Sivas - Giresun Otobüs Bileti

Online İndirim Kuponu

Sivas - Giresun Otobüs Seferleri

 • Özlem Cizre Nuh
  SİVAS
  02:00
  GİRESUN
  17:20
  70 TL
 • Tokat Yıldızı
  SİVAS
  07:30
  GİRESUN
  83 TL
 • Tokat Yıldızı
  SİVAS
  13:00
  GİRESUN
  83 TL
 • Metro Turizm
  SİVAS
  13:00
  GİRESUN
  23:05
  70 TL
 • Tokat Yıldızı
  SİVAS
  18:00
  GİRESUN
  83 TL
 • Metro Turizm
  SİVAS
  20:59
  GİRESUN
  05:49
  70 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SİVAS
  23:00
  GİRESUN
  08:20
  65 TL
 • Elazığ Hazar Turizm
  SİVAS
  23:30
  GİRESUN
  05:50
  65 TL
 • Adiyaman Ünal
  SİVAS
  23:30
  GİRESUN
  05:20
  55 TL
 • Adıyaman Gülaras Turizm
  SİVAS
  23:30
  GİRESUN
  05:20
  60 TL
 • Can Diyarbakır Turizm
  SİVAS
  23:58
  GİRESUN
  08:18
  60 TL
 • Metro Turizm
  SİVAS
  23:59
  GİRESUN
  09:20
  70 TL

Sivas - Giresun Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Öz Sivas Seyahat
Özlem Cizre Nuh
Adıyaman Gülaras

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Giresun Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin edilebilen, yakınındaki okul nedeniyle kolay ulaşım sağlanabilen otogarda yenilenmesi gereken birçok alan olduğunu halk da belirtmektedir

Şehir merkezinde yer alan otogara, diğer Giresun ilçelerinin tümünden ulaşım sağlanabilmektedir. Sürekli sefer yapan minibüslerle her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar merkezde olduğu için tüm ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Otogarın hemen yanında okul bulunduğu için ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır. Otogardan çıkıp taksi çevirerek istediğiniz yere taksi ile gitme imkanı vardır. Taksi şehir içi
ulaşımda kısa mesafelerde tercih edilir ama uzun mesafelerde tercih edilmez.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun belediye otobüsleri ile her yere gidebilirsiniz. Otogarın bulunduğu merkezden tüm ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Giresun belediyesi otobüslerine bilet ve para ile binebilirsiniz ve biletleri otogardan, büfelerden temin edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmaları farklı Giresun ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için otobüs bileti aldığınız firma ile görüşerek servis güzergahları ve saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Giresun ilinde ulaşım çoğunlukla minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle her yere kısa sürede gidilmesi ve sık sık şehir içinde sefer yapan bu araçlarla Ordu ve Trabzon illerine de gidilmesi oldukça önemlidir.

Merkezden her yere minibüs seferi bulabilirsiniz ve her yarım saatte bir Trabzon, Ordu, 15 dakikada bir de diğer illere minibüslerle ekonomik bir şekilde gidebilirsiniz.


Kiralık Araç

Turistik amaçlı gelen ve araç kiralamak isteyenler, yakın illeri ve diğer ilçeleri gezmek için konforlu bir seçim istediklerinde kiralık araç hizmetinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Şoförlü ya da şoförsüz araç kiralama hizmeti için (0454) 215 11 22 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

En Popüler Sivas - Giresun Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Giresun Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  -3°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  0°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  3°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  4°C

Haritada Giresun

Giresun Hakkında

Nüfus
0
Plaka
28
Telefon Kodu
454