Sakarya (Adapazarı) - Bolu Otobüs Bileti

Sakarya (Adapazarı) - Bolu Otobüs Seferleri

 • Çorum Kargı Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  00:00
  BOLU
  01:20
  70 TL
 • Ben Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  00:30
  BOLU
  01:50
  50 TL
 • Lider Vip Travel
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  00:45
  BOLU
  02:05
  150 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  00:45
  BOLU
  02:05
  50 TL
 • Lüks Amasya İtimat Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  01:00
  BOLU
  02:20
  180 TL
 • Metro Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  01:45
  BOLU
  03:05
  70 TL
 • Metro Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  02:45
  BOLU
  03:50
  70 TL
 • Metro Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  06:30
  BOLU
  08:05
  70 TL
 • SAKARYA (ADAPAZARI)
  07:00
  BOLU
  08:20
  70 TL
 • Metro Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  08:00
  BOLU
  09:35
  70 TL
 • SAKARYA (ADAPAZARI)
  09:00
  BOLU
  10:20
  70 TL
 • Metro Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  10:00
  BOLU
  11:35
  70 TL
Tümünü Göster

Sakarya (Adapazarı) - Bolu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bafra Express Turizm
Bizim Iğdır Seyahat
Cizre Nuh İtimat
Çorum Kargı Turizm
Doğuş Iğdır Turizm
Efe Tur
Gürkök Gezer Turizm
Has Diyarbakır Seyahat
Hatay Günsas Turizm
Kaptanoğlu Seyahat
Köksallar Seyahat
Lider Ağrı Doğuş Turizm

Sakarya Hakkında

Sakarya kenti, Marmara ve Karadeniz’in kesişimi olan bir bölgededir ve nüfusun çoğu tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlar. Birbirinden farklı kültürlerin buluşma noktası olan Sakarya, 1999 depreminden büyük hasar almış, sanayi alanında yeni yeni canlanmaya başlamıştır.

Hizmet sektöründe çalışan nüfus, çoğunlukla Karadenizlilerden oluşmaktadır. Birçok bilindik markanın bu kentte fabrikası vardır ve insanlara istihdam sağlanmaktadır. Ayrıca elektrik enerjisine katkıda bulunan santrallere de de sahip olan bir ilimizdir.

Tarih öncesi dönemler ve Roma, Bizans kültürüne ait eserlerin sergilendiği Sakarya müzesinde görülmeye değer ürünler sergilenmektedir. Meşhur ıslama köftesi, yöresel ürünlerin en popülerleri arasındadır.

Ayrıca çerkez tavuğu da oldukça sevilen lezzetler arasındadır. Karasu ve Kocaali ilçelerinde deniz turizmi gelişmiş ve yazlık evlerin bulunduğu alanlar yapılmıştır. Birçok mesire yeri ve Sapanca gölü yakınlarındaki piknik alanları dikkat çeken özellikleri arasındadır. 

Bolu Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bolu Bolu otogarından merkeze servisler ve belediye otobüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir. En uygun otobüs bileti Bolukart ile hizmet veren belediye otobüslerinde geçerli olan elektronik biletle elde edilmektedir.

Bolukart şehir içi ulaşım için 1, 3 ve 5 kullanımlık Kullan At bir elektronik bilettir. Bolu kartları doldurmak için de, smart banko ve mini bankoları kullanabilirsiniz. Otogardan da smart kartlarınızı satın alarak ekonomik ve pratik bir toplu ulaşım sağlayabilirsiniz. Bolu’da araç kiralamak isterseniz, kiralık araç fiyatlarının oldukça yüksek olduklarını görürsünüz. Bu nedenle genelde toplu ulaşım tercih edilmektedir.

Hava şartlarının olumsuz olduğu zamanlarda ulaşımda aksamalar olabilmektedir. Bu nedenle seyahatlerinizde seferlerin gecikme ve iptal durumlarını göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bolu terminalinin karşı tarafında bulunan Bolu Terminal Taksi durağından    0535 016 16 90 numarasını kullanarak taksi çağırabilirsiniz. Uzun mesafelerde taksilerde pazarlık payı vardır ve fiyat önceden belirlenebilmektedir. Kısa mesafelerde ise taksimetreler kullanılır. 24 saat taksi bulma imkanınız vardır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan kalkan belediye otobüsleri ile Bolu merkeze ulaşım mümkün olmaktadır. Yarım saatte bir kalkan otobüsler, kısa sürede Bolu merkeze ulaşmanızı sağlayacaktır. Kartalkaya’ya gitmek isterseniz, Bolu merkezden herhangi bir ulaşım yoktur.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının bazıları, ilçelere direkt olarak ya da otogardan servis ile ücretsiz yolcu taşımaktadır. Bunun için otobüs firmanıza servis hizmeti olup olmadığını sormanız gerekmektedir. Abant ve Yedigöller gibi bölgelere günde üç sefer servis hizmeti verilmektedir ve detaylı bilgiyi Bolu otogarından alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda birkaç dolmuş minibüsü vardır ve çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Minibüsle ulaşım için gerekli olan bilgiyi 0374 274 14 50 numaralı telefondan otogarı arayarak öğrenebilirsiniz.

En Popüler Sakarya (Adapazarı) - Bolu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bolu Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  14°C
 • açık
  Per
  açık
  15°C
 • açık
  Cum
  açık
  15°C
 • açık
  Cmt
  açık
  16°C
 • açık
  Paz
  açık
  16°C

Haritada Bolu

Bolu Hakkında

Nüfus
291.095
Plaka
14
Telefon Kodu
374