Stockholm Uçak Bileti Al

Stockholm Uçak Bileti Fiyatları

Stockholm Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Stockholm arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Stockholm uçak bileti fiyatı 929,08 TL kadardır.
Arlanda, Bromma, Skavsta Intl, Stockholm, Vasteras havalimanı Stockholm uçuşlarında kullanılır.

Stockholm Hakkında

Stockholm, İskandinavya ekonomi, kültür, medya ve siyaset merkezi olmakta ve İsveç’in başkenti olmaktadır. Şehir genel olarak bakıldığında tüm ülkenin yüzde yirmi nüfusuna sahiptir. Kent sınırları içerisinde dört adet ada bulunmakta ve bunun yanında Malaren gölünün de denizle birleştiği kanala da sahip olmaktadır. Adaları ve kanalları ile Venedik benzerliği ile tanımlanmakta ve şehirde yeşil alanlara oldukça fazla önem verilmektedir. Özellikle eğitim alanında ileri Avrupa ülkeleri arasında sayılmaktadır. Yıllık turist sayısı ise bir milyonun üzerindedir. Eski kent merkezi, Borsa binası, Drottningholm kalesi, Djurgarden adası, İskandinav müzesi, Södertorn ve ulusal müze gibi gezilip görülebilecek pek çok farklı turistik mekânlara sahip olmaktadır.

Stockholm Havalimanları

Stockholm Arlanda Havalimanı

Stockholm Arlanda Havalimanı (IATA: ARN), İsveç’in Sigtuna belediyesinde yerleşen, Märsta kasabası yakınlarında, Stockholm’un 37 kilometre kuzeyinde ve Uppsala’nın 40 kilometre güney doğusunda bulunan uluslararası havalimanıdır.

Havalimanı Stockholm County ve Uppland eyaletinin arazisinde bulunuyor. İsveç’in en büyük havalimanı ve İsveç’in büyük bir bölümüne uluslararası yolcular için ana kapı görevini görüyor. Arlanda Havalimanı 2014’e 22.5 milyona yakın yolcu ağırlamıştı, bunlardan 17 milyonu uluslararası yolcu, 5 milyonu iç hatlar yolcusu. 2015’de Stockholm Arlanda Havalimanı’nın yolcu sayısı önceki beş yıla göre yüzde 30 artmış, bu da Avrupa havalimanları arasında en yüksek büyüme rakamıdır.


Kara Ulaşımı


Demiryolu

Havalimanından Stockholm Merkez İstasyonuna en hızlı ulaşım Arlanda Express hızlı tren servisi ile sağlanıyor ve yolculuk süresi 20 dakikadır.

Uppsala C ve Stockholm’un merkezi ve güneyi arasında ise Stockholm banliyö demiryolu servisini (Pendeltåg) de kullanmak mümkün. Bu güzergahla Arlanda C istasyonu ile Stockholm C arası 38 dakika sürüyor. Arlanda’dan yolculuk ücreti, diğer banliyö hatlarıyla kısaylandığında daha yüksektir.


Otobüs

Flygbussarna, Swebus ve SL, kuzey Stockholm County’de bazı yerlerde, Stockholm şehir merkezi ve Stockholm Merkez İstasyonu’nda duran otobüsler işletiyor. Ayrıca yerel otobüs hattı 583 Märsta’ya gidiyor ve buradan da Stockholm ve çevresindeki bölgelere ulaşan banliyö trenleri bulunuyor. Bu da Stockholm’a gidiş ve geliş için en ucuz ulaşım yoludur.


Yol

Otoyol E4 havalimanında geçerek gidiyor ve Arlanda’yı Stockholm merkez ile birlikte daha da kuzeye Uppsala ve diğer şehirlere bağlıyor. Havalimanında terminallerde ve kısa ve uzun dönem park yerleri mevcut. Ucuz ve uzun dönem araç park yerine gitmek için ücretsiz mekik otobüsüne binmek gerekiyor. Otobüs her 8-15 dakikada bir kalkıyor. Havalimanında ayrıca araç kiralama tesisleri de var.


Taksi

Bütün taksi firmalarının havalimanından yolculuklar için sabit ücret önermesi gerekiyor, bu da gidilecek yerin ücreti ne kadar olacak sorununu ortadan kaldırır (yolcular ayrıca taksi metrenin açılmasını da talep edebilir).Önemli firmalar da havalimanına sabit ücretli ulaşım sağlıyor.

Lütfen Dikkat! İsveç’de şimdilerde taksi ücretleri bir düzende tutulmuyor, bu da taksiler yan cama da iliştirilen ücret listesine göre ücret talep edebilir. Ancak havalimanı taksilerinin Uppsala ya da Stockholm’un daha da kuzeyindeki bölgelere 675 kr’den daha fazla ücret talep etme izinleri yok.

En Uygun Stockholm Uçak Biletleri

Stockholm Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Scandinavian Airlines Helsinki - Stokholm 929,08 TL
Eurowings Berlin - Stokholm 1.206,15 TL
Pegasus İstanbul - Stokholm 1.207 TL
Eurowings Münih - Stokholm 2.489,47 TL
Air Baltic Amsterdam - Stokholm 2.784,11 TL
Pegasus Gaziantep - Stokholm 3.770,71 TL
British Airways İstanbul - Stokholm 4.547,99 TL
Scandinavian Airlines İzmir - Stokholm 5.053,58 TL
Pegasus Lefkoşe - Stokholm 5.179,5 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Stokholm 5.241,77 TL
Türk Hava Yolları Adana - Stokholm 5.297,33 TL
SunExpress Konya - Stokholm 5.925,75 TL
Türk Hava Yolları Mardin - Stokholm 6.088,85 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - Stokholm 6.088,85 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Stokholm 6.677,34 TL

Stockholm Yönüne Uçan Havayolları