Mexico City Uçak Bileti Al

Mexico City Uçak Bileti Fiyatları

Mexico City Hakkında

Mexico City Uçak Bileti

Genişleyen, heyecan verici ve kültürle donatılmış Mexico City sadece dünyanın en büyük şehirlerinden biri değil, aynı zamanda ziyaret etmesi en keyifli olanlarınan biridir. 20 milyondan fazla nüfusu ile Meksika’nın başkenti, şeffaf kısmı en deneyimli seyahatçiler için bile korkutucu olacak şekilde sürekli değişen bir metropoldür. Mexico City seyahati zaman içersinde yolculuğa çıkmak gibidir: İspanyon dönemi öncesi piramitlerine çıkabilir, koloni binalarının fotoğraflarını çekebilir ve avant-garde restoranlarda yemek yiyebilirsiniz - ve hepsi bir güne sığar. Ama Seyahat + Eğlence Mexico City seyahat rehberi ile, yereller gibi dolaşabileceksiniz - gerçek bir chilango.

Mexico City’de Kaçırmamanız Gerekenler

• Şehrin tarihi merkezi olan Centro Historico’nun taş kaplı sokaklarında yürüyüşe çıkın.

• Şehrin en güzel mahallelerinden olan Polanco’da açık hava restoranında kokteyl için.

• Aztek kültürü ve Ulusal Antropoloji Müzesini keşfedin

• Mercado de San Juan taze ürünler, yerel peynirler, ekmekler ve uluslararası ürünler alın

• Kafeler, galeriler ve barlarla dolu son moda Roma ve Condesa mahallelerinde yürüyüşe çıkın

Mexico City’ye Ne Zaman Gitmeli

Sürekli olarak güzel olan havadan dolayı Mexico City’ye yılın herhangi bir zamanı gitmek mümkündür. Kışlar en düşük sıcaklık 50 F’ye düşecek kadar ılık iken sonbahar keskin ve ilbahar şehirin her yanında leylak çiçekleri açarken oldukça keyiflidir. Yaz aylarında daha ılık bir hal alır, sıcaklık 80 F’ye ulaşır ve neredeyse her akşam üstü ve akşam şehre yağmur yağar.

Mexico City Havalimanları

Mexico City Uluslararası Havalimanı

Mexico City Uluslararası Havalimanı (IATA: MEX) Büyük Mexico City’ye hizmet veren uluslararası havalimanıdır.Yolcu trafiğine göre Meksika’nın en işlek ve Latin Amerika’nın de ikinci en işlek havalimanıdır. Hava aracı hareketine göre ise hem Meksika hem de Latin Amerika’nın en işlek havalimanıdır. Havalimanı yakın çevredeki bölgeler için doğrudan 35,000 ve doğrudan olmayan 15,000 iş imkanı sağlıyor. Grupo Aeroportuario de la Ciudad de México’nun sahip olduğu havalimanı devletin sahip olduğu Aeropuertos y Servicios Auxiliares şirketi tarafında işletiliyor. Bu şirket ayrıca Meksika genelindeki diğer 22 havalimanını da işletiyor. Son yıllarda ise Toluca Havalimanı alternatif havalimanı olmuştur.

Kara Ulaşımı

Metro ve Otobüs Servisleri

Metronun Hat 5’ine ait olan Terminal Aérea Metro istasyonu, Terminal 1’e ulaşım sağlıyor ve Pantitlán istasyonundan Politécnico istasyonuna kadar çalışıyor. Ulusal terminalin hemen dışında yer alıyor. Ayrıca troleybüs G hattı da Metro yanındaki otobüs durağından 1.7 km uzaklıktaki Boulevard Puerto Aéreo istasyonuna hareket ediyor ve Metro Hat 1’e aktarma sunuyor. Terminal 2’nin hiç bir metro istasyonu yok, ancak Pantitlan’dan 700 m (2,300 fit) yürüyüş ile Metro’nun 1, 5, 9, A ve çok sayıda yerel otobüse binmek mümkün.

Terminal 1 ve 2’nin yılın 365 günü ve 24 saat çalışan otobüs terminali var. Çeşitli otobüsler buradan Mexico City çevresindeki ana şehirler, Córdoba, Cuernavaca, Pachuca, Puebla, Querétaro, Tlaxcala ve Toluca’ya sürekli otobüs seferleri sunuyor.

Metrobüs

2010 yılında Federal District Marcelo Ebrard eski Valisi şehrin batısındaki Buenavista istasyonundan Mexico City havalimanına doğru Metrobüs Hat 4’ün inşa edileceğini duyurmuştu. Hat 4’deki inşaat 4 Temmuz 2011’de başlamıştı. Hat 4’ün planında ilki 28 km uzunluğunda iki aşamalı inşaat öngörüyor (Buenavista ve Metro San Lázaro arsında yapılacak). Uzatma hat ise San Lázaro ile havalimanı arasında çalışacak. Hat 1 Nisan 2012’de açılmıştı.

Yetkili Taksi

Taksiler Terminal 1 ve 2’den çalışıyor ve iki tür servisleri var: 4 yolculuk sedan türü normal araçlarla. Özel servis 8 kişilik minibüslerle. Halihazırda çalışan 5 taksi grubu var. Bunlar Federal Hükümetin İletişim ve Ulaşım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş taksi şirketleridir. 
 

En Uygun Mexico City Uçak Biletleri

Mexico City Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Aeromexico Cancun - Meksiko 1.117,5 TL
Aeroenlaces Nacionales Şikago - Meksiko 5.103,25 TL
Lufthansa İstanbul - Meksiko 17.943,81 TL
Türk Hava Yolları Frankfurt - Meksiko 18.561,8 TL
Lufthansa İzmir - Meksiko 18.850,94 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Meksiko 19.977,63 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Meksiko 20.277,15 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Meksiko 21.168,55 TL
Türk Hava Yolları Adana - Meksiko 22.003,88 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Meksiko 22.736,95 TL
Qatar Airways Bağdat - Meksiko 24.811,79 TL
Türk Hava Yolları Mardin - Meksiko 25.177,98 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Meksiko 26.661,74 TL
Türk Hava Yolları Batum - Meksiko 30.710,34 TL
Tarom Kişinev - Meksiko 40.715,41 TL

Mexico City Yönüne Uçan Havayolları

Haritada Mexico City

Mexico City Yönüne Uçuşlar