Efetur Online Otobüs Bileti

Efetur Hakkında

Efetur


İzmit merkezli olarak 1991 yılında kurulan Efe Tur günümüzde faaliyetlerini tüm Türkiye genelinde yürüten bir otobüs firmasıdır. Efe Tur adını kurucusu Mehmet Efe’nin soyadından almaktadır. Başlıca sefer yerlerinin Marmara ve Ege bölgeleri olması da bu ismin bölgede yer etmesini sağlayan unsurlardan birisidir. 2003 yılına kadar bir aile şirketi olarak devam eden Efe Tur, 2003 yılına geldiğinde el değiştirerek Halit Bıçak ve Mikdat Dabak ortaklığına geçmiştir. El değiştirme sürecinin ardından kurumsallaşma çalışmaları daha da hızlanmıştır.

Efe Tur’un Hizmetleri

Efe Tur devamlı olarak seyahat eden yolcularına da ayrıcalık göstermektedir. Bu kapsamda Efe Clup Kart uygulaması yapan firmadan alınan her bilette puan tanımlanmaktadır. Her 1 puan 1 TL’ye karşılık gelmekte ve bir bilet almaya yetecek kadar puan elde edildiğinde bu puanlar kullanılmaktadır. Bu kartı almak için en yakın şubeye gitmek be bir form doldurmak yeterli olmaktadır. Bu kartı aldıktan sonra Efe Tur’un internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra son aldığınız biletleri, kazandığınız puanları ve hali hazırda ne kadar puanınız olduğunu görüntüleyebilir ve bilet alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Efe Tur seyahat eden yolcuların sıkılmaması için bir de seyahat dergisi imkanı sunmaktadır. Her koltuğun arkasında bulunan Efe’ce dergisinde kültür, sanat, seyahat ve geziye ait pek çok yazı bulabilirsiniz.
Seyahatlerin olmazsa olmazlarından birisi de ikramlardır. Efe Tur seyahatlerin uzunluğuna göre değişen sayıda ikramlarda bulunuyor. bu ikramlar için herhangi bir ücret talep edilmiyor. İkramlarda çay, kahve, kola, fanta, limonata, meyve suyu gibi içecekler ile birlikte bisküvi, çubuk kraker ve kek dağıtımları da gerçekleştiriliyor.
İkramların yanı sıra son model araçlarda yer alan televizyon, wi-fi, radyo ve prizler yolcuların rahat ve keyifli bir yolculuk geçirmelerini sağlıyor. Seyahat edilen otobüsün modeline göre televizyon ekranlarında değişiklik olabiliyor. Ancak genel itibariyle LCD ekranlarda yolcular müzik dinleyebiliyor, televizyon izleyebiliyor, film açabiliyor ve oyun oynayabiliyor.

Seferleri

Efe Tur’un başlıca hareket noktası İzmit’tir. İzmit’ten tüm Türkiye geneline yayılan Efe Tur hali hazırda İzmir, Ankara, Yalova, Zonguldak, Isparta, Kütahya gibi illere sefer düzenlemektedir. Dolayısıyla ana güzergâhın Marmara ve Ege bölgesi olduğunu ifade etmek gerekir. İzmit ile İstanbul arası seferler en çok tercih edilen seferlerdir ve her yarım saatte bir seferler gerçekleştirilmektedir. Efe Tur Ankara seferleri ise saat başında bir düzenlenmektedir. Özellikle resmi tatil ve bayram günlerinde bu seferlerde dahi boş yerler bulmak zorlaşmaktadır.
Otobüs ve diğer araçlar ile toplam araç filosu 120’ye ulaşan Efe Tur her geçen gün filosunu da genişletmeye devam ediyor. Filosunun genişlemesi sayesinde istihdama da ciddi bir katkı sunmaktadır. Efe Tur otobüs tercihini ağırlıklı olarak Mercedes Benz’den yana kullanmaktadır. Araçlar içerisinde Tourismo dikkat çeken bir yer tutuyor. Zira 2016 yılında yapılan toplu alımlar ile birlikte araç filosunda Tourismo’nun sayısı artmış oldu.
Efe Tur, şehirlerarası yolculuklarda kanuni olarak belirtilen aralıklarla molalar vermektedir. Bu konaklamalar Efe Tur’un anlaşma yaptığı tesislerde gerçekleşmektedir. Efe Tur’un kendisine ait bir dinlenme tesisi bulunmuyor. Dinlenme tesislerinde ise restoran, hediyelik eşya, market, lavabo gibi hizmetler sunuluyor. Tesislerin temizliği ve çevre düzenlemesinin güzel yapılmış olması iyi bir mola imkanı sunuyor. Üstelik iller arası seyahat eden yolcular sevdiklerine buralardan hediye alma imkanı da buluyor. Efe Tur hakkında merak edilen tüm güncel bilgileri sizler için yazımızda derledik. Her geçen gün değişen bu bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Efetur İletişim

Telefon: (0850) 600 00 10
E-Posta: info@efetur.com.tr
Website:

Adres:
Ömerağa Mahallesi, Şehabettin Bilgisu Caddesi, No:108, Merkez/Kocaeli

Efetur En Çok Tercih Edilen Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Efetur Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (11)
İyi (1)
Orta (1)
Kötü (5)
Çok Kötü (9)
Ortalama Puan

3

27 Değerlendirme

F****

B****

01-09-2022

Kalite yok çay yok su yok


F****

B****

01-09-2022

Bir bardak su bli ikram edilmefi


M****

g****

29-08-2022

Efe tur 29.08.2022 tarihinde yalova otogarı 15:20 29ve 30 koltuk yer aldım. Otobüs 15.:20 gelecekti 16:00 geldi. İzmir arası 6 saat yazıyor 7ani 21:20 olması gerekirken hadi 40 dk gecikmeyi de koyalim 22:00 olsun ama 22:45 otogara vardı. O saate minibüs bulamasak ne yapacağız


***

A****

27-08-2022

Temiz rahat ilgili bir yolculuktu


Y****

Y****

27-07-2022

İnternet(Bilet.com)üzerinden aldığım Balıkesir Sarımsaklı - İzmir Aliağa dönüş (Efe Tur) biletinden sefer saatinden 15 dk. evvel gittim büronuzda personel bulamadım .20:20 olan kalkış saati yarım saat geçmesine rağmen hala otobüs gelmedi.Efe Tur Aliağa yı aradım.Bilet bilgilerini verdim 43191591 PNR numarasını verdim "bizim böyle bir seferimiz yok" dendi.Neticede sizin adınıza kesilmiş bir bilet ve madur edilmiş müşterinizin korunması için gerekenlerin yapılmasını dilerim.


Y****

Y****

25-07-2022

PNR var Bilet var Ödeme var Onay var Efe turun ne otobüsü ne yetkilisi ne müşteri temsilcisi ne de böyle bir saatte böyle bir yerden böyle bir yere seferi var!!Bir de soruyor musunuz memnun kaldığımı??


B****

N****

13-06-2022

Bilet ücretini taksitlendiremedim


K****

S****

13-06-2022

İncegim yere 23.30 inmem gerekirken gece saat 02.00 indim aşırı derece yavaş dolmuş gibi hiç begenmedim


m****

***

31-05-2022

Gerek Muavin beyin hitap şekli olsun gerek izmit den bursaya dolmuş gibi dura dura gelmesi başarısız , kocaeli bursa seferlerinde pamukkaleyi tercih ediyorum hızlı ve güler yüzlü tavsiye ederim


A****

Y****

18-05-2022

i did travel from Harem to karamursel. very nice trip, wide and comfortable space. very nice staff. thank you