Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Uşak - Konya Otobüs Bileti

Uşak - Konya Otobüs Seferleri

 • Güney Lüks Adana Seyahat
  UŞAK
  00:01
  KONYA
  07:51
  50 TL
 • UŞAK
  00:15
  KONYA
  04:20
  60 TL
 • UŞAK
  02:15
  KONYA
  06:20
  60 TL
 • UŞAK
  10:00
  KONYA
  14:50
  60 TL
 • UŞAK
  12:30
  KONYA
  16:20
  60 TL
 • Vangölü Turizm
  UŞAK
  15:00
  KONYA
  70 TL
 • Star Diyarbakır
  UŞAK
  15:15
  KONYA
  55 TL
 • Mardin Seyahat
  UŞAK
  16:30
  KONYA
  21:50
  99 TL
 • Lider Muş Turizm
  UŞAK
  16:30
  KONYA
  00:50
  59 TL
 • Muş Yolu Turizm
  UŞAK
  17:00
  KONYA
  00:50
  69 TL
 • Ben Turizm
  UŞAK
  17:00
  KONYA
  21:50
  60 TL
 • Lüks Batman Seyahat
  UŞAK
  18:00
  KONYA
  50 TL
Tümünü Göster

Uşak - Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
As Mersin Turizm
Astor Seyahat
Beydağı Turizm
Can Ardahan
Elazığ Hazar Turizm
Has Diyarbakır
Has Diyarbakır Seyahat
Hatay Günsas Turizm
Hatay Nur Seyahat
Köksallar Seyahat

Uşak Hakkında

“Aşıklar Diyarı” anlamına gelen Uşak, birçok saz ve söz ustasının yaşadığı kenttir. Kurtuluş Savaşı mücadelesini en derinden yaşayan Uşak, Cumhuriyet dönemi yatırımlarında da öncü bir il olmuştur.

Şeker fabrikası kurulmuş olan Uşak, gelişmiş bir sanayi kenti haline gelmiştir. Bilim insanları ve alimlerin çok olduğu Uşak’ta, birçok sinema filmi ve dizi de çekilmiştir.

Demiryolu belgesellerinin ilk noktası olan Uşak garının tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Tarihi kaplıcalar, medreseler, camiler, köprüler ve daha nice kalıntılarıyla Uşak, tarihin izlerinizi gururla taşıyan iller arasında yer almaktadır.

Uşak kaplıca turizminin önemli merkezlerinden biridir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra kaplıcalarıyla da ünlü olan Uşak ilinde, her zaman kaplıca turizmi rotasının uğrak bir yeri vardır. Yerli ve yabancı turistler kültür ve termal turizm için mutlaka bu kente uğrar.

Doğal bir kent olan Uşakta, doğanın en güzel ve saf halini yakalayabilirsiniz ve  kuş gözlemciliği için ziyaret edebilirsiniz. En uygun otobüs bileti kampanyalarında dikkatinizi çekerse, mutlaka gezip görmeniz gereken bir yer olduğunu unutmayın.

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler Uşak - Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Konya Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  12°C
 • açık
  Per
  açık
  9°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  13°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  9°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332