Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Karaman - Konya Otobüs Bileti

Karaman - Konya Otobüs Seferleri

 • Şimşek Seyahat
  KARAMAN
  01:00
  KONYA
  02:20
  35 TL
 • Şimşek Seyahat
  KARAMAN
  12:30
  KONYA
  13:50
  35 TL
 • Kontur Turizm
  KARAMAN
  14:00
  KONYA
  15:20
  25 TL
 • Kontur Turizm
  KARAMAN
  16:00
  KONYA
  17:20
  25 TL
 • Metro Turizm
  KARAMAN
  16:30
  KONYA
  18:50
  20 TL
 • Kontur Turizm
  KARAMAN
  18:00
  KONYA
  19:20
  25 TL
 • Kontur Turizm
  KARAMAN
  19:00
  KONYA
  19:50
  25 TL
 • Kontur Turizm
  KARAMAN
  20:00
  KONYA
  20:50
  25 TL
 • Kontur Turizm
  KARAMAN
  21:00
  KONYA
  22:20
  25 TL
 • Metro Turizm
  KARAMAN
  22:00
  KONYA
  23:49
  20 TL
 • Kontur Turizm
  KARAMAN
  04:15
  KONYA
  05:50
  25 TL
 • Metro Turizm
  KARAMAN
  10:00
  KONYA
  11:50
  20 TL
Tümünü Göster

Karaman - Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Anamur Zafer
Isparta Petrol
Kontur Turizm
Lüks Karaman Seyahat
Metro Turizm
Özkaymak

Karaman Hakkında

Güney İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman, tarım ve hayvancılıkla geçinen bir kenttir. birçok farklı medeniyete tanıklık etmiş bu kent, daha önceden Konya’ya bağlıydı ve sonradan il statüsünü kazandı.


Başyayla, Ermenek, Sarıveliler, Ayrancı, Kazımkarabekir ilçelerinden oluşur. Kente demir yolu ve kara yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Ticaret, kültür ve sanat merkezi olan  bu kent, 1989 yılında il olma statüsünü kazanmıştır.

Hürrem Dayı, Tartan Evi, Binbir Kilise, Meraspolis Mağarası gibi önemli gezi durakları olan Karaman, her zaman seyahat edilebilecek ve en uygun otobüs bileti bulunabilecek bir kenttir. demir yolu ile de ulaşım sağlanan bu kent, tren garına  km mesafededir.

11. yüzyıldan kalma Karaman Kalesi, hala sağlamlığı korumaktadır ve şehir merkezindedir. Aktekke kent meydanı da İstanbul’un Taksim’i gibidir. Üniversite nedeniyle yakın illerden öğrenci olarak gelen kişilerin sayısı fazladır.

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler Karaman - Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Konya Hava Durumu

 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  11°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  14°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  13°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  11°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332