Sakarya (Adapazarı) Otobüs Bileti

Sakarya (Adapazarı) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Abana Bozkurt Seyahat
Adana Villa Turizm
Adıyaman Anka
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Ağrı Kösedağı Turizm
Ağrı Ses Turizm
Ak Turizm
Aksu Turizm
Alanyalılar Turizm
Ali Osman Ulusoy
Ankara As Turizm
Antalya Toros

Sakarya Hakkında

Sakarya (Adapazarı) Sakarya kenti, Marmara ve Karadeniz’in kesişimi olan bir bölgededir ve nüfusun çoğu tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlar. Birbirinden farklı kültürlerin buluşma noktası olan Sakarya, 1999 depreminden büyük hasar almış, sanayi alanında yeni yeni canlanmaya başlamıştır.

Hizmet sektöründe çalışan nüfus, çoğunlukla Karadenizlilerden oluşmaktadır. Birçok bilindik markanın bu kentte fabrikası vardır ve insanlara istihdam sağlanmaktadır. Ayrıca elektrik enerjisine katkıda bulunan santrallere de de sahip olan bir ilimizdir.

Tarih öncesi dönemler ve Roma, Bizans kültürüne ait eserlerin sergilendiği Sakarya müzesinde görülmeye değer ürünler sergilenmektedir. Meşhur ıslama köftesi, yöresel ürünlerin en popülerleri arasındadır.

Ayrıca çerkez tavuğu da oldukça sevilen lezzetler arasındadır. Karasu ve Kocaali ilçelerinde deniz turizmi gelişmiş ve yazlık evlerin bulunduğu alanlar yapılmıştır. Birçok mesire yeri ve Sapanca gölü yakınlarındaki piknik alanları dikkat çeken özellikleri arasındadır. 

Sakarya Otogar Hakkında

2011 yılında hizmete giren ve oldukça kullanışlı bir şekilde tasarlanan Sakarya otogarı, 80 bin metrekarelik bir alana kurulmuştur.

Bu alanda 24 bin metrekarelik kapalı alanın içinde yazıhaneler, polis merkezi, sağlık kabini, restoran, kafe, hediyelik dükkanları, mescit ve birçok ihtiyacın karşılanması için gerekli olan alanlar vardır.

Yerel firmalardan İstanbul ve Karadeniz illerine  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
  • Sakarya Sev Turizm,
  • Kamil Koç,
  • Metro,
  • Truva,
  • Efe Tur,
  • Kuzey Yıldızı,
  • Anadolu Ulaşım,
  • Astur,
  • Efe Tur,
  • Tatlıses.
 
Otogardaki bekleme alanları ve yolcuların her türlü ihtiyacı düşünülerek hazırlanmış olan dükkanları bu mekanın bir AVM gibi düzenlenmesini sağlamıştır.

Sakarya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Yeni Sakarya terminali, Hanlıköy Mahallesi, Hürriyet caddesi üzerinde yer almaktadır. Terminalde kalkan belediye otobüsleri ile şehir merkezi, üniversite ve birçok farklı ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

Ayrıca servis, taksi ve dolmuşlarla da ulaşım sağlanabilmektedir. Eski otogarın kaldırılmasından sonra otobüslerin de güzergahlarının değiştiği ve bu kapsamda birçok yeni sefer oluştuğu dikkate alınmaktadır. Adaray adı verilen tramvay sistemiyle de ulaşabileceğiniz kent merkezine 10 dakikada varmanız mümkün olmaktadır.

Otogarla ilgili merak ettiklerinizi (0264) 281 22 18 numaralı hattan iletebilirsiniz ve ulaşım imkanları ve diğer bilgiler için santralden istediğiniz bölüme aktarılabilirsiniz.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile gideceğiniz yere ulaşmak için otogar taksi durağından hizmet alabilirsiniz. 0 264 2752868 ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan taksilerde gece tarifesi yoktur. Ancak uzun mesafeler için şoförle fiyat konusunu görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yeni terminalin kurulmasıyla değişen otobüs güzergahları otogara ulaşımı kolaylaştırmıştır. Yolcuların konforlu bir şekilde ulaşabilmesi için otogardan 3, 7 ve 28, 29 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Sakarya toplu ulaşım araçlarında geçerli olan Kart 64 ile otobüslerde akıllı bilet sistemini kullanabilirsiniz. Kart 64 almak için terminaldeki büfeye gidebilirsiniz ve istediğiniz kadar kontör yükleyerek seyahat edebilirsiniz. En uygun otobüs bileti seçeneği, akıllı kartlardır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının şehir içi servis hizmeti varsa, şehir içi servislerin bekleme alanından biletinizi göstererek ücretsiz servis imkanından yararlanarak şehir merkezine gidebilirsiniz.


Adaray ile Ulaşım

Sakarya yeni terminalden binilebilen Adaray ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yeni Terminal durağında inerek birçok güzergahta hizmet veren raylı taşıma sisteminden yararlanabilirsiniz. Kart 64 kullanılan Adaraylar, daha hızlı bir şekilde gideceğiniz güzergaha ulaşmanızı sağlamaktadır. 3 ve 7 numaralı Adaraya binerek kent merkezine ulaşabilirsiniz. 

En Popüler Sakarya (Adapazarı) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Sakarya Otobüs Bileti

 
Kuzeybatı Anadolu illerimizi gezip görmek isteyenler başlangıç olarak Sakarya otobüs bileti alarak tura başlayabilirler.
 
Bu durumda en uygun fiyatlı Sakarya otobüs bileti aramalarınızı sitemiz üzerinden kolayca yapabilirsiniz. İnternetin hayatımıza getirdiği kolaylıklar içinde seyahat güzergahı aramalarının ve otobüsler dahil yapılacak tüm bilet alma işlemlerinin masa başında gerçekleştirilmesi de var. Sitemiz bu konuda 7/24 yardımcınızdır.
 

En Ucuz Sakarya Otobüs Bileti

 
Seyahate veya tatile çıkarken gündeme gelen en ucuz bileti nereden bulabilirim sorusuna da sitemiz üzerinden cevap bulabilirsiniz. Örneğin Sakarya ve çevresini gezmeyi düşünüyorsanız en ucuz Sakarya otobüs bileti fiyatları sitemizden takip edilebilir.
 

Sakarya Sefer Saatleri

 
Fiyatlardan başka gidilecek güzergahlar hakkında bilgi,gezilip görülecek yerler ve sefer saati bilgileri de sitemizde bulabileceğiniz içerikler içindedir. Size en uygun saati bulup biletinizi hemen alabilir, erken rezervasyon yaptırabilir ya da bilet iptali veya açık bilete sefer bağlama gibi işlemleri online olarak halledebilirsiniz.
 

Sakarya Bilet Fiyatları

 
Şu an için il merkezi olan Adapazarı ile İstanbul arası ucuz bilet fiyatları 30 lira civarındadır. İzmir Sakarya hattında ise bu rakam ortalama 75 liraya çıkıyor. Sakarya iline bağlı diğer ilçelerde ise mesafe göz önüne alınarak fiyat belirlemesi yapılıyor. Sakarya’nın merkez ilçe Adapazarı da dahil olmak üzere toplam 15 ilçesi bulunuyor ve bölge özellikle doğa yürüyüşçüleri tarafından sık sık ziyaret ediliyor.