Giresun Otobüs Bileti

Popüler Giresun Otobüs Biletleri

Giresun Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Ağrı Vip Turizm
Ali Osman Ulusoy
Aras Seyahat
As Adana Seyahat
As Bafra
Aydoğan Turizm
Bayramiç Seyahat
Can Diyarbakır Turizm
Cesur Bingöl Seyahat

Giresun seyahatini uçakla yapmak ister misin?

Giresun Hakkında

Giresun otobüs bileti

Doğu Karadeniz bölgesinin en güzel kentlerinden olan Giresun, köklü tarihi ve liman kenti olması nedeniyle her zaman önemliydi.

Fındık üretiminde önemli bir potansiyele sahip olan bu kentte, bir yarımada görünümü hakimdir. Şehir merkezi Aksu ve Batlama arasına kurulmuştur ve Giresun Adası bu merkezde yer alır.

Ayrıca kiraz meyvesinin dünyaya bu kentten yayıldığı kabul edilmektedir. 1923 yılında il olan ve merkezi Tirebolu ilçesi olan bu kent, engebeli yer şekillerine sahiptir. Ordu ve Trabzon’a her yarım saatte bir dolmuş bulunmaktadır ve bu şehirlere ekonomik bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Giresun ilinde 16 ilçe, 17 belde, 534 köy vardır. Ayrıca Giresun Üniversitesi de kentin ekonomisini canlandırmıştır. Tirebolu plajları, turistik merkezleri oldukça önemlidir.

Giresun Otogar Hakkında

Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunan Giresun otogarı, oldukça işlevsizdir. Yolculara sürekli sorunlar çıkaran ve ihtiyaçların karşılanabileceği bir alan bulunmayan otogarda, her ihtiyaca uygun olan bir otobüs firması bulunsa da, şehir içi trafiği olumsuz etkilemesi ve bir an önce yenilenmesi gerekmesine rağmen bir adım atılmaması, yolcuları mağdur etmektedir.

Önemli bir lokasyonda bulunan Giresun Otogarı, birçok farklı firmanın sefer düzenlediği ve durakladığı bir alandadır.

Yakın şehirlere her zaman en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Ulusoy,
 • Varan,
 • Metro,
 • Hazar,
 • Kuzey Yıldızı,
 • Fındıkkale,
 • Kanberoğlu,
 • Van Gölü,
 • VIB,
 • Süzer Turizm.
Otogara ulaşım  kolay olsa da, olumsuz olarak nitelendirilen özellikleri nedeniyle yolcuların pek sevdiği bir otogar değildir. Yolcular otogarın yenilenmesini beklemektedir.

Giresun Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin edilebilen, yakınındaki okul nedeniyle kolay ulaşım sağlanabilen otogarda yenilenmesi gereken birçok alan olduğunu halk da belirtmektedir

Şehir merkezinde yer alan otogara, diğer Giresun ilçelerinin tümünden ulaşım sağlanabilmektedir. Sürekli sefer yapan minibüslerle her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar merkezde olduğu için tüm ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Otogarın hemen yanında okul bulunduğu için ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır. Otogardan çıkıp taksi çevirerek istediğiniz yere taksi ile gitme imkanı vardır. Taksi şehir içi
ulaşımda kısa mesafelerde tercih edilir ama uzun mesafelerde tercih edilmez.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun belediye otobüsleri ile her yere gidebilirsiniz. Otogarın bulunduğu merkezden tüm ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Giresun belediyesi otobüslerine bilet ve para ile binebilirsiniz ve biletleri otogardan, büfelerden temin edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmaları farklı Giresun ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için otobüs bileti aldığınız firma ile görüşerek servis güzergahları ve saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Giresun ilinde ulaşım çoğunlukla minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle her yere kısa sürede gidilmesi ve sık sık şehir içinde sefer yapan bu araçlarla Ordu ve Trabzon illerine de gidilmesi oldukça önemlidir.

Merkezden her yere minibüs seferi bulabilirsiniz ve her yarım saatte bir Trabzon, Ordu, 15 dakikada bir de diğer illere minibüslerle ekonomik bir şekilde gidebilirsiniz.


Kiralık Araç

Turistik amaçlı gelen ve araç kiralamak isteyenler, yakın illeri ve diğer ilçeleri gezmek için konforlu bir seçim istediklerinde kiralık araç hizmetinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Şoförlü ya da şoförsüz araç kiralama hizmeti için (0454) 215 11 22 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.
Giresun Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Giresun otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Giresun otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Giresun otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Giresun otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Giresun biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Giresun seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Adiyaman Ünal, Ağrı Vip Turizm, Ali Osman Ulusoy, Aras Seyahat, As Adana Seyahat, As Bafra, Aydoğan Turizm, Bayramiç Seyahat, Can Diyarbakır Turizm, Cesur Bingöl Seyahat firmalarıdır.
Giresun Hakkında
Nüfus
453.868
Plaka
28
Telefon Kodu
454
Giresun Hava Durumu
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  7°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  7°C
 • açık
  Cmt
  açık
  6°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  5°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  6°C
Haritada Giresun
Giresun Araç Kiralama Konumları