Diyarbakır Konya Otobüs Bileti

Diyarbakır - Konya Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  DIYARBAKIR
  18:00
  KONYA
  07:00
  400,00 TL
 • Star Batman
  DIYARBAKIR
  12:00
  KONYA
  01:00
  550,00 TL
 • Isparta Petrol Turizm
  DIYARBAKIR
  16:00
  BEYŞEHIR
  07:45
  600,00 TL
 • Siirt Petrol
  DIYARBAKIR
  12:30
  BEYŞEHIR
  02:00
  480,00 TL
 • Öz Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  12:00
  KONYA
  01:00
  400,00 TL
 • Star Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  11:00
  KONYA
  400,00 TL
 • Vangölü Turizm
  DIYARBAKIR
  19:00
  KONYA
  08:15
  380,00 TL
 • Has Diyarbakır Seyahat
  DIYARBAKIR
  22:00
  KONYA
  12:30
  650,00 TL
 • Yeni Diyarbakır Seyahat
  DIYARBAKIR
  16:30
  KONYA
  05:30
  400,00 TL
 • Can Diyarbakır Turizm
  DIYARBAKIR
  19:30
  KONYA
  08:00
  400,00 TL
 • Lüks Batman Seyahat
  DIYARBAKIR
  15:00
  KONYA
  04:30
  530,00 TL
 • Özel Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  16:00
  KONYA
  05:20
  400,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Diyarbakır - Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Can Diyarbakır Turizm
Has Diyarbakır
Has Diyarbakır Seyahat
Lüks Batman
Metro Turizm
Öz Diyarbakır
Özel Diyarbakır
Özlem Batman Turizm
Özlem Diyarbakır
Siirt Petrol
Star Batman
Star Diyarbakır

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, mezopotamyanın beşiğinde, en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir. Özellikle tarihi Sur ilçesinin kalıntıları oldukça önemlidir.

Diyarbakır kalesi, UNESCO tarafından kültür mirası seçildi ve bölgenin turistik açıdan daha cazip görünmesini sağladı. Diyarbakır kentinin her bir adımında bulunan tarihi kalıntılar ve değerler turistik açıdan çekici olan bu kentin biraz daha tanınmasını sağlasa da, bölgedeki terör olayları nedeniyle birçok sorunun da yaşanmasına neden olmuştur.

Diyarbakır kentinde ağır yiyecekler yöresel mutfağın vazgeçilmezidir. Birçok farklı kültürün etkisinde olan Diyarbakır, farklı kültürlerin harmanlanmasından kaynaklanan mutfakların birleşmesinden dolayı karmaşık bir yemek kültürüne sahiptir

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler Diyarbakır - Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Diyarbakır - Konya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Diyarbakır Konya arası genellikle 13 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Diyarbakır Konya arasında sefer yapan otobüs firmaları Can Diyarbakır Turizm, Has Diyarbakır, Has Diyarbakır Seyahat, Lüks Batman, Metro Turizm, Öz Diyarbakır, Özel Diyarbakır, Özlem Batman Turizm, Özlem Diyarbakır, Siirt Petrol, Star Batman, Star Diyarbakır firmalarıdır.
Diyarbakır Konya otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 400 TL kadardır.
En ucuz Diyarbakır Konya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Konya Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Per
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  -5°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  2°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  7°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  9°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332