Saraybosna Uçak Bileti Al

Saraybosna Uçak Bileti Fiyatları

Saraybosna Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Saraybosna arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Saraybosna uçak bileti fiyatı 2.470,59 TL kadardır.

Saraybosna Hakkında

Saraybosna Bosna Hersek’in başkentidir. Eski adı Vrhbosna’dır. Saraybosna ismine Osmanlı hakimiyetinde olduğu dönem kavuşmuştur. 550.000 kişilik nüfusu ile Bosna Hersek’in en kalabalık ve en büyük şehri konumundadır. Saraybosna hem Bosna Hersek hem de Balkanlar için siyaset, ekonomi, moda, eğlence, sosyal yaşam ve kültürel alanlarda önemli bir şehirdir. Saraybosna tarihi boyunca dini ve kültürel bakımdan çeşitli uygarlıkları barındırmış ve bunun neticesinde de etnik kökeni güçlü bir şehir haline gelmiştir. Aynı yerde hem cami hem kilise hem sinagog bulundurabilmektedir. Bu kültür çeşitliliği nedeniyle “Avrupa’nın Kudüs’ü” ya da “Balkanların Kudüs’ü” ismiyle anılmaktadır. Birçok özelliğiyle dikkat çeken Saraybosna 2019 yılında UNESCO tarafından Yaratıcı Şehir olarak seçilmiştir. Buna ek olarak dünyanın Film Şehirleri listesinde yer almaktadır. Saraybosna tarih boyunca Osmanlı imparatorluğu, Avusturya Macaristan İmparatorluğu, Sırp Hırvat Sloven Krallığı, Yugoslavya Krallığı etkisi altında yönetilmiştir. Ancak 1992 yılında Bosna savaşının oluşturduğu acılara ve yıkımlara rağmen tam bağımsızlığına kavuşmuştur. Türkiye’den Saraybosna’ya planlayacağınız uçuşunuzu bilet.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye-Saraybosna arasında direkt olarak Saraybosna uçak seferleri mevcuttur. Siz de hemen şimdi bu seferde yerinizi alın.

SARAYBOSNA’DA GEZİLECEK YERLER

Balkanlar’da yer alan Saraybosna bölgesinin gezmesi en keyif veren şehirlerinden birisidir. Etnik çeşitliliği, tarihi yaraları ve izleri, turistik ilgi çekiciliği ile görmeye değer birçok yeri mevcuttur. Gerçekleştireceğiniz geziniz için gezi listenizi birlikte hazırlayalım.
 • Baş çarşı: Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu varlığında yaşayan Saraybosna’da Osmanlı’nın birçok izine rastlanmaktadır. Baş çarşı da bu izlerden birisidir. Anadolu kültüründen izler barındırmaktadır. İçerisinde çeşmeler, medreseler, camiler bulunmaktadır. Bu çarşı Beylerbeyi Gazi Hüsrev Bey tarafından yaptırılmıştır.
 • Latin Köprüsü: Bu köprü tüm dünyayı etkileyen I. Dünya Savaşı’nın başlamasını tetiklediği söylenen olay olan Avusturya Macaristan prensi Franz Ferdinand’ın öldürüldüğü köprüdür.
 • Milli kütüphane
 • Umut Tüneli: Bosna Savaşı sırasında Bosnalıların kendi imkanları ile kazdıkları acı dolu zamanların en büyük şahidi olan bir tüneldir. Toplamda 950 metre uzunluğundadır. Yaklaşık 20 metre kadarı müzeye çevrilmiş ve ziyarete açılmıştır.
 • Saraybosna Katedrali
 • Yellow Bastion: Bir diğer adıyla Sarı Kale olarak bilinmektedir. Saraybosna manzarasını seyretmek için enfek bir yerdir.
 • Ferhadiye Caddesi
 • Sonsuz ateş: Ferhadiye Caddesinde yer alan bu anıt Saraybosna’nın II. Dünya Savaşından kurtulmasını simgelemektedir.
 • Hünkar Camii
 • İnat Evi
 • Gallery 11/07/95
 • Alifakovac Müslüman Mezarlığı
 • Bosna Hersek Ulusal müzesi
 • War Childhood Müzesi

SARAYBOSNA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

En uygun fiyatlı Saraybosna uçak bileti ile geçmişi size yaşatacak hissettirecek Saraybosna’yı ziyaret etmek için planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.  Ekonomik anlamda sizi yormayacak Saraybosna uçak bileti fiyatları için bilet.com üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Saraybosna, hukuki olarak Sırp Cumhuriyetinin; resmi olarak Bosna-Hersek’in başkenti olmaktadır. Miljacka nehrinin çevresinde kurulan şehir, dinar Alpleri ile çevrilidir. Şehir içerisinde farklı dine mensup bireyler yaşamakta; Museviler, Ortodokslar, Katolikler ve Müslümanlar şehrin etnik yapısını oluşturmaktadır. Tarih boyunca çok önemli olayların merkezi olan şehir ekonomik ve kültürel anlamda bu savaşlar sonrasında kendini yenilemektedir. Balkanların en uzun gökdeleni olan Avaz Twist Tower Saraybosna’ da yer almaktadır. Şehrin kültürüne bakıldığında Türklere oldukça fazla benzerliği bulunmakta ve gezilip görülmeye değer pek çok alanı bulunmaktadır. Tarihi eserleri dolaşırken bazıları ile birlikte tarihi bir yolculuğa çıkabilir, bazıları ile birlikte ise acı bir hikâyenin okuyucusu olarak kendinizi bulabilirsiniz.

En Uygun Saraybosna Uçak Biletleri

Saraybosna Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Türk Hava Yolları İstanbul - Saraybosna 2.470,59 TL
Pegasus Gaziantep - Saraybosna 2.496,01 TL
Air Serbia Zürih - Saraybosna 2.582,6 TL
Türk Hava Yolları Konya - Saraybosna 2.680,71 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Saraybosna 2.699,55 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Saraybosna 2.836,99 TL
Pegasus Trabzon - Saraybosna 3.371,71 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Saraybosna 3.372,51 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Saraybosna 3.555,66 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Saraybosna 3.630,71 TL
Türk Hava Yolları Mardin - Saraybosna 3.700,25 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Saraybosna 3.755,66 TL
Türk Hava Yolları Adana - Saraybosna 3.755,66 TL
Türk Hava Yolları Edremit - Saraybosna 3.851,9 TL
Türk Hava Yolları Erzurum - Saraybosna 3.947,93 TL

Saraybosna Yönüne Uçan Havayolları

Saraybosna Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  4°C
 • kar yağışlı
  Cmt
  kar yağışlı
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  -8°C
 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  -8°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -8°C

Haritada Saraybosna

Saraybosna Yönüne Uçuşlar