Kuala Lumpur Uçak Bileti

En Ucuz Kuala Lumpur Uçak Biletleri

Kuala Lumpur Hakkında

Kuala Lumpur’u ziyaret ederseniz sizi ışıl ışıl gökdelenleri, mega alışveriş merkezleri, renkli tapınakları, sokak satıcıları, lezzetli gıda tezgahları ve kalabalık trafiği karşılar. Nereye giderseniz gidin KL’de (şehrin popüler lakabı) yapacak ve görecek bir şey vardır. Kuala Lumpur gezi rehberi size nerede kalacağınız, nerede yemek yiyeceğiniz ve nerede zaman geçireceğiniz ile ilgili en sıcak ipuçlarını verir.


Kuala Lumpur’da Kaçırılmayacak Şeyler

  • Şehri 86 katlı Petronas Kuleleri’nin seyir terasından izleyin.
  • KL’in en meşhur alışveriş bölgesi Bukit Bintang’da ünlü tasarımcıların birkaç markasını alın.
  • Merdeka Meydanı ve onu çevreleyen tarihi binaları görün.
  • Güneydoğu Asya’nın en büyük tapınaklarından biri olan Thean Hou Tapınağı’nda bir tütsü yakın
  • Rengarenk Sri Mahamariamman Hindu Tapınağı’nda yerel halkın çiçek sunmalarını izleyin.
  • Çin mahallesindeki satıcılarla değiş tokuş yapın.
  • İslami Sanat Müzesi’ni ziyaret edin.
  • Jalan Alor'daki sokak yemeklerinin tadına bakın.


Kuala Lumpur’a Ne Zaman Gidilir

Şehir sürekli sıcak ve nemli havaya sahip ve sıcaklıklar yıl boyunca 26 ile 32 derece arasında kalır. Eğer Kuala Lumpur’u mart ile ekim arasında ziyaret ederseniz, daha kuru havadan faydalanırsınız ancak sıcaklıklar hiç düşmez.

Kuala Lumpur Havalimanları

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı (KLIA) (IATA: KUL) Malezya’nın ana uluslararası havalimanı ve Güney Doğu Asya’nın önemli havalimanlarındandır. 3,5 milyar dolara inşa edilen havalimanı Kuala Lumpur şehir merkezinden yaklaşık 45 km güneyde ve Selangor’un Sepang ilçesinde yerleşiyor. Havalimanı Büyük Klang Vadisi kentler bölgesine hizmet veriyor.

KLIA, Malezya’nın en işlek ve büyük havalimanıdır. 2015 yılında 48,938,424 yolcu ve 726,230 ton kargo ağırlamıştı. Toplam yolcu sayısına göre dünyanın en işlek 23. havalimanıdır.

Malaysia Airports (MAHB) Sepang Sdn Bhd tarafından işletilen havalimanı, Malaysia Airlines, MASkargo, AirAsia, AirAsia X, Malindo Air, UPS Airlines ve Gading Sari tarafından önemli bir merkez olarak kullanılıyor.


Kara Ulaşımı

Terminaller Arası Ulaşım

Otomatik yolcu taşıma sistemi Aerotra, KLIA’in Ana Terminal Binası’nın (MTB) uçuş bölgesi kısmını Uydu Bina’ya bağlıyor. Her biri 250 yolcu kapasitesi olan trenler, saatte 56 km hızla her bir istikamette 3,000 yolcu taşıyabiliyor. Sürücüsüz ve üç vagondan oluşan bu trenler yükseltilmiş ve taksi yolunun altından geçer. Yolculuk iki dakikanın altında sürer. Aerotrain, terminaller arasında üç ve beş dakikalık ara ile çalışır.

KLIA Transit ve KLIA Ekspres, klia2 ve KLIA Ana Terminal Binası (MTB) arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Terminaller arası yolculuk 3 dakika sürüyor ve daha sonra KL Sentral’a doğru devam ediyor.

Dış Bağlantılar

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı, şehir merkezindeki KL Sentral ulaşım merkezine 57 km uzunluğundaki Express Rail Link (ERL) demiryolu ile bağlanıyor.

Havalimanından iki ERL istasyonu var: Ana Terminal Binası’ndaki KLIA istasyonu ve Gateway@klia2’deki klia2 istasyonu. Havalimanına ERL üzerinden iki tren servisi ulaşım sağlıyor:

KLIA Ekspres: KL Sentral ve KLIA arasında durmaksızın çalışan havalimanının raylı sistemi. Yolculuk KLIA’dan 28 dakika ve klia2’den KLIA’da iki dakika durarak 33 dakika sürüyor.

KLIA Transit: KL Sentral ve KLIA arasında hareket eden ve ek üç durağı olan (Bandar Tasik Selatan, Putrajaya/Cyberjaya ve Salak Tinggi) banliyö demiryolu servisi. Yolculuk KLIA’den 35 dakika ve klia2’den ise 39 dakika sürüyor. KLIA Transit istasyonlarında uçuşlara kayıt yaptırma olanağı yoktur.
 
Taksi ve limuzinler

Havalimanı taksi ve havalimanı limuzinleri Airport Limo tarafından sağlanıyor. Taksi ve limuzinler, taksi ve limuzin masalarında mevcut. Havalimanından Klang Valley ve Greater Klang Valley’deki noktalara hareket ederler. Ücretler taksi masalarında ve gidilecek yerin bölgesine göre hesaplanıp ödeniyor. 00,00 ile 05,00 arasında ise ek ücret ekleniyor.

Otobüs

Hem halk hem de özel otobüsler, KLIA ve klia2’yi Kuala Lumpur ve ötesindeki çeşitli noktalara bağlıyor.

En Uygun Kuala Lumpur Uçak Biletleri

Kuala Lumpur Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının %s Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Kuala Lumpur Yönüne Uçan Havayolları

Haritada Kuala Lumpur

Kuala Lumpur Yönüne Uçuşlar