Kıbrıs Rum Kesimi Uçak Bileti Satın Al

Kıbrıs Rum Kesimi Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Nicosia

TRANSLATOR

Dil

Rumca

Para birimi

Euro

Telefon kodu

357

Başkent

Nicosia

En Ucuz Kıbrıs Rum Kesimi Uçak Biletleri


AJ Anadolu Jet 20 Mart 2023
Trabzon Lefkoşe 765 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 13 Şubat 2023
Adana Lefkoşe 769 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 05 Mart 2023
Adana Lefkoşe 769 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 01 Mart 2023
Adana Lefkoşe 769 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 28 Şubat 2023
Adana Lefkoşe 769 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 23 Mart 2023
Adana Lefkoşe 769 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 13 Şubat 2023
Trabzon Lefkoşe 770 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 10 Şubat 2023
Trabzon Lefkoşe 770 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 20 Şubat 2023
Trabzon Lefkoşe 770 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 06 Mart 2023
Adana Lefkoşe 771 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 13 Mart 2023
Adana Lefkoşe 771 TL
Satın Al
AJ Anadolu Jet 07 Mart 2023
Adana Lefkoşe 771 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Kıbrıs Rum Kesimi arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Kıbrıs Rum Kesimi uçak bileti fiyatı 764,63 TL kadardır.
Episkopi, Ercan, Gecitkale, Larnaca, Nicosia, Paphos Intl, Raf Station havalimanı Kıbrıs Rum Kesimi uçuşlarında kullanılır.

Kıbrıs Hakkında

Kıbrıs, Akdeniz’deki Kıbrıs Adası’nın kuzeyinde yer alan bir devlettir. Resmi adı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak geçmektedir. Akdeniz’deki en büyük 3. ada olan Kıbrıs Türkiye’ye sadece 70 km uzaklıktadır. Ülkemizde ‘’Yavru Vatan’’ olarak bilinir. Nüfusu son verilere göre 400.000’e yaklaşan Kıbrıs’ın başkenti be en büyük şehri Lefkoşa’dır. Akdeniz’in en kalabalık adasıdır ve mühim bir turistik merkezdir. Kıbrıs suç oranının yerlerde olması sebebi iye dünyanın en güvenli ülkeleri arasındadır. İki resmi dili bulunan Kıbrıs (Yunanca ve Türkçe) dini açıdan da çok çeşitlilik göstermektedir. Bu sebepler de kültürel çeşitliliği desteklemektedir. Kıbrıs’ta gece hayatı son derece canlıdır ve gece çıkmak artık kültür haline gelmiştir. Kıbrıs’ta yılın çoğu zamanı güneşli bir hava hakimdir. Genelde sıcak olması ve bir ada ülkesi olması sebebiyle de tatil için tercih edilen yerler arasında popülerdir. Özellikle Türkler tarafından rağbet gören Kıbrıs balayına çıkan çiftlerin tatil listesinde 1. Sırada yer almaktadır. Kıbrıs’a gezi düşünüyorsanız seyahatinizi en konforlu şekilde gerçekleştirmek için bilet.com sitemiz üzerinden Kıbrıs uçak bileti fiyatları hakkında hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Kıbrıs Gezilecek Yerler

-Lefkoşa: Başkent Lefkoşa gezinizde ilk uğrak yeriniz olabilir. Pek çok tarihi yapı bulunduran Lefkoşa’da bulunan Girne Kapısı gezilmesi şart olan mekanlar arasındadır. Bu enteresan kapıdan başka tarihi eskilere dayanan Venedik Sütunu, ülkenin en mühim eserlerinden biri olan Selimiye Camii ve yine tarihi eskilere dayanan Macharias Manastırı bu şehirde ziyaret edilmesi gerekli olan yerlerden birkaçıdır.
-Girne: Planınızda kesin olarak bulunması gereken bir şehir olan Girne, Kuzey Kıbrıs’ın turizm açısından en önemli kısmı ve eğlence sektörünün de esas noktasıdır. Tatil seyahatlerinde en çok tercih edilen yer olan Girne’de mutlaka görülmesi gereken yerler Girne Kalesi, Batık Gemi Müzesi, Ağa Cafer Paşa Camii ve Boğaz Şehitliği’dir.
-Gazimağusa: Girne ve Lefkoşa’dan sonra turistlerin diğer tercihi olan Gazimağusa şehri aslında bir liman şehridir. İçerisinde görülmesi gereken Lala Mustafa Paşa Camii, Salamis Antik Kenti, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı ve Müzesi, İkiz Kiliseler ve daha birçok tarihi kültürel ve doğal güzellikler bulunur.

Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları

Eşsiz bir tatil deneyimi için Kıbrıs’ı tercih ediyorsanız yolculuğunuz için Kıbrıs uçak seferleri hakkında sitemizden faydalanabilirsiniz. İçiniz rahat bir şekilde bilet.com üzerinden seyahatinizi planlayabilirken konforlu bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Piyasadaki en uygun fiyatlar ile Kıbrıs uçak bileti satın alabilir seyahatinizi memnuniyetle tamamlayabilirsiniz.

Kıbrıs Cumhuriyeti Hakkında

Kıbrıs, tembel bir “plaj zamanı tatil yeri” olmaktan çok daha fazlasıdır; tarihi, zorlu kültürü, hayat tarzı, doğal tabiatı, sıcak ve konuksever insanları.

Sınırı Geçmek

GKRY ile KKTC’yi birbirine bağlayan 7 geçiş noktası ve Lefkoşa’daki 2 geçiş noktası ile Kıbrıs’ta yaşayan Türk ve Rum halklarının arasındaki fark giderek azalmaktadır. Çok farklı iki kültürü çok rahat bir şekilde çekici hale getiren bir şey var. Sadece sırasıyla Lefkoşa veya Kuzey Lefkoşa’yı ziyaret etmeye zamanınız olursa, sınırı geçin, yerel tatlara bakarak, müzeleri gezerek, hediyelik eşya alarak tecrübenizi tamamlayın.

Geçmişe Ait Bir Algı

Kıbrıs’ın gürültülü geçmişinin tarihi, eski döneme ait sit alanları, Roma kalıntıları, çok yönlü müzeleri ve tozlu şehir sokakları boyunca anlatılıp durmaktadır. Bu yaşayan tarih algısı en çok, müşteri çeken bir tatil yerinin yanındaki eski bir tema parkı gibi serilen Kral mezarlarıyla olağanüstü arkeolojik sit alanlarına sahip olan Pafos’ta canlı olarak vurgulanmaktadır.

Geçmişe yönelik yapılan kazılar neolitik dönem yerleşim yerleri, Tunç Devri ve Fenike mezarları, seçkin Roma mozaikleri gibi büyüleyici kalıntıları gün yüzüne çıkarırken, sokaklarda sıvası dökülmüş Venedik duvarları, Bizans kaleleri ve kiliseleri, Roma manastırları ve camiler göreceksiniz.

Yemek Festivali

Kremalı humustan baharatlı ızgara sucuğa kadar lezzet tomurcuklarının küçük tabaklarda sunulduğu bir ziyafet olan “Meze” yerel tatlara alışmanız için lezzetli bir yoldur. Ağırlıkla Türk, Rum ve Ortadoğu mutfağından esinlenen Kıbrıs yemekleri adaya has hellim peyniri ve kebap gibi mutfak yıldızlarını barındırmaktadır. Ve badem, gül suyu ve antepfıstığıyla yapılan, sütlaçtan baklavaya tatlılar karşı konulamaz.

Büyük Açık Hava

Tabiat ve oldukça sıcak iklim dışarıyı ve dışarıda olmanız gerektiğini ifade ediyor. Öncelikle, rüzgârlı, tenha veya tıka basa dolu plajları bulunmaktadır. Scuba dalışı, plaj gezileri veya rüzgâr sörfü gibi akla yatkın bütün su sporlarını yapabilirsiniz. Maviden sıkıldıysanız, içerilere doğru ilerleyip çamlarla kaplı dağlara ulaşabilir, vadilerde ve üzüm bağlarında dolaşabilirsiniz. Ayrıca, yürüyüş, bisiklet, şarapların tadına bakma turları ve, evet, kış kayağı yapabilirsiniz.

Neden Kıbrıs’ı Seviyorum

Josephine Quintero, Yazar

Yıllardır Kıbrıs’ı ziyarete geliyorum ve beni en çok heyecanlandıran tecrübe ise çığırtkanlığın yapılmadığı bir tur ile sınırı geçmek ve daha da önemlisi bunun barış sürecini sembolize etmesidir. Başkentin iki yanındaki saf enerjiyi, geleneksel karakteri ve kültürü çok seviyorum. Başka bir fırsat ise içinde orta çağ sembolleriyle süslü, taşlarla kaplı ve büyüleyici duvar süsleri olan Bizans kiliseleri bulunan dağ köylerini ziyaret etmektir.

İsterseniz yemekler hakkında konuşmaya hiç başlamayayım!

Kıbrıs Rum Kesimi Yönüne Uçan Havayolları