Sivas - Giresun Otobüs Bileti

Sivas - Giresun Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  SIVAS
  00:30
  GIRESUN
  09:50
  85 TL
 • Öz Diyarbakır
  SIVAS
  03:29
  GIRESUN
  09:49
  80 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  07:30
  GIRESUN
  110 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  08:30
  GIRESUN
  110 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  13:00
  GIRESUN
  110 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  18:00
  GIRESUN
  110 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  21:00
  GIRESUN
  110 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SIVAS
  21:00
  GIRESUN
  05:20
  80 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  21:00
  GIRESUN
  05:49
  85 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SIVAS
  23:00
  GIRESUN
  07:20
  80 TL
 • Adiyaman Ünal
  SIVAS
  23:10
  GIRESUN
  05:00
  80 TL
 • Elazığ Hazar Turizm
  SIVAS
  23:30
  GIRESUN
  05:50
  75 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  23:59
  GIRESUN
  09:20
  85 TL

Sivas - Giresun Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Özlem Cizre Nuh
Öz Sivas Seyahat
Adıyaman Gülaras
Can Diyarbakır Turizm
Tokat Yıldızı
Metro Turizm
Elazığ Hazar Turizm

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Giresun Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun

En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin edilebilen, yakınındaki okul nedeniyle kolay ulaşım sağlanabilen otogarda yenilenmesi gereken birçok alan olduğunu halk da belirtmektedir

Şehir merkezinde yer alan otogara, diğer Giresun ilçelerinin tümünden ulaşım sağlanabilmektedir. Sürekli sefer yapan minibüslerle her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar merkezde olduğu için tüm ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Otogarın hemen yanında okul bulunduğu için ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır. Otogardan çıkıp taksi çevirerek istediğiniz yere taksi ile gitme imkanı vardır. Taksi şehir içi
ulaşımda kısa mesafelerde tercih edilir ama uzun mesafelerde tercih edilmez.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun belediye otobüsleri ile her yere gidebilirsiniz. Otogarın bulunduğu merkezden tüm ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Giresun belediyesi otobüslerine bilet ve para ile binebilirsiniz ve biletleri otogardan, büfelerden temin edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmaları farklı Giresun ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için otobüs bileti aldığınız firma ile görüşerek servis güzergahları ve saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Giresun ilinde ulaşım çoğunlukla minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle her yere kısa sürede gidilmesi ve sık sık şehir içinde sefer yapan bu araçlarla Ordu ve Trabzon illerine de gidilmesi oldukça önemlidir.

Merkezden her yere minibüs seferi bulabilirsiniz ve her yarım saatte bir Trabzon, Ordu, 15 dakikada bir de diğer illere minibüslerle ekonomik bir şekilde gidebilirsiniz.


Kiralık Araç

Turistik amaçlı gelen ve araç kiralamak isteyenler, yakın illeri ve diğer ilçeleri gezmek için konforlu bir seçim istediklerinde kiralık araç hizmetinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Şoförlü ya da şoförsüz araç kiralama hizmeti için (0454) 215 11 22 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

En Popüler Sivas - Giresun Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Giresun Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  6°C
 • açık
  Cmt
  açık
  7°C
 • açık
  Paz
  açık
  9°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  9°C
 • açık
  Sal
  açık
  9°C

Haritada Giresun

Giresun Hakkında

Nüfus
0
Plaka
28
Telefon Kodu
454