Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Siirt Baykan Jet Turizm
Lüks Batman
Ercis Sema
Diyarbakır Barış Turizm
Can Diyarbakır Turizm
Tuncelililer
Can Diyarbakır Turizm
Özlem Diyarbakır
Metro Turizm
Özlem Diyarbakır
Star Batman
Öz Diyarbakır

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır

Diyarbakır, mezopotamyanın beşiğinde, en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir. Özellikle tarihi Sur ilçesinin kalıntıları oldukça önemlidir.

Diyarbakır kalesi, UNESCO tarafından kültür mirası seçildi ve bölgenin turistik açıdan daha cazip görünmesini sağladı. Diyarbakır kentinin her bir adımında bulunan tarihi kalıntılar ve değerler turistik açıdan çekici olan bu kentin biraz daha tanınmasını sağlasa da, bölgedeki terör olayları nedeniyle birçok sorunun da yaşanmasına neden olmuştur.

Diyarbakır kentinde ağır yiyecekler yöresel mutfağın vazgeçilmezidir. Birçok farklı kültürün etkisinde olan Diyarbakır, farklı kültürlerin harmanlanmasından kaynaklanan mutfakların birleşmesinden dolayı karmaşık bir yemek kültürüne sahiptir

Diyarbakır Otogar Hakkında

DİŞTİ olarak bilinen Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminali, oldukça modern ve şık bir şekilde dizayn edilmiştir. 42 bin metrekarelik bir alana yayılmış olan Diyarbakır otogarı, 58 adet yolcu indirme peronuna sahiptir.

Sosyal bir tesis olarak tasarlanan ve yeme içme alanlarının bol olduğu Diyarbakır otogarında, yolcuların en iyi şekilde yararlanabileceği bir alan vardır. Mescit, tuvalet, büfe, yöresel hediyeliklerin bulunduğu dükkanlar gibi birçok alan bulunmaktadır.

Yerel ve ulusal otobüs vardır. Özellikle yerel firmalar en ucuz otobüs bileti bulmak için oldukça idealdir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Lider Diyarbakır,
 • Metro,
 • Bitlis Taç,
 • Van Erciş,
 • Tokat,
 • Van Gölü Turizm,
 • Mardin Seyahat.
 
Otogar Diyarbakır – Şanlıurfa yolu üzerindedir. Birçok farklı ulaşım imkanı olan otogara, kısa sürede şehir merkezi ulaşımı sağlanmaktadır.

Diyarbakır Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.  En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin edilebilmektedir.

Diyarbakır otogarına ulaşmak için belediye otobüsleri, halk otobüsleri ve minibüsleri kullanabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır’da belediye ve halk otobüsleri ile otogara kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. En ekonomik şekilde ulaşabileceğiniz otobüslerde geçerli olan Diyarbakır kent kartı kullanabilirsiniz. Terminallerden ve otobüs duraklarından temin edebileceğiniz bu elektronik biletlerle istediğiniz toplu taşıma aracına binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının şehir merkezine ücretsiz servis hizmetleri genelde bulunmaktadır. Bu nedenle hizmet aldığınız otobüs firmasından servis konusunu net bir şekilde öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogardan kalkan dolmuşlar ve minibüslerle şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Popüler Diyarbakır Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Diyarbakır Hava Durumu

 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  4°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  5°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  5°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  7°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  6°C

Haritada Diyarbakır

Diyarbakır Hakkında

Nüfus
0
Plaka
21
Telefon Kodu
412