Edremit Uçak Bileti

En Ucuz Edremit Uçak Biletleri

Edremit Uçak Bileti

Edremit Hakkında

Ege Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan ilçe, Çanakkale – İzmir karayolu üzerinde, Edremit Körfezi’nin 8 km içerisinde yer almaktadır. Çanakkale’ye 135 km uzaklıktayken, İzmir’e 200 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ticaret merkezi konumunda olan ilçe, zeytin ve zeytinyağı başta olmak üzere birçok ürün içermektedir.

Edremit’in geçmişine bakıldığında birçok eski isimle karşımıza çıkmaktadır. Lidyalılar da egemenliğine giren eski Edremit, Lidya Kralı Krezüs’ün kardeşi Adremis tarafından yeniden yapılandırılır ve onun ismini taşır. M.Ö. ki dönemlerde de karşımıza çıkan eski Edremit sırasıyla Perslerin, Delolusların, İskender’in ve Romalıların egemenliği altına girmiştir. M.S 600 yılında adli teşkilatın merkezi olan ilçenin tersanelerinde büyük gemiler yapılmaktaydı. 1076 yılında Selçuk Sultan’ın hücumuna uğrayan ilçenin halkı çevre yerlere dağılır. 1099 yılında ise ilçe ve çevresi Bizanslıların eline geçer. Türk akıncıları ilçeyi almak için 3 koldan savaş vermek zorunda kalır. Türklerin başında bulunan Yusuf Sinan şehrin anahtarını alarak burada bir cami ve hamam yaptırır. Bu cami, Kurşunlu Camii’dir. Osmanlı Dönemi’nin de Edremit tersaneleri önemli konumdadır, Kaz Dağları’ndan elde edilen keresteler ile gemiler yapılmaktadır. Midilli Adası’nın alınmasında da etkin rol oynayan Edremit’te birçok kahraman denizci yetiştirilmiştir. 9 Eylül 1922 yılında ise Edremit tam bağımsızlığına kavuşmuştur.

İklim özelliklerine bakıldığında ise Akdeniz iklimi ile karşımıza çıkmaktadır. Kış ayları genellikle ılık ve yağışlı geçerken, yaz ayları sıcak ve kuraktır.


Edremit Yöresel Yemekleri

Edremit yemeklerinde baş tacı zeytinyağıdır. Zeytinyağından asla vazgeçemeyen Edremit halkı, yıllardır yemeklerinde sadece zeytinyağı kullanmaktadır. İzmir’e ve Çanakkale’ye yakın olan ilçe, Balıkesir mutfağının yanı sıra bu illerin mutfak kültüründen de etkilenmiştir. Türkiye çapında bazı mezeleri de ün yapmıştır.

Genel olarak Balıkesir mutfağına bakıldığında höşmerim, Ayvalık tostu, Susurluk ayranı ve Balıkesir Kaymaklısı en meşhur yiyecek ve içecekleridir.

Balıkesir’e ait diğer yöresel yemekler ise; Tavuklu mantı, tirit, keşkek, sarımsaklı, balık ve deniz ürünleri, kapama, metez ve börülcedir.


Görülmesi Gereken Yerler

Edremit’te görülmesi gereken yerlerin başında Antandros Antik Kenti gelmektedir. İda Dağı eteklerinde yer alan çok eski bir şehirdir. Bu şehre gidildiğinde görülmesi gereken diğer yerde İda Dağı olmaktadır. Bu dağ Edremit Körfezi’nin kuzeyinde yer alır.

Edremit Körfezi’nde yer alan bir diğer gezilecek yer ise Kazdağı (İda Dağı) Milli Parkı’dır. Ege ile Marmara Bölgesi arasında yer alan bu parkta, birbirinden farklı yüzlerce hayvan ve bitki çeşidi yer almaktadır.

Cami ve kiliselerine bakıldığında ise Kurşunlu Cami ve Ayazma Kilisesi bulunmaktadır.

Plajlar ve kaplıcalar: Altınoluk, Akçay, Güre kaplıcası, Derman kaplıcası ve Entur kaplıcalarıdır.

Sıdıka Erke Edremit Etnografya Müzesi de kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır.


Edremit Koca Seyit Havalimanına Nasıl Gidilir?

Havaalanından şehir merkezine, otogara ya da otellere gidiş için en fazla tercih edilen ulaşım otobüs toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Ulaşım şekilleri arasında en uygun fiyatlı olan budur.

Otobüs seferlerini beklemek istemeyen yolcular taksi ile havaalanından şehir merkezine, otogara ya da kalacakları otellere ulaşım sağlamaktadır.

Toplantı, seminer ya da spor kafilesi gibi gruplar halinde gerçekleştirilecek ulaşımlar için minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir.

Kocaseyit içerisinde hizmet veren diğer ulaşım araçları ise özel vip otobüslerdir. Bu otobüslerde de bekleme sorunu yaşanmamaktadır. Ayrıca otobüsler konforludur ve teknolojik ürünler yer almaktadır. Genellikle beyaz yakalıların ve iş adamlarının tercih ettiği ulaşımdır. Yolculuğun ne kadar süre içerisinde gerçekleştirileceği bilinmektedir.

En Uygun Edremit Uçak Biletleri

Edremit Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları İstanbul - Edremit 322,99 TL
Pegasus İstanbul - Edremit 543,65 TL
Corendon Airlines Köln - Edremit 971,94 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Edremit 1.194,32 TL
Pegasus Kayseri - Edremit 1.267,62 TL
Anadolu Jet Hatay - Edremit 1.280,18 TL
Anadolu Jet Erzurum - Edremit 1.338,91 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Edremit 1.341,64 TL
Anadolu Jet İzmir - Edremit 1.384,23 TL
Anadolu Jet Dalaman - Edremit 1.384,23 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Edremit 1.394,64 TL
Türk Hava Yolları Elazığ - Edremit 1.394,64 TL
Anadolu Jet Trabzon - Edremit 1.434,31 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Edremit 1.465,22 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Edremit 1.468,84 TL

Edremit Yönüne Uçan Havayolları