Uşak - Konya Otobüs Bileti

Uşak - Konya Otobüs Seferleri

 • UŞAK
  00:15
  KONYA
  04:05
  130 TL
 • Güney Lüks Adana Seyahat
  UŞAK
  00:16
  KONYA
  05:06
  150 TL
 • UŞAK
  02:15
  KONYA
  06:20
  130 TL
 • UŞAK
  03:00
  KONYA
  07:19
  130 TL
 • UŞAK
  10:00
  KONYA
  14:50
  130 TL
 • UŞAK
  13:00
  KONYA
  17:20
  130 TL
 • Ağrı Kösedağı Turizm
  UŞAK
  13:16
  KONYA
  18:06
  100 TL
 • Star Diyarbakır
  UŞAK
  15:15
  KONYA
  20:05
  100 TL
 • Midyat Güneydoğu Seyahat
  UŞAK
  15:30
  KONYA
  23:50
  90 TL
 • Muş Yolu Turizm
  UŞAK
  16:00
  KONYA
  23:50
  100 TL
 • Cizre Nuh İtimat
  UŞAK
  16:00
  KONYA
  00:20
  150 TL
 • Öz Diyarbakır
  UŞAK
  16:15
  KONYA
  00:05
  100 TL
Tümünü Göster

Uşak - Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
As Mersin Turizm
Astor Seyahat
Beydağı Turizm
Can Ardahan
Elazığ Hazar Turizm
Has Diyarbakır
Has Diyarbakır Seyahat
Hatay Günsas Turizm
Hatay Nur Seyahat
Köksallar Seyahat

Uşak Hakkında

“Aşıklar Diyarı” anlamına gelen Uşak, birçok saz ve söz ustasının yaşadığı kenttir. Kurtuluş Savaşı mücadelesini en derinden yaşayan Uşak, Cumhuriyet dönemi yatırımlarında da öncü bir il olmuştur.

Şeker fabrikası kurulmuş olan Uşak, gelişmiş bir sanayi kenti haline gelmiştir. Bilim insanları ve alimlerin çok olduğu Uşak’ta, birçok sinema filmi ve dizi de çekilmiştir.

Demiryolu belgesellerinin ilk noktası olan Uşak garının tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Tarihi kaplıcalar, medreseler, camiler, köprüler ve daha nice kalıntılarıyla Uşak, tarihin izlerinizi gururla taşıyan iller arasında yer almaktadır.

Uşak kaplıca turizminin önemli merkezlerinden biridir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra kaplıcalarıyla da ünlü olan Uşak ilinde, her zaman kaplıca turizmi rotasının uğrak bir yeri vardır. Yerli ve yabancı turistler kültür ve termal turizm için mutlaka bu kente uğrar.

Doğal bir kent olan Uşakta, doğanın en güzel ve saf halini yakalayabilirsiniz ve  kuş gözlemciliği için ziyaret edebilirsiniz. En uygun otobüs bileti kampanyalarında dikkatinizi çekerse, mutlaka gezip görmeniz gereken bir yer olduğunu unutmayın.

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler Uşak - Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Konya Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  17°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  15°C
 • açık
  Per
  açık
  11°C
 • açık
  Cum
  açık
  6°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  10°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332