Bangladeş Uçak Bileti Satın Al

Bangladeş Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Dhaka

TRANSLATOR

Dil

Bengalce

Para birimi

Bangladeshi Taka

Telefon kodu

880

Başkent

Dhaka

En Ucuz Bangladeş Uçak Biletleri


J9 Jazeera Airways 20 Şubat 2023
İstanbul Chittagong 6.226 TL
Satın Al
6E IndiGo 16 Mart 2023
İstanbul Dhaka 6.436 TL
Satın Al
J9 Jazeera Airways 16 Mart 2023
İstanbul Dhaka 6.688 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 20 Şubat 2023
İstanbul Chittagong 8.825 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 12 Nisan 2023
İstanbul Barisal 9.471 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 28 Şubat 2023
İstanbul Barisal 9.678 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Bangladeş arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Bangladeş uçak bileti fiyatı 6.225,85 TL kadardır.
Barisal, Civil, Comilla, Cox's Bazar, Hazrat Shahjalal Intl, Ishurdi, Jessore, Khulna, Patenga, Rajshahi, Rangpur, Saidpur, Sandwip, Shamshernagar, Sirajganj, Thakurgaon havalimanı Bangladeş uçuşlarında kullanılır.
Bangladeş Uçak Bileti

Bangladeş Hakkında
 
Nehirler, öncü gezginler tarafından keşfedilmeyi bekleyen zengin kültür ile örülmüş Bangladeş güney Asya’nın en yeşil mücevheridir.
 
Saklı Zenginlikler
 
Mangrov ormanları ve Sundarbans Ulusal Parkı’nın kaplanları Bangladeş’in en ünlü noktalarıdır, ancak ülke keşfedilmeyi bekleyen az bilinen noktalara da ev sahipliği yapmaktadır. Öne çıkan noktalar ikisi de Unesco Dünya Mirası Bölgeleri olan Paharpur’daki Budist kalıntıları ve Bagerhat’ın 15. yüzyıl cami ve türbelerini içerir. Modern Bangladeş’in çoğunluğu Müslümanken, Dhaka ve ötesindeki tapınaklar ülkedeki Hindu kültürü etkisini kanıtlarken, tepe bölgeleri halen Budist ve Hristiyan Adivasi kabile halkının evidir.
 
Nehirler Ülkesi
 
Nehir ülkesine hoş geldiniz. Bangladeş, hayal etmiş olduğunuzdan daha fazla yeşil tonlarıyla hoşça yemyeşil bir manzara üreten 700’den fazla nehriyle örtülüdür. Tekneyle seyahat burada bir yaşam biçimidir ve daha alışılmadık bir açıdan ülkeyi görme fırsatı sağlar. Burası dünyanın en yoğun nüfuslu ülkelerinden biridir, ama bir kere küçük ahşap kayak üzerinde yavaşça akıntı yönünde süzüldüğünüzde, bütün ülkenin size kaldığını hayal etmek kolaydır. İster hareketli Dhaka’ya ya da Sundarbans’ın mangrov ormanlarına seyahat ediyor olun, büyük ve küçük tekneler Bangladeş’in zenginliklerini keşfetmenize yardım edecek.
 
Samimi ve Misafirperver
 
Şu günlerde alışılmışın dışında bir yere gitmek bir tür seyahat klişesi, ancak Bangladeş turizmin başlangıç aşamasında kaldığı bir yer. Eğer öncü ruhunuz bile sık sık ilgi odağı olmakla meşgul oluyorsa burada çığır açtığınız hissi duymak kolaydır. Bangla kültürü misafirperverliği ile meşhurdur – Güney Asya’nın diğer bölümlerine seyahati bazen altüst edebilen art niyetleri nadiren tespit edebilirsiniz. Eğer arkadaş edinmeyi, yerel halka karışmayı ve çok fazla başka turiste rastlamadan seyahat etmeyi seviyorsanız, o halde burası muhtemelen keşfedilecek ülkedir.
 
Yavaşlayın
 
Bangladeş’i bütün olasılık ve orijinallikleriyle kabul etmeye hazır olun. Burası acele edeceğiniz bir yer değildir. Zayıf alt yapı ve gelişmemiş turizm endüstrisi eğer çok acele içinde seyahat etmeye çalışırsanız hüsrana uğrayacağınız anlamına gelmektedir. O yüzden yavaşlayın; planınıza çok fazla şey koymamaya çalışın. Bangladeş listedeki yapılacakları hızlıca geçeceğiniz bir yer değildir. Burası dinlenmek, insanlarla tanışmak ve yeni fikir ve yaşam biçimleri keşfedeceğiniz bir yerdir. Acele etmemeniz ülkenin nehirlerin damarlarına doğru aktığı gibi emin ve sabit olarak kendi temposundaki en iyi halini ortaya çıkarmasına izin verecektir.
 
Neden Bangladeş’i Seviyorum?
 
Paul Clammer, Yazar
 
Bangladeş’te benim için çalışan üç tekerli toplu taşıma araçları. Parlak bir şekilde dekore edilmiş gidonları ve tentelerinin direklerinden camilerden Bangla film starlarına kadar her şeyi gösteren renkli sırtlarına kadar onlar sanat yapılarıdır. Sanki "trafik sıkışıklığı" deyimi bilinmiyormuş gibi bisiklet kornalarının film müziği ile onlar yollarda kendi tarzlarında giderler. Bazı tarihi camileri bulmak için en küçük köyde ya da havalı bir restoran aramak için Dhaka’nın lüks mahallesinde olmanız önemli değil – eğer herhangi bir yere gitmek istiyorsanız, üç tekerli toplu taşıma aracı varmak için mükemmel bir Bandladeşli yolu.

Bangladeş Yönüne Uçan Havayolları