İsveç Hakkında Uçak Bileti

İsveç Hakkında Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Stockholm

TRANSLATOR

Dil

Sweden - Swedish

Para birimi

Swedish Krona

Telefon kodu

46

Başkent

Stockholm

İsveç Hakkında

İsveç Hakkında

Donmuş boş araziler, hoş dağ evleri, bakir ormanları, kayalık adaları, ren geyiği çobanları ve Viking töreleri... İsveç bunların hepsine sahip ve kusursuz artı bir özellikleri var: Yemek için ölürler.

Neden İsveç’i Seviyorum

Becky Ohlsen, Yazar

İsveç’in çok haysiyetli ve çok sağlıklı bir havası, duruşu var. Buradaki insanlar doğal manzarasından bol ve çeşitli yiyeceklerine, muhteşem ülkelerinden fayda elde etmeyi gerçekten biliyorlar. Büyük anne ve babamı ziyaret için buraya yaptığım ilk gezilerimde onların evinin civarındaki ormanlık yollarda yürüyüş yapmadığım bir gün dahi olmadı. Akşam yemeklerinde genelde ana yemek olarak Stockholm halinden alınan yerel balık, tatlı olarak ise bir Hötorget satıcısından alınan İsveç çileği yiyorduk. Bugüne kadar İsveç’te bulunmak, dışarıda bulunmak, kamp yapmak, yürüyüş yapmak veya sadece mutlu bir şekilde dolaşmak anlamına gelmiştir.

İsveç Stili

İsveçi gezmek bir şekilde modaya veya ev süslemeye yönelik bir dergiye doğru yürümek gibi. Stockholm’ün sokaklarında sıkıcı, gözü rahatsız eden hiçbirşey yok. Bütün ülke boyunca evler, kır evleri, cafeler ve kamu alanları ilham veriyor. Fakat İsveç stili çok gösterişli değildir, bu toplumda şekil ve fonksiyon, ılımlı, pratik, düzenli, basit hatlar ve zekice tasarımlarla sıkı sıkıya bağlantılıdır. Kendi tarzınızda alışveriş yapmak veya sadece güzelliklerin tadını çıkarmak isterseniz bu yerin estetik güzelliğine aşık olmamanız çok zor.

Vikingler ve Tarih

İsveç’in her tarafında parklarda çimenlerle karışmış tarihi taş yazıtları bulunabilir. Gemi benzeri yontulmuş dev taşlar ve dikkat çekmeyen gömülmüş höyükler ülkenin her yerinde. Orta çağdan kalma duvarlarla çevrilmiş şehirler ve deniz kenarı kaleleri gezginlerin düzenli seyahat duraklarıdır. Viking kalıntıları ve onları çevreleyen hikâyeleri modern İsveç’in çok büyük bir parçasını oluşturuyor ve size sanki tarih içinde yürüyüşe çıkmış hissi veriyor. Gerçekte, zaten öyle de oluyor.

Samiler

İsveç’in kuzey bölümü ren geyiği çobanlığı üzerine kurulu göçebe hayat tarzları olan yerli Sami halkının yaşadığı yerlerdir. Lappland’da zaman geçiren bir turist Sami kültürüne ait el işlerini, evleri ve köyleri, ulaşım ve yemek yapma metotlarını izlerken kendini hayal dünyasında hissedebilir. Bu eşsiz insan grubunun hakkında bir şeyler öğrenme fırsatını kaçırmayın: Sami ren geyiği kampında bir veya iki gece geçirin veya köpek kızaklı turlara katılın. Sınırlı vaktiniz varsa bir Sami restoranında yemek yiyebilir veya birkaç Sami ahşap işçiliği veya deriden yapılmış hediyelik eşya alabilirsiniz.

Manzara

Gerçeği söylemek gerekirse İsveç’in en güzel şeyi doğal güzelliğidir. Bu ülkenin cazibesini takdir etmek için ilk önce şehri arkanızda bırakmalısınız. Bu yalnız bir adayı ziyaret etmek için takımadalara doğru yelken açmak veya kuzey yabani hayatının arasından heybetli yollarda yürüyüşe çıkmak olabilir. Tamamen tercihinize kalmış. Neden ikisini de denemiyorsunuz? Yürüyüş, kampçılık, bisiklet, kayak, sandal gezmesi, balıkçılık veya mantar ve üzüm toplamak... Bunların hepsi İsveç’te yapabileceğiniz eğlenceli uğraşılardır ve bunları başka bir ülkede yapmaktan daha kolaydır.

İsveç Hakkında Yönüne Uçan Havayolları