Makedonya Uçak Bileti

Makedonya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Skopje

TRANSLATOR

Dil

Makedonca

Para birimi

Telefon kodu

389

Başkent

Skopje

Makedonya

Makedonya Hakkında

Birazı Balkan, birazı Akdeniz ve çoğu Yunan, Roma ve Osmanlı tarihine dayanan Makedonya’nın büyüleyici bir geçmişi ve karmaşık ulusal bir ruhu var. Parıldayan Ohrid Gölü ve tarihi kıyı yerleşim merkezi Ohrid’in kendisi turist haritalarında Makedonya adına iz bırakmıştır. Fakat bu küçük ulus sadece büyük bir gölden dahasına sahip.

Üsküp Balkanların en bonkörü olabilir ve devlet desteği ile yapılan eğlence anıtları, müzeler ve su fıskiyeleri sayesinde kesinlikle eğlenceli bir başkenttir. Antik tarih ve çınlayan modernliğin çatışmasından ilgi çekici bir yapboz oyunu meydana gelmiştir.

Makedonya’nın geri kalanı ise macera severler için bulunmaz bir yerdir. Turist altyapısı sınırlı olmasına rağmen yerli halk hiç şüphesiz yardımseverdir. Dağları her yerde bulabilirsiniz patikalarda yürüyüş eğlenceli bir şekilde sessizdir. Mavrovo, Galiçiya ve Pelister milli parkları ayrıca ekilip biçilebilen mükemmel bazı kültürel ve yiyecek turizmi girişimleridir. Bu olağanüstü bölgeler yeterli derecede keşfedilmemiş yerlerdir. Eğer yorgun, hırpalanmış arabanızdan Avrupa’da bir yerde inmek isterseniz, burası Makedonya orası.

Makedonya Yönüne Uçan Havayolları

Şehirler

Makedonya Havaalanları