Polonya Uçak Bileti Satın Al

Polonya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Warsaw

TRANSLATOR

Dil

Poland - Polish

Para birimi

Polish Zloty

Telefon kodu

48

Başkent

Warsaw

En Ucuz Polonya Uçak Biletleri


FR Ryanair 18 Şubat 2023
Viyana Krakov 513 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 24 Şubat 2023
Varşova Krakov 550 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 25 Şubat 2023
Varşova Krakov 734 TL
Satın Al
XC Corendon Airlines 25 Mart 2023
Antalya Varşova 1.361 TL
Satın Al
W6 Wizz Air Hungary 21 Şubat 2023
Budapeşte Varşova 1.452 TL
Satın Al
XC Corendon Airlines 18 Şubat 2023
Antalya Katoviçe 1.565 TL
Satın Al
XC Corendon Airlines 25 Şubat 2023
Antalya Katoviçe 1.679 TL
Satın Al
XQ SunExpress 04 Şubat 2023
Antalya Katoviçe 1.742 TL
Satın Al
XQ SunExpress 08 Mart 2023
Antalya Katoviçe 1.743 TL
Satın Al
XQ SunExpress 08 Şubat 2023
Antalya Katoviçe 1.743 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 01 Kasım 2023
Münih Varşova 1.792 TL
Satın Al
XC Corendon Airlines 04 Mart 2023
Antalya Varşova 1.885 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Polonya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Polonya uçak bileti fiyatı 513,07 TL kadardır.
Babimost, Elblag, F.Chopin, Goleniow, Ignacy Jan Paderewski, Jasionka, John Paul Ii Balice, Lawica, Lech Walesa, Nicolaus Copernicus, Pyrzowice, Redzikowo, Rudniki, Suwalki, Szymany, Wladyslaw Reymont, Zegrze Pomorskie Ab havalimanı Polonya uçuşlarında kullanılır.
Polonya Uçak Bileti

Polonya Hakkında

Krakow ve Gdansk gibi şık ilkel eğlence yerleri sizin şehir dikkatinizi çekmek için enerjik Varşova ile yarışır. Şehir dışında, ormanlar, nehirler, göller ve tepeler biraz temiz hava almanız için sizi çağırıyor.

Kütük Kulübelerden Kaleler

Krakow'un eski kraliyet başkenti yüzyıllardır mimarinin yaşayan bir laboratuvarı konumundadır. Neredeyse mükemmel bir şekilde korunan Gotik merkezleri Rönesans, Barok ve Yeni Sanat Akımı’na ait örtüleri gururla giyinmişlerdir. Muhteşem ortaçağ kaleleri ve çağrıştıran kalıntılar ülkedeki tepe başlarını kaplamakta ve Alman şövalyelerin fantastik kırmızı pirketli kaleleri Vistula kuzeyi boyunca gururla ayakta durmaktadır. Basit fakat ince ahşap işçiliğiyle yapılmış tahta kiliseler Karpat tepeleri arasında saklanmakta ve yaylalarda yaşayanların eşsiz becerileri açık hava etnoğrafik müzelerinde sergilenmektedir.

Bin Yıl

Polonya’nın kökleri geride keşfedilmek için git-geller, krallar ve kaleler bırakarak ilk milenyuma kadar uzanmaktadır. İkinci Dünya Savaşı tarihi emanetleri iyi korunmaktadır. Trajik olarak, Polonya kendini bu kahramanlık savaşının tam ortasında buldu ve Polonya'nın kaydadeğer kurtuluşuna dair anıt ve müzeler heryerde gorülebilmektedir. Aynı zamanda Yahudi mirasına yönelik gittikçe büyüyen bir takdir de söz konusu. Derin izler bırakan soykırım hatıralarının ötesinde simagoglar hassas bir şekilde restore ediliyor. Łódź ve Lublin gibi eski yahudi yerleşim merkezlerindeki mirasları oraları gezerek görebilirsiniz.

İç Isıtan Yemekler

Büyük annenizin yaptığı şekilde yemekler yaparak ev yemekleri konusunda iyiyseniz doğru yere geldiniz. Polonya mutfağı geniş anlamda domuz, lahana, mantar, pancar ve soğan gibi basitçe karıştırılarak muhteşem tatların yakalandığı yerel yiyeceklere dayanmaktadır. Ördek, kaz ve alabalık gibi bölgesel spesiyaller yiyeceklerin sıradanlaşmasını önlüyor. Tatlı olarak daha iyi bir yer hayal etmek çok zor. Kremalı pastalar, elmalı strudel, pankekler, meyveli börekler ve lody (dondurma) ana yemeği atlayarak direkt bunları yemenize neden olabilir.

Taze Hava Aktiviteleri

Büyük şehirlerden uzakta, Polonya’nın çoğu ücra ve bozulmamıştır. Geniş ekin alanları düz iken, güney sınırı yapayalnız, kısa ama sevimli dağlarla çevrilidir. İyi işaretlenmiş, geniş nehirler boyunca ve dağ geçitlerinden geçirerek sizi yoğun ormanlara götüren yürüyüş yollarından dolayı ülkede bir çok çapraz geçiş yolu vardır. Kuzey doğusunun çoğu kayak ve herhangi bir tecrübe gerektirmeyen kano sporu yapmak için ideal olan birleştirilmiş göl ve su yollarıyla çevrilidir. Yerel teçhizatçılar birkaç saat veya hafta sizinle ilgilenmekten memnun olurlar.

Neden Polonya’yı Seviyorum

Mark Baker, Yazar

İlk kez Polonya’ya öğrenciyken 1980lerde gittim. Orada zor şartlar altında yaşayan insanların onur, ince zeka ve nezaket anlayışlarından çok etkilendim. Sonraki ziyaretlerimde daha derine dalmayı başardım: acı vere tarihin kabında şekillenmiş kültürü anlamaya çalıştım. O günlerde, muhtemelen Avrupa’nın en büyük komünizm sonrası başarı hikayesini meydana getiren insanların şevk ve enerjisinden etkilendim. Ve sonra kiełbasa, pierogi ve ayva özlü votka var. Daha ne isteyebilirsiniz ki?


 

Polonya Yönüne Uçan Havayolları