Kenya Uçak Bileti Satın Al

Kenya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Africa/Nairobi

TRANSLATOR

Dil

Kenya - Kiswahili

Para birimi

Kenyan Schilling

Telefon kodu

254

Başkent

Nairobi

En Ucuz Kenya Uçak Biletleri


TC Air Tanzania 19 Şubat 2023
Dar Es Salaam Nairobi 2.601 TL
Satın Al
SV Saudi Arabian Airlines 07 Nisan 2023
İstanbul Nairobi 6.632 TL
Satın Al
SV Saudi Arabian Airlines 28 Şubat 2023
İstanbul Nairobi 6.695 TL
Satın Al
SV Saudi Arabian Airlines 07 Mayıs 2023
İstanbul Nairobi 6.715 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 28 Şubat 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 15 Şubat 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 23 Şubat 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 01 Mart 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 25 Şubat 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 26 Şubat 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 15 Mart 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 14 Şubat 2023
İstanbul Nairobi 7.147 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Kenya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Kenya uçak bileti fiyatı 2.601,31 TL kadardır.
Amboseli, Bamburi, Buffalo Spring, Diani, Eliye Springs, Fergusons Gulf, Garissa, Hola, International, Jomo Kenyatta, Kakamega, Kericho, Kerio Valley, Kilaguni, Kisumu, Kitale, Kiunga, Kiwayu, Lake Baringo, Lake Turkana, Liboi, Lodwar, Lokichogio, Loyengalani, Malindi, Manda, Mandera, Mara Serena, Marsabit havalimanı Kenya uçuşlarında kullanılır.
Kenya Uçak Bileti

Kenya Hakkında

Yabani hayatın uçsuz bucaksız sürüleri serpiştirilmiş engin büyük ovalar. Ekvator üzerinde kar kaplı dağlar. Dünyaya renk ve ruh katan geleneksel halklar. Kenya’ya hoşgeldiniz.

Renkli Manzaralar

Afrika’yı düşündüğünüz zaman muhtemelen aklınıza Kenya geliyordur. Sonsuzluk içinde uzanan ufuğa karşı ıssız mimoza silüetleri. Çetin koşuldaki çöllerin görüş alanı ile neredeyse ekvator üzerinde olan kar kaplı dağlar. Hint Okyanusu’nun verimli, etrafı palmiyelerle çevrili sahil şeridi, bir kez kıtayı birbirinden ayırmayı tehdit eden Büyük Rift Vadisi ve kıtanın kalbinin anımsatıcıları olan yoğun ormanlar. Kısaca, Kenya bu çok özel kıta için hala en derin arzularımızı uyandıran destansı kara oluşumlarından oluşan bir ülkedir.

Neden Kenya’yı Seviyorum?

Anthony Ham, Yazar

Kenya Afrika ile gönül ilişkimin kök saldığı ve hiçbir zaman bırakmamaya söz verdiği yerdir. Yabani hayat (özellikle büyük kediler) ve çöl hayatımın büyük tutkular arasında sıralanır ve burası yürüyüş halindeyken ilk aslanımı (Amboseli’de), avdayken ilk çitamı (Tsavo West) ve filler ile en yakınlaştığım (Taita Hills) ve asla siyah gergedanlara uzanıp dokunamadığım yer. Burası eski alışkanlıkların dayanabileceği umudunu veren Maasai ve Samburu arkadaşlarının evidir.

Verimli Yaban Hayatı

Bu ardından gelen Afrika'nın büyük yırtıcıları ile birlikte göç eden milyonlarca antilop ve zebranın Masai Mara arazisidir. Ancak Kenya sığ göllere doğru zarifçe adım atan milyonlarca pembe flamingoya, Kilimanjaro Dağı’nın gölgesindeki Amboseli fil ailelerine, Tsavo’nun kırmızı fillerine ev sahipliği yapar. Afrika bu türlerin hayatta kaldığı son büyük yaban hayatın olduğu yerdir. Ve Kenya Afrika’nın vahşi çağrısına cevap için mükemmel bir yerdir.


Doğal Kaynakları Korumanın Evi

Kenya yabani hayatının varlığını sürdürmesi ve bolluğunu Afrika’nın en yenilikçi ve başarılı doğal kaynakları koruma topluluklarından birine borçludur. Bağrına taş bassa da – Kenya gergedan ve filleri korumak için silahlı komandoların kullanılmasına öncülük etti – Kenya 1970 ve 1980’deki kaçak avlanma yüzünden çıkan büyük yangın sonrası yabani hayatı geri getirerek bakir alanların boşalmasını durdurdu. Dahası, özel ve topluluk korumaları turizmi toplumsal kalkınma ve vahşi yaşamı korumasının neredeyse mükemmel bir şekilde birleşmesi ile getirmiştir. Bir diğer deyişle, ziyaretinizin fark yaratmasınızı istiyorsanız, doğru yere geldiniz.

Gururlu İnsanlar

Bu manzarayı dolduran, Kenya’nın asırlık hikayesine derinlik ve titreşim ekleyenler Afrika’nın en iyi bilinen insanlarından bazılarıdır. Maasai, Samburu, Turkana, Swahili, Kikuyu: bunlar bir kıta ve bir ülkenin hikayesini anlatan tarih ve günlük çabaları olan insanlardır – modern dünya kalabalığı yararak ilerledikçe gelenekleri sağlama çabası, dünya üzerindeki en haşin çevrelerden bazılarının hayatta kalmak için günlük savaşı, ekip biçenler ve aylak aylak dolaşanlar arasındaki eskiden kalma gerilim. Onların kültürlerine yaklaşarak aralarındaki varlığınla bile biraz daha iyi onları anlamak ziyaretinin öne çıkan noktası olabilir.

Kenya Yönüne Uçan Havayolları