Niğde - Konya Otobüs Bileti

Niğde - Konya Otobüs Seferleri

 • Niğde Aydoğanlar
  NIĞDE
  20:00
  KONYA
  23:20
  60 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  21:00
  KONYA
  00:50
  60 TL
 • Öz Elazığlılar
  NIĞDE
  21:59
  KONYA
  01:19
  60 TL
 • Niğde Aydoğanlar
  NIĞDE
  09:30
  KONYA
  12:50
  60 TL
 • Niğde Aydoğanlar
  NIĞDE
  20:00
  KONYA
  23:20
  60 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  21:00
  KONYA
  00:50
  60 TL
 • Öz Elazığlılar
  NIĞDE
  21:59
  KONYA
  01:19
  60 TL
 • Niğde Aydoğanlar
  NIĞDE
  20:00
  KONYA
  23:20
  60 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  21:00
  KONYA
  00:50
  60 TL
 • Niğde Aydoğanlar
  NIĞDE
  20:00
  KONYA
  23:20
  60 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  21:00
  KONYA
  00:50
  60 TL
 • Öz Elazığlılar
  NIĞDE
  21:59
  KONYA
  01:19
  60 TL
Tümünü Göster

Niğde - Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Elazığlılar
Lüks Ereğli
Lüks Ereğli Turizm
Metro Turizm
Niğde Aydoğan

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler Niğde - Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Konya Hava Durumu

 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  -1°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  -1°C
 • açık
  Per
  açık
  -2°C
 • açık
  Cum
  açık
  -0°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  3°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332