Amsterdam Berlin Uçak Bileti

Amsterdam - Berlin Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Amsterdam - Berlin Uçak Biletleri

Amsterdam - Berlin Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Amsterdam - Berlin Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
easyJet Amsterdam - Berlin 28 Aralık 2022 1.122,99 TL
easyJet Amsterdam - Berlin 27 Aralık 2022 1.156,34 TL

Amsterdam Hakkinda

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti olmakta ve nüfus bakımından ülkenin en kalabalık şehri olmaktadır. Kanalları ile ünlü olmakta ve Amstel ırmağı üzerinde kurulu olmaktadır. İnsandan çok bisiklet bulunan bu şehir in büyük bölümü deniz seviyesinin oldukça altında olmaktadır. Eski dönemlerde bir ihtiyaç olan botevler, şimdiler ise bir yaşam şekli olmakta ve 2500’den fazla insanın su üzerinde yüzen bu evlerde yaşadığı bilinmektedir. Kültürel alanda yapısına bakıldığında çok dilli bir kent olan Amsterdam, içerisinde İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca da konuşulmaktadır. En ünlü mekanları arasında Dam Meydanı bulunur ve bu meydanda bulunan Kraliyet sarayının alt kısmında 14000 ahşap kazık bulunmaktadır. Müzeleri ile de ünlü olan şehir Avrupa’nın en çok turist çeken beşinci merkezi olmaktadır.

Berlin Hakkinda

Amsterdam Berlin uçak bileti Berlin, bir eyalet olarak Almanya’nın başkentidir. Almanya’nın kuzey kısmında yer alan kent, Havel ve Spree isimlerindeki nehirler arasında kurulmuştur. Kenti doğru ve batı olarak ikiye bölen Utanç duvarı 1990 yılında yıkılmıştır. İkinci dünya savaşına giren ve çok ağır bir yenilgi alan ülke,  1990 yılında resmen birleşerek Federal bir cumhuriyet kurmuştur. Türkiye dışında Türklerin en kalabalık olduğu yer olan Berlin’ de 200 binden fazla türk olduğu bilinmektedir. Savaş sonrasında kendini çok çabuk bir şekilde toparlayan Almanya hızla gelişmiştir. Bu kentte kendi enerjisini üreten Almanya Federal Meclisi, etkileyici yapısı ile Brandenburg kapısı, tarihin izlerini taşıyan Berlin duvarı anıtı gibi yerlerin yanında gezilebilecek pek çok müze ve doğal mekânı ile şehir ziyaretçilerine hoş dakikalar sunmaktadır.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

570 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 10 dakika

Berlin Yerel Saat

02:34

Berlin Hava Durumu

 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  0°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  3°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  3°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  2°C

Haritada Berlin