Houston Uçak Bileti

Houston Hakkında Bilgiler

Ülke
Amerika
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi
Pacific/Honolulu
TK Turkish Airlines 04 Temmuz 2024
Aşkabat Houston 32.220 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 14 Mart 2024
Atina Houston 22.247 TL
Satın Al
UA United Airlines 21 Mart 2024
İstanbul Houston 17.438 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 19 Nisan 2024
Houston Ankara 22.760 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 11 Mart 2024
Houston İstanbul 18.333 TL
Satın Al

Houston Yönüne Uçan Havayolları

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

İstanbul Houston uçak seferi ortalama 14 saat 40 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
21.03.2024 United Airlines İstanbul Houston 17.438 TL
14.03.2024 Turkish Airlines Atina Houston 22.247 TL
04.07.2024 Turkish Airlines Aşkabat Houston 32.220 TL

Houston Hakkında

Houston, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Teksas Eyaletine bağlı olan en büyük şehri olarak karşımıza çıkmaktadır. yapılan nüfus sayımında şehirde 2.099.451 insanın yaşadığı belirlenmiştir. şehirde ekonomi alanında enerji, üretim, havacılık, ulaşım ve sağlık sektörleri ile karşılaşılmaktadır. böylece ülkenin ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. şehir içinde yaşayan insanlara da büyük bir iş kolu da oluşturmaktadır. Şehir de geçmiş zamanlarda bulunan petrol sayesinde ülke büyük bir kalkınma sağlamıştır. Bu sayede şehir Beta- küresel kent ünvanını da almayı başarmıştır. şehrin iklim özelliklerine bakıldığında bizleri özellikle sonbahar aylarında hortumlar da taşıyabilen süper hücreleri vurulmaktadır. Raindrop Turkish House'a özel girişimciler tarafından kurulmuş bir kültür merkezi bulunmaktadır. bu sayede şehrin kültür açıdan da kalkındığını söylemek mümkündür.

Houston Havalimanları

George Bush Uluslararası Havalimanı

George Bush Uluslararası Havalimanı, (IATA: IAH) ABD, Teksas, Houston’da bulunan uluslararası bir havalimanıdır ve ABD’nin beşinci büyük metropolitan bölgesi Büyük Houston metropolitan alanına B sınıfı hava sahası altında hizmet veren havalimanıdır. Houston şehir merkezinden 37 km kuzeyde ve Interstate 45 ve Interstate 69/U.S. Highway 59 yolları arasında yerleşiyor. Hardy Toll Road ekspres ücretli yola direkt bağlantısı olan George Bush Uluslararası Havalimanı, günlük çok sayıda planlı yerel ve uluslararası destinasyona uçuşlar sağlıyor.

George Bush Uluslararası Havalimanı, 2011’de 40,187,442 yolcuya hizmet vererek, Kuzey Amerika’nın toplam yolcu sayısına göre en işlek 10. havalimanı olmuştu. 2006’da ABD Ulaştırma Departmanı tarafından ABD’de hızla büyüyen on havalimanından biri seçilmişti. Houston George Bush Uluslararası Havalimanı yıllık 16,6 milyon yolcu ve
günlük ortalama 45,413 yolcu ile de United Airlines’ın en büyük merkezlerinden biridir.

Kara Ulaşımı

Araç

Houston şehir merkezinden George Bush Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak için Interstate 69/U.S. Route 59 (Eastex Freeway) üzerinden Beltway 8 ya da Will Clayton Parkway’e çıkılabilir ve bu iki yol da havalimanına erişimi sağlar. Ayrıca şehir merkezinden Interstate 45 (North Freeway) üzerinde Beltway 8’e bağlanmak ve Beltway’den de havalimanına giriş yapmak mümkün. The Hardy Toll Road’un da kuzey ve güneyden havalimanına çıkışı var.

Otobüs

Teksas, Harris County’nin Metropolitan Transit Müdürlüğü ya da METRO, Terminal C’nin güney tarafında otobüs hizmetleri sunuyor. 102 Bush IAH Express havalimanına ulaşımı sağlar. Daha önceleri METRO da Airport Direct ismi verilen, 2008’in yazından başlayarak Houston şehir merkezine Terminal C aracılığıyla Eastex Freeway’in (I-69)/(US 59) HOV şeridi üzerinden yolculuk yapıyordu. 2010’da ciroyu ve yolcu sayısını artırmak için METRO, Airport Direct’in ücretini düşürmüş ve şehir merkezindeki yolcu binasını kaldırmış, bunun yerine otobüs şehir merkezindeki bir kaç otelde duruyor. Tek yöne ücretler 15 dolardan 4,5 dolara indirilmişti.
 
Otel Servisleri

Bu araç hizmeti çeşitli otel ve moteller tarafından şehir merkezinin çevresinde işletiliyor. Birçok otel ve motelin bagaj alım bölgesinde telefonu mevcut ve alınmak için istekte bulunulabilir.
 
Mekik Otobüsleri
Çeşitli firmalar tarafından havalimanında gidiş ve geliş için düzenli otobüs ve mekik araçları hizmeti sunuluyor ve bu yerler şöyle: NRG Park/NRG Astrodome, Houston şehir merkezi, Uptown, Greenway Plaza, Texas Medical Center, College Station ve William P. Hobby Havalimanı. Süper mekik otobüsleri ise George Bush Uluslararası Havalimanı ile ortak kullanılan araçlarla çevre ilçelere ulaşım sağlar.

Taksi

Taksi her terminalin dışında Ground Transportation tarafından sağlanıyor. Houston şehri ve George Bush Uluslararası Havalimanı arasındaki taksi ücretleri bölge ücretleri ya da taksi metreye göre belirleniyor. 15 dakikalık bir taksi yolculuğu ile Humble’daki Deerbrook Mall ve Greenspoint iş semtine ulaşmak mümkün. Taksi ile 45 dakikalık bir yolculukla ise Houston Museum District, Galleria ve şehir arboretum ulaşılabilir. 
 

Houston Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Houston arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Houston uçak bileti fiyatı 17.438,38 TL kadardır.
Andrau Airpark, D W Hooks, Ellington Field, Hobby, G.Bush Intercont, West Houston, Spaceland havalimanı Houston uçuşlarında kullanılır.

Houston Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  22°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  23°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  23°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  24°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  26°C

Haritada Houston

Amerika Şehirleri