28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Nijerya Uçak Bileti

Nijerya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Africa/Lagos

TRANSLATOR

Dil

Nigeria - Yoruba

Para birimi

Nigerian Naira

Telefon kodu

234

Başkent

Lagos

Nijerya

Nijerya Hakkında

Nijerya atılımlı bir güç merkezidir; neredeyse her 5 Afrikalı’dan biri Nijeryalı olduğundan kıta üzerindeki en yoğun nüfuslu ulus olarak çılgınlıkla hızlı gelişmesinin meyvelerini baştanbaşa Afrika’ya dağıtarak bölgeye ekonomik ve kültürel bakımdan egemen olmaktadır. Aslında, bazı Batılı ekonomiler gücünü kaybederken özellikle dünyanın 10. büyük petrol üreticisi olduğu için Nijerya’nın büyümesi ilk beşte sıralanıyor. Nijerya’nın ana şehri Lagos hıncahınç doludur: gelişmekte olan teknoloji ve telekomünikasyon şirketleri, havalı restoranlar ve tümüyle patlayan müzik ve sanat sahnesiyle, bu mega şehir modern Afrika’nın yüzüdür.

Gidi (Lagosluların şehirlerine verdikleri isim) dışındaki köy ve şehirlerde, sık sık dünyanın bozulmamış köşelerini bir an için gören yalnız bir gezgin gibi hissedebilirsiniz. Derin ve katmanlı kültürler, tarihler ve tek kelimeyle baş döndürücü doğal ortamlar arasında tarihi Müslüman şehirlerinden kuzeye nehir deltalarına, Yoruba krallıkları ve dini türbelerden kabile çatışması ve köle limanlarının miraslarına kadar olan çevrelere kendinizi kaptırmak bazen yorucu olan bir yolculuğa değer bir deva sağlıyor. 

Nijerya Yönüne Uçan Havayolları

Virgin Atlantic
Royal Air Maroc
South African Airways
Saudi Arabian Airlines
Arik Air
Iberia
Kenya Airways
Brussels Airlines
Middle East Airlines
Egyptair
Ethiopian Airlines
Sudan Airways
Royal Jordanian
Rwandair Express
P.T. Dirgantara Air Serv
Air Corridor