TL
 • Mardin Seyahat
  İZMIR
  13:00
  KONYA
  22:00
  250,00 TL
 • Best Van Turizm
  İZMIR
  14:00
  KONYA
  22:00
  250,00 TL
 • Siirt Petrol
  İZMIR
  14:00
  KONYA
  22:00
  200,00 TL
 • Öz Gülaras Turizm
  İZMIR
  15:00
  KONYA
  23:30
  300,00 TL
 • Lüks Afşınlılar Seyahat
  İZMIR
  16:00
  KONYA
  220,00 TL
 • Yeni Diyarbakır Seyahat
  İZMIR
  16:30
  KONYA
  00:30
  300,00 TL
 • Niğde Vip Turizm
  İZMIR
  19:30
  KONYA
  03:30
  250,00 TL
 • Yükseller Aksaray Birlik
  İZMIR
  20:00
  KONYA
  04:00
  300,00 TL
 • Kars Kalesi
  İZMIR
  11:30
  KONYA
  20:30
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

İzmir - Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
As Adana Seyahat
Astor Seyahat
Can Ardahan
Can Diyarbakır Turizm
Çayırağası
Cizre Nuh İtimat
Elazığ Hazar Turizm
Has Bingöl
Has Diyarbakır Seyahat
Hatay CSR Turizm

İzmir - Konya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İzmir Konya arası genellikle 8 saat 25 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
İzmir Konya arasında sefer yapan otobüs firmaları Adıyaman Anka, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, As Adana Seyahat, Astor Seyahat, Can Ardahan, Can Diyarbakır Turizm, Çayırağası, Cizre Nuh İtimat, Elazığ Hazar Turizm, Has Bingöl, Has Diyarbakır Seyahat, Hatay CSR Turizm firmalarıdır.
İzmir Konya otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 200 TL kadardır.
En ucuz İzmir Konya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

İzmir Hakkında

Tarihinde birçok kayıp yaşamış olan  İzmir, bağımsızlığını kazandığından beri özgür düşünceli halkı ve Atatürkçü anlayışı ile bilinmektedir.


Yunan işgali nedeniyle birçok bölgesine zarar verilmiş olan İzmir, özellikle yaz turizmi açısından popüler olan Çeşme ilçesi ile turist çekmektedir. İzmir’in kumrusu, boyozu ve güzel kızları kadar, büyükşehir olması nedeniyle her mevsim ziyaret edilebilmesi de mümkündür. Yani İstanbul gibi, sadece kıyı turizmi için değil, tarihi dokusu için de önemli bir kenttir.

Ege bölgesinin birçok motifinin bir arada olduğu İzmir’de zeytin, üzüm, haşhaş ve incir gibi tarım ürünleri oldukça fazla yetişmektedir. İki  büyük devlet üniversitesi bulunan İzmir, eğitim nedeniyle de oldukça fazla turist çekmektedir.

Havalimanı, deniz ulaşımı ve kara ulaşımı konusunda gelişmiş bir kent olan İzmir, aynı zamanda en önemli liman şehirlerinden biridir.

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler İzmir - Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Konya Hava Durumu

 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  2°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  -2°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  1°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332