Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Delhi Uçak Bileti

En Ucuz Delhi Uçak Biletleri

Yeni Delhi Hakkında

Seyehat İçin En İyi Zaman

Yeni Delhi’yi ziyaret etmek için en iyi zaman, sıcaklıkların ve rahatsız edici nem oranının düşmeye başladığı, Haziran-Ağustos musonunun geçtiği sonbahar mevsimidir.Geceler serin geçtiği halde, kış ayları da ziyaret için popülerdir.İlkbaharın başları hoş olmakla birlikte, termometrelerin 37.5 dereceyi gördüğü Mayıs’tan Haziran’a kadar olan yaz aylarından uzak durulmalıdır.Bu aylarda sıcaklık gerçekten dayanılmaz boyutlara ulaşır.

Yeni Delhi Ulaşım

Yeni Delhi yolları rahat ve geniş olduğundan birçok ziyaretçi taksileri, motorlu faytonları ve toplu taşıma araçlarını rahatça kullanabilmektir.Şehirde trafik sorunu da olduğundan dolayı seyahat etmenin en hızlı yollarından biri de metrodur.Metro ağı temiz ve verimli olmakla birlikte, bazı bölümler hala yapım aşamasında.Bu nedenle otelinize yerleşmeden önce son düzenlemeleri ve devam eden çalışmaları kontrol etmeyi unutmayın!

Ayrıca Bakınız

Hindistan ekonomisi hala yüksek oranda nakit içermektedir.Mağazalarda, restoranlarda ve büyük otellerde kredi kartı kullanabildiğiniz gibi, küçük işletmeler ve taksiler için cebinizde bir miktar rupi bulundurmak size fayda sağlayacaktır.Yabancı misafirler, yasal yollardan içeriye rupi sokamazlar.Buna rağmen havaalanında döviz değişimi yapmayı unutmadığınız takdirde, bolca bulunan ATM’ler yardımıyla para çekebilirsiniz.

Yeni Delhi Hava Durumu

Ortalama 14 santigrat ile Ocak en soğuk ve ortalama 34.5 santigrat derece ile Haziran en sıcak aydır.

Dil

Hintçe, İngilizce

Elektrik

C tipi (ikili priz) veya D tipi (üçlü priz)

Para Birimi

Hindistan Rupisi (₹)

Delhi Havalimanları

Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı

Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı (IATA: DEL) Hindistan’ın Delhi Ulusal Başkent Bölgesi’ne hizmet veren ana sivil havacılık merkezidir. 5,106 acre alana yapılan havalimanı, Palam’da, Yeni Delhi demiryolu istasyonunun 15 km güneybatısında ve Yeni Delhi şehir merkezinin 16 km uzaklığında yerleşiyor. İsmini Hindistan’ın eski Başbakanı Indira Gandhi’den alan havalimanı, 2009’dan bu yana yolcu trafiğine göre ülkenin en işlek havalimanıdır. Son yıllarda da 2015’in sonlarına doğru Mumbai’yi geçerek kargo trafiğine göre ülkenin en yoğun kullanılan havalimanı oldu. 2010’da Terminal 3’te işlemlerin başlaması ile havalimanı 40 milyondan fazla yolcu ağırlama kapasitesi ile Hindistan ve Güney Asya’nın en büyük havacılık merkezi oldu. Planlanan genişleme programları ile havalimanının yolcu kapasitesinin 2030’a kadar 100 milyon yolcuya ulaşması bekleniyor. Havalimanı 2015’te 46 milyon yolcu ağırlayarak (önceki yılın yolcu trafiğine göre yüzde 16 artışla) yolcu trafiğine göre dünyanın 25. ve Asya’nın da 12. en işlek havalimanı oldu.
 

Ulaşım

Demiryolu

En yakın demiryolu istasyonu Palam istasyonudur ve Yeni Delhi demiryolu istasyonundan 18 km uzaklıktadır. Birkaç yolcu treni bu iki istasyon arasında düzenli işliyor. Shahabad Mohammadpur (SMDP) da aynı uzaklıktadır.

Metro

Havalimanına Delhi Airport Metro Express tren hattı hizmet veriyor. 22.7 km uzunluğundaki hat Terminal 3’teki havalimanı metro istasyonundan başlayarak Yeni Delhi metro istasyonuna kadar gider ve trenler her 15 dakikada bir hareket eder.

Yol

Havalimanına ulaşım ayrıca sekiz şeritli Delhi Gurgaon Expressway ile sağlanıyor. Delhi Transport Corporation (DTC) tarafından işletilen klimalı otobüsler havalimanı ile şehir arasında düzenli çalışıyor. Ayrıca metreli taksiler de terminallerde Delhi’nin bütün bölgelerine ulaşım sağlar.

En Uygun Delhi Uçak Biletleri

Delhi Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının %s Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Delhi Yönüne Uçan Havayolları

Delhi Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  27°C
 • açık
  Çar
  açık
  28°C
 • açık
  Per
  açık
  27°C
 • açık
  Cum
  açık
  31°C
 • açık
  Cmt
  açık
  30°C

Haritada Delhi

Delhi Yönüne Uçuşlar