Konya Otobüs Bileti

Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Ağrı Ses Turizm
Aksu Turizm
Ali Osman Ulusoy
Anamur Zafer
Aras Seyahat
As Adana Seyahat
Astor Seyahat
Ben Turizm

Konya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Konya otobüs bileti fiyatları 70 TL - 700 TL fiyatları arasındadır.
Konya otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Konya otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Konya otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Konya otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Konya biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Konya seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Anka, Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Adiyaman Ünal, Ağrı Ses Turizm, Aksu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Anamur Zafer, Aras Seyahat, As Adana Seyahat, Astor Seyahat, Ben Turizm firmalarıdır.

Konya Hakkında

Konya otobüs bileti Çatalhöyük’ün merkezi olan Konya, yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük kentidir. Önemli sanayi kentlerinden olan Konya, Anadolu Kaplanlarından biridir.

Konya denilince akla ilk gelen Mevlana’dır. Bu nedenle önemli bir tarihi merkez olan Konya’da din turizminin önemli bir yeri vardır. Dini ve tarihi açıdan yararlanabileceğiniz birçok
kültürel aktivite sayesinde Konya bölgesinin önemli alanlarını keşfedebilirsiniz.

Birbirinden leziz mutfağında Mevlana kebabı bulunan Konya, Karatay Medresesi ve camileriyle oldukça ünlüdür. Dini açıdan birçok yapının bulunduğu Konya kentinde, medreseler, camiler ve höyükler her zaman en çok ziyaret edilen alanlar arasındadır.

Eğer Konya için en ucuz otobüs bileti bulursanız, mutlaka bahar aylarına denk gelmesini planlayın. Çünkü doğal güzellikleri en güzel bu şekilde görebilirsiniz ve kültürel gezilerinizi de bu aylarda gerçekleştirebilirsiniz. 
 

Konya Otogar Hakkında

38 peronu olan Konya otogarının yirmisi aktif olarak kullanılmaktadır. Yazır mahallesinde bulunan otogarda, şehrin çeşitli bölgelerine kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.
135 bin metrekare kapalı 11 bin metrekare açık bir alana sahip olan otogarda, 24 adet bodrumlu dükkan bulunmaktadır. İlk 25 dakika ücretsiz olan 250 araçlık otoparkı bulunmaktadır. Ayrıca 100 araçlık ayrı bir ücretsiz park alanı da bulunmaktadır.

Otogarda lokanta, market, kuaför, hediyelik eşya dükkanı, polis karakolu, vezne, bebek bakım odası, duş alanı, tuvalet, gazete bayii, mescit bulunmaktadır. Konya’ya her zaman  en uygun otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Yerel ve ulusal otobüs firmaları sık sık sefer düzenlemektedir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları;

 • Kamil Koç,
 • Has Turizm,
 • Metro,
 • Ulusoy,
 • Kontur,
 • Özkaymak,
 • Lüks Ereğli.

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Konya Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -0°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -2°C
 • kar yağışlı
  Paz
  kar yağışlı
  -2°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -3°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  -9°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332