Diyarbakır Otobüs Bileti

Popüler Diyarbakır Otobüs Biletleri

Diyarbakır Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Başkent Turizm
Best Van
Best Van Turizm
Bitlis Taç Turizm
Can Diyarbakır Turizm
Cesur Bingöl Seyahat
Çiçek Diyarbakır
Cizre Nuh İtimat
Çorum Lider Seyahat

Diyarbakır seyahatini uçakla yapmak ister misin?

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır otobüs bileti

Diyarbakır, mezopotamyanın beşiğinde, en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir. Özellikle tarihi Sur ilçesinin kalıntıları oldukça önemlidir.

Diyarbakır kalesi, UNESCO tarafından kültür mirası seçildi ve bölgenin turistik açıdan daha cazip görünmesini sağladı. Diyarbakır kentinin her bir adımında bulunan tarihi kalıntılar ve değerler turistik açıdan çekici olan bu kentin biraz daha tanınmasını sağlasa da, bölgedeki terör olayları nedeniyle birçok sorunun da yaşanmasına neden olmuştur.

Diyarbakır kentinde ağır yiyecekler yöresel mutfağın vazgeçilmezidir. Birçok farklı kültürün etkisinde olan Diyarbakır, farklı kültürlerin harmanlanmasından kaynaklanan mutfakların birleşmesinden dolayı karmaşık bir yemek kültürüne sahiptir

Diyarbakır Otogar Hakkında

DİŞTİ olarak bilinen Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminali, oldukça modern ve şık bir şekilde dizayn edilmiştir. 42 bin metrekarelik bir alana yayılmış olan Diyarbakır otogarı, 58 adet yolcu indirme peronuna sahiptir.

Sosyal bir tesis olarak tasarlanan ve yeme içme alanlarının bol olduğu Diyarbakır otogarında, yolcuların en iyi şekilde yararlanabileceği bir alan vardır. Mescit, tuvalet, büfe, yöresel hediyeliklerin bulunduğu dükkanlar gibi birçok alan bulunmaktadır.

Yerel ve ulusal otobüs vardır. Özellikle yerel firmalar en ucuz otobüs bileti bulmak için oldukça idealdir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Lider Diyarbakır,
 • Metro,
 • Bitlis Taç,
 • Van Erciş,
 • Tokat,
 • Van Gölü Turizm,
 • Mardin Seyahat.
 
Otogar Diyarbakır – Şanlıurfa yolu üzerindedir. Birçok farklı ulaşım imkanı olan otogara, kısa sürede şehir merkezi ulaşımı sağlanmaktadır.

Diyarbakır Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.  En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin edilebilmektedir.

Diyarbakır otogarına ulaşmak için belediye otobüsleri, halk otobüsleri ve minibüsleri kullanabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır’da belediye ve halk otobüsleri ile otogara kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. En ekonomik şekilde ulaşabileceğiniz otobüslerde geçerli olan Diyarbakır kent kartı kullanabilirsiniz. Terminallerden ve otobüs duraklarından temin edebileceğiniz bu elektronik biletlerle istediğiniz toplu taşıma aracına binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının şehir merkezine ücretsiz servis hizmetleri genelde bulunmaktadır. Bu nedenle hizmet aldığınız otobüs firmasından servis konusunu net bir şekilde öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogardan kalkan dolmuşlar ve minibüslerle şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
Diyarbakır Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Diyarbakır otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Diyarbakır otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Diyarbakır otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Diyarbakır otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Diyarbakır biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Diyarbakır seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Adiyaman Ünal, Başkent Turizm, Best Van, Best Van Turizm, Bitlis Taç Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Çiçek Diyarbakır, Cizre Nuh İtimat, Çorum Lider Seyahat firmalarıdır.
Diyarbakır Hakkında
Nüfus
1.818.918
Plaka
21
Telefon Kodu
412
Diyarbakır Hava Durumu
 • açık
  Paz
  açık
  38°C
 • açık
  Pzt
  açık
  38°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  36°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  39°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  40°C
Haritada Diyarbakır