Atina Uçak Bileti

En Ucuz Atina Uçak Biletleri

Atina Hakkında

Atina

Yunan bilgelik ve cesaret tanrıçası Athena’dan ismini alan Atina şehrinin gururlu mermer sütunları - bir zamanlar Antik Yunanistan’ın en güçlü şehri- tanrıçanın cesaretinin birer aynası gibi. Atina demokrasi, tiyatro ve Batı medeniyetinin doğuş noktasıdır ve şehrin kültürel çeşitliliği ve tarihi, mimarisinde açıkça görülmektedir. Yüce, güçlü ve saf beyaz, şehri taçlandıran Pantenon’un güçlü sütunları Atina’nın mimari mükemmelliği konusunda ziyaretçilere fikir vermektedir; bu klasik mimari sembolü şehrin üzerinde etkilerini sürdürmektedir ve Atina’ya gelen binlerce turistin tercih sebebidir. Atina’yı ziyaret etmek tarih ve mimari ile ilgilenenlerin yapması gereken bir etkinliktir, ama şehrin tepeleri ve görsel şölen olan manzaralı doğa severler için de eşit derecede tatmin edicidir. Atina seyahat rehberimiz Atina’nın zenginlikleri arasında dolaşmanıza yardımcı olacaktır.

Atina’da Kaçırmamanız Gerekenler

Atina’yı ziyaret ettiğinizde şehrin efsanevi tarihi alanlarını görmeyi ihmal etmeyin:

• Akropol

• Partenon

• Hephaestus Tapınağı

• Ulusal Erkeoloji Müzesi

• Tarihi Agora

• Lycabettus Dağı

Atina’ya Ne Zaman Gitmeli

Atina yıl içerisinde güneşli ve ılıktır, bu nedenle yılın herhangi bir zamanında ziyaret edilebilir. Çoğu turist Atina’yı ziyaret etmek için sıcaklıkların en makul olduğu ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih etmektedir. Ağustos ayı çok sıcak olsa da, otel fiyatları bu dönemde düşüş göstermektedir ve sokaklar daha sakindir. Aynı şekilde kış aylarında da daha az ziyaretçi gelmektedir. Bazı turistler Atina’yı şehrin tadını sakinken çıkarmak için sezon dışı ziyaret etmeyi tercih etmektedir.

KAÇIRMAYIN

 • Sintigma Meydanındaki metro istasyonunda dolaşın (diğer bir isimle Anayasa Meydanı), burada iskeler ve İsa öncesi tesisatın olduğu metro inşası sırasında bulunan çeşitli eserler sergilenmektedir.

 • Pembe Parlemento Binansının önünde Sitigma Meydanında Bilinmeyen Askerler Mezarı önünde askerlerin görev değişim törenleri. Her Pazar sabah saat 11’de, Evzone muhafızları - boyları ve söylentiye göre yakışılı oldukları için seçilen askerler - seremoni kıyafetleri ile (evet, pileli etek ve pon-ponlu ayakkabılar giymiş şekilde) özenle hazırlanmış kareografik tören sergilemektedir.

 • Beyaz ile kaplanmış Anafiotika caddelerinde dolaşırken, Anafi’nin Kiklad adasından gelen göçmenler tarafından yapılmış Akrapöl ' ün kuzey yamacındaki 19. yüzyıl köyü. Atina’nın dolu olan kalbinde sessiz ve evde gibi hissettiren bir vahadır.


 

Atina Havalimanları

Atina Uluslararası Havalimanı

Atina Uluslararası Havalimanı (IATA: ATH, ICAO: LGAV), 28 Mart 2001’de hizmete açılan ve Attica bölgesi ile Atina şehrine hizmet veren ana uluslararası havalimanıdır.

Yunanistan’ın en işlek havalimanı olan bu yer aynı zamanda başta Aegean Airlines olmak üzere diğer Yunan hava yolu şirketleri için ana üs görevini görüyor. Havalimanı günümüzde Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin Grup 2’de bulunuyor ve Atina Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en işlek 30. havalimanıdır.


Kara Ulaşımı

Demiryolu ve Metro

Demiryolu istasyonu havalimanının hemen yanında bulunuyor ve yükseltilmiş yürüyüş yolu ile ulaşılıyor. Atina Metrosu hat 3 banliyö demiryolu servisi Proastiakos bu istasyona geliş ve gidiş için trenler çalıştırıyor.


Yol

Havalimanına Atina’nın kuzeyi ve merkezden Attiki Odos ücretli otoyolu, batı kesimlerden Varis-Koropiou, güneyden Laurio Ave., doğudan ise Spata-Loutsa Avenue üzerinden ulaşmak mümkün. Havalimanında üç farklı yerde araç parkı bulunuyor. Havalimanı gelişler katında terminallerin karşısında P1 ve P2 duraklarında 1,357 yeri olan kısa dönem beş saate kadar araç park hizmeti sunuyor. P3 araç park yeri ise havalimanının ana ulaşım yolunun (Attiki Odos) karşısında bulunuyor ve 5,802 araçlık park yeri mevcut. Bu park yerine yolcular ücretsiz mekik otobüsleri ile ulaşabilir ve ayrıca terminale yürüyerek de varmak mümkün. Ayrıca gidişler katında Giriş 3’te premium vale hizmeti de var.


Taksi

Taksiler geliş katında çıkış 3’te bulunan özel taksi bekleme alanlarında bulunuyor. Ayrıca gelişler katında 3 ve 4 numaralı çıkışlar arasındaki noktadan limuzin servisi de talep edilebilir.


Otobüs

Dört otobüs hattı (X93, X95, X96, X97) Büyük Atina bölgesi, şehirler arası otobüs istasyonu (KTEL Kifissos Otobüs Terminali ve Liosion otobüs terminali) ve Piraeus’a doğrudan ulaşım sağlıyor. Otobüsler yolcuları gidiş katında bırakıyor ve gelişler katında 4 ve 5 numaralı çıkışlar arasından kalkıyor. KTEL Express tarafından işletilen bölgesel otobüs servisleri, halihazırda havalimanını Rafina, Markopoulo, Lavrio, Kalyvia ve Keratea’ya bağlıyor. 

En Uygun Atina Uçak Biletleri

Atina Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının %s Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Atina Yönüne Uçan Havayolları

Atina Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  12°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  12°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  8°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  10°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  10°C

Haritada Atina

Atina Yönüne Uçuşlar